Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry - Piotr "MaxiM" Kulka - ebook

Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry ebook

Piotr "MaxiM" Kulka

0,0
7,88 zł

Opis

Poradnik do gry Fragoria przeznaczony jest dla początkujących graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Fragorią. Znajdziesz tutaj szereg przydatnych informacji, które pozwolą Ci szybko zaznajomić się z wieloma aspektami rozgrywki.

Fragoria - pierwsze kroki - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Podstawowe informacje o chowańcu (Rozpoczęcie gry)
  • Pozyskanie wierzchowca (2) (Rozpoczęcie gry)
  • Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca (Rozpoczęcie gry)
  • Na zakończenie
  • Wymagania; Serwery (Podstawowe informacje)
  • Okna interfejsu (Podstawowe informacje)
  • Pozyskanie wierzchowca (1) (Rozpoczęcie gry)
  • Tworzenie postaci
  • Omówienie podstawowych elementów (Podstawowe informacje)
  • Podstawowe elementy interfejsu (Podstawowe informacje)

Informacja o grze

Przeglądarkowa produkcja MMO utrzymana w stylu typowego hack’n’slasha i przenosząca nas do kolorowej krainy pełnej potworów i skarbów. Zabawa polega głównie na zabijaniu hord potworów, zbieraniu skarbów i rozwijaniu postaci. Całość oparto ma modelu darmowym z mikropłatnościami.

Gra Fragoria, to przedstawiciel gatunku MMO. Tytuł premierę światową miał w 2007 roku i dostępny jest na platformie WWW. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 37
FragoriaPierwsze krokiporadnik do gry

autor: Piotr "MaxiM" Kulka

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1148

[email protected]

Spis treści

Wstęp

Podstawowe informacje

Wymagania; Serwery

Poruszanie się po świecie; Śmierć w grze

Zdobywanie doświadczenia i złota

Podstawowe elementy interfejsu

Omówienie podstawowych elementów

Okna interfejsu

Tworzenie postaci

Rozpoczęcie gry

Wprowadzenie oraz zdobycie chowańca

Pozyskanie wierzchowca (1)

Pozyskanie wierzchowca (2)

Podstawowe informacje o chowańcu

Na zakończenie

Wstęp

Z niniejszego poradnika do gry Fragoria dowiesz się jak zacząć swoją przygodę z tą grą, jak zdobyć swojego pierwszego wierzchowca orazskąd wziąć chowańca i jak szybko zmienić go w walecznego kompana. Jest to poradnik dla początkujących graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Fragorią. Znajdziesz tutaj szereg przydatnych informacji, które pozwolą Ci szybko zaznajomić się z wieloma aspektami rozgrywki i bezboleśnie przejść przez etap aklimatyzacji ze światem Fragorii. Poradnik ten nie obejmuje opisów klas, sposobów na szybkie zdobycie 100 poziomu, czy też metod pozyskania najlepszych przedmiotów w grze. Nie będę też oczywiście opisywał wszystkich dostępnych w grze zadań, których są setki - jeśli nie tysiące. Po zakończeniu lektury tego poradnika powinieneś posiadać już wszystko, co potrzebne do wgryzienia się we wszystko, co Fragoria ma do zaoferowania. Unikniesz również błędów, które mógłbyś nieświadomie popełnić na początku rozgrywki, a które później mogłyby zaowocować dużymi trudnościami. Wszystkie informacje w tym poradniku przedstawione są z myślą o darmowych kontach i nieuwzględnione są tu żadne udogodnienia wynikające z posiadania opłaconych kont. Informacje o tym, jakie są to udogodnienia znajdziesz w grze, w zakładce Sklep.

Piotr "MaxiM" Kulka (www.gry-online.pl)

Podstawowe informacje

Wymagania; Serwery

Wymagania

Fragoria jest typową grą MMORPG, z tym tylko wyjątkiem, że do zagrania w nią nie potrzebujemy żadnego klienta, a wystarczy jedynie przeglądarka internetowa z zainstalowanym Flash Playerem. Jeśli używasz internetu nie od wczoraj, to najprawdopodobniej masz już zainstalowanego Flasha, a jeśli nie, to twoja przeglądarka zrobi to automatycznie, gdy pierwszy raz uruchomisz Fragorię. Jeżeli do tej pory miałeś problemy ze stronami internetowymi zawierającymi elementy Flash, to również z Fragorią możesz mieć kłopoty.

Fragoria działa we wszystkich popularnych przeglądarkach: Firefox, Opera, Chrome oraz Internet Explorer. Tylko za te przeglądarki mogę ręczyć, ponieważ tylko na nich przeprowadzałem*.

Jedyną czarną owcą w tym zestawieniu jest Internet Explorer 9, ponieważ przywłaszcza sobie prawo do wielu skrótów klawiszowych, które wykorzystuje gra. Z moich doświadczeń wynika, że najlepszą płynność gry przy maksymalnej rozdzielczości ekranu (wielkości okna) zapewnia Opera. W rozdzielczości 1920x1080 na pełnym ekranie gra osiągała 60 kl/s. Dla porównania w pozostałych przeglądarkach ilość klatek na sekundę oscylowała w przedziale 25-40. Internet Explorer 9 też w tej kwestii wypadł całkiem nieźle, ale wspomniane wcześniej problemy ze skrótami klawiaturowymi postawiły go na przegranej pozycji.

*Wszystkie testy przeprowadzone były w środowisku Windows 7 64bit, a przeglądarki były świeżo zainstalowane i bez żadnych niestandardowych wtyczek.

Serwery

W Polskiej edycji Fragorii masz do wyboru sześć serwerów podzielonych na regiony: Pol-Mazowsze, Pol-Wielkopolska, Pol-Warmia, Pol-Podlasie, Pol-Prusy oraz Pol-Inflanty.

W chwili pisania tego poradnika najbardziej zaludnionymi serwerami są Pol-Mazowsze i Pol-Prusy, więc tam najwięcej się dzieje. Jeśli jednak szukasz odosobnienia, to dobrym wyborem będzie Pol-Wielkopolska i Pol-Prusy. Poza ilością graczy oraz oczywiście regionem, serwery niczym się nie różnią.

Poruszanie się po świecie; Śmierć w grze

Poruszanie się po świecie

Na samym początku przyjdzie Ci poruszać się tylko pieszo. Z czasem jednak dorobisz się wierzchowca (o czym będzie mowa w tym poradniku) oraz stać Cię będzie na zapłacenie drobnej sumy za użycie teleportów.

Przemieszczanie się między lokacjami i wchodzenie do pomieszczeń/lochów odbywa się za pomocą małych, purpurowych portali, znajdujących się na ziemi. Kliknij lub wejdź w portal by przez niego przejść.

W dużych miastach oraz w dziczy znajdziesz Przydrożne Kamienie. Każdy kamień poza miastem może przenieść cię za cenę jednej srebrnej monety do miasta, z którym jest powiązany. Kamienie w miastach mogą natomiast przenieść Cię do dowolnego kamienia poza miastem, ale tylko w obrębie obszaru, który przynależy do danego miasta. W tym wypadku opłata również wynosi jednego srebrnika.

Śmierć w grze

Kiedy