Geografia 3 Podręcznik Zakres rozszerzony - Ciesielski Piotr - książka

Geografia 3 Podręcznik Zakres rozszerzony książka papierowa

Ciesielski Piotr

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

72,59 zł
od 36,39 zł w Klubie Mola Książkowego

-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
  • Wydawca: Operon
  • Język: polski
  • Rok wydania: 2022
Opis

Podręcznik Geografia 3. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu geografia. Tom ten skupia się na geografii Polski i zawiera materiał poszerzający wiedzę z tego obszaru.

Każdy rozdział podręcznika otwiera spis tematów w nim zamieszczonych. Bezpośrednio pod tytułem rozdziału znajduje się moduł „Przypomnij sobie”, dzięki któremu uczeń odwoła się do wiadomości i umiejętności z poprzednich lat nauki. Stały element „Na tej lekcji” zawiera wypunktowane cele, które uczniowie osiągną po przyswojeniu partii materiału w ciągu godziny lekcyjnej. Bardzo ważnym elementem w publikacji są wszelkie dane źródłowe, występujące w postaci map, diagramów, wykresów, tabel i kartogramów. Umiejętność posługiwania się tymi materiałami jest ćwiczona oraz sprawdzana w poleceniach i zadaniach do rozwiązania. Zdania wymagające obliczeń zostały rozwiązane w formule krok po kroku.

Przystępny język publikacji ułatwia zrozumienie treści i zachęca do czytania kolejnych działów. Dzięki wytłuszczeniom w tekście czytelnik łatwiej odszuka istotne zagadnienia, pojęcia i nazwy. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania z lekcji – są powtórzone w podsumowaniu lekcji.

Ostatni rozdział podręcznika zawiera propozycję licznych działań praktycznych w terenie – odpowiednich do wykorzystania w każdym miejscu zamieszkania ucznia.

Do weryfikowania wiedzy przed sprawdzianem może służyć moduł „Sprawdź, czy umiesz!” zawierający zadania ułożone w formie krótkiego testu, mające różny poziom trudności i złożoności. Publikację kończy bardzo przydatne zestawienie map fizycznych regionów Polski.

Liczba stron: 414

Format (wymiary): 16.5x23.5cm

ISBN: 9788381971201

Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.