Wydawca: Złote Myśli Kategoria: Specjalistyczne Język: polski Rok wydania: 2012

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Finansowy spokój - Bolko Fuchs, Mateusz Pawłowski

Jak obsługiwać swoje zadłużenia oraz zmniejszyć wysokość rat kredytowych?

Tylko odpowiednia WIEDZA nauczy Cię podejmować dobre decyzje finansowe oraz sprawi, że uporasz się ze swoim zadłużeniem. Poznaj porady fachowców w dziedzinie oddłużania, którzy pomogli już czterem tysiącom rodzin.

[color=#ffffff]-[/color]

[color=#339966][color=#993300]Ta książka może stać się dla Ciebie prostą instrukcją obsługi Twojego zadłużenia.[/color][/color]

Pomysł napisania niniejszego poradnika dojrzewał w nas już od dłuższego czasu, lecz wstrzymywaliśmy się z zamiarem jego publikacji, ze względu na nadzieję, że okres bessy, z którym przyszło nam się mierzyć, szybko minie, a wraz z nim problemy finansowe sporej części Polaków.

Niestety, stało się zupełnie inaczej. Wszystkie dane dotyczące stanu zadłużenia polskich rodzin potwierdzają nasze obawy dotyczące wciąż rosnącego problemu długów.

Nasza publikacja to przewodnik po skomplikowanej dziedzinie prawa bankowego i postępowania egzekucyjnego. Cztery tysiące rodzin skorzystało z wiedzy autorów i uporało się ze swoimi długami

Staraliśmy się napisać go na tyle przejrzyście, aby każdy mógł się odnaleźć wśród skomplikowanych procedur bankowych. Podobnie jak w przypadku innych poradników, jako autorzy zapewniamy, że przedstawione metody są w stu procentach sprawdzone i pomogły szybko wyjść z kłopotów finansowych już ponad czterem tysiącom rodzin. Jako pionierzy oddłużania w Polsce, wiemy, że oferujemy wszystkim naszym klientom coś cenniejszego od kilkuset złotych kredytu miesięcznie; walczymy o spokój i stabilizację wszystkich rodzin, które

z różnych powodów popadły w kłopoty finansowe.

[color=#993300]Czy interesuje Cię oddłużenie?[/color]

W książce opisano podstawowe zagadnienia związane z procesem oddłużania. Od momentu, w którym dług zaczyna wymykać się spod kontroli, do momentu, kiedy można cieszyć się spokojem po uregulowaniu spraw finansowych z wierzycielami.

Ta książka powinna stać się dla Ciebie prostą instrukcją obsługi swojego zadłużenia oraz zwiększyć świadomość dotyczącą praw wierzycieli i dłużników„

Bolko Fuchs, Mateusz Pawłowski

[color=#ffffff]-[/color]

Co konkretnie znajdziesz w tej książce?

 • Informacje na temat tego, jak porozumiewać z wierzycielami, tak aby byli Tobie przychylni. W jaki sposób do nich pisać i z nimi rozmawiać?
 • Jak nie dać się zmanipulować windykatorom oraz jak z nimi rozmawiać? (oni też są ludźmi).
 • Schematy i wzory pism oraz tabeli do wypełnienia.
 • Jak zabezpieczać majątek swojej rodziny?
 • Jak konsekwentnie wychodzić z zadłużenia pomimo trudnej sytuacji rodzinnej?
[color=#ffffff]-[/color] Jak wyjść z długu na drogę finansowego spokoju? Długi to twardy orzech do zgryzienia. Zaciągamy je, żeby mieć gdzie mieszkać, czym jeździć, by móc cieszyć się życiem na wyższym poziomie, by mieć pieniądze na leczenie najbliższych. Czasem jednak okazuje się, że z przyjaciela stają się wrogiem. Dzieje się tak, gdy przydarza się coś nieprzewidzianego - jeden z małżonków traci pracę, zaczyna nie starczać pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków, dopada nas choroba. W obliczu takich sytuacji trudno nazwać dług naszym przyjacielem, staje się on bowiem pułapką. Jak wydostać się lub uchronić przed pułapką kredytową? Jak spłacić dług? Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową? Te właśnie informacje znajdziesz w książce "Finansowy spokój". Została ona napisana dla osób, które chcą skutecznie poradzić sobie ze swoimi długami.

[color=#ffffff]-[/color]

Dzięki tej książce:

 • poznasz sprawdzone przez wiele rodzin metody wychodzenia z długów i odzyskiwania spokoju finansowego;
 • przestaniesz żyć w strachu, że komornik odbierze Ci wszystko, co masz;
 • skutecznie zapanujesz nad swoimi zaległościami, dowiadując się, jak spłacić dług;
 • zwiększysz swoją wiedzę finansową tak bardzo, że spłata kredytu stanie się dla Ciebie realnym celem;
 • zwiększysz świadomość dotyczącą praw wierzycieli oraz dłużników;
 • zaczniesz lepiej zarządzać swoim budżetem, tak aby znalazły się w nim dodatkowe pieniądze.
[color=#ffffff]-[/color]Jeśli ta książka wydaje Ci się przydatnym narzędziem do tego, aby zmienić swoje życie na lepsze poprzez uporanie się z długami, sięgnij po nią lub kup ją na prezent Twoim bliskim, którzy popadli w kłopoty finansowe. Nie odkładaj tego na później, moment nigdy nie będzie idealny!

Opinie o ebooku Finansowy spokój - Bolko Fuchs, Mateusz Pawłowski

Fragment ebooka Finansowy spokój - Bolko Fuchs, Mateusz Pawłowski

1.Od autorów

 

 

Pomysł napisania niniejszego poradnika dojrzewał w nas już od dłuższego czasu, lecz wstrzymywaliśmy się z zamiarem jego publikacji, ze względu na nadzieję, że okres bessy, z którym przyszło nam się mierzyć, szybko minie, a wraz z nim problemy finansowe sporej części Polaków.

Niestety, stało się zupełnie inaczej. Wszystkie dane dotyczące stanu zadłużenia polskich rodzin potwierdzają nasze obawy dotyczące wciąż rosnącego problemu długów.

Nasza publikacja to przewodnik po skomplikowanej dziedzinie prawa bankowego i postępowania egzekucyjnego. Staraliśmy się napisać go na tyle przejrzyście, aby każdy mógł odnaleźć się wśród skomplikowanych procedur bankowych. Podobnie jak w przypadku innych poradników, jako autorzy zapewniamy, że przedstawione metody są w stu procentach sprawdzone i pomogły szybko wyjść z kłopotów finansowych już ponad czterem tysiącom rodzin. Jako pionierzy oddłużania w Polsce wiemy, że oferujemy wszystkim naszym klientom coś cenniejszego od kilkuset złotych kredytu miesięcznie; walczymy o spokój i stabilizację wszystkich rodzin, które z różnych powodów popadły w kłopoty finansowe.

Żywimy nadzieję, że nasza wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata ciężkiej pracy związanej z niesieniem pomocy zadłużonym osobom okażą się pomocne w „walce” z kredytami. Postaramy się odpowiedzieć na najczęstsze pytania nurtujące ludzi borykających się z problemami ze spłatą zobowiązań.

2.Wstęp

 

 

W książce opisano podstawowe zagadnienia związane z procesem oddłużania. Od momentu, w którym dług zaczyna wymykać się spod kontroli, do momentu, kiedy można cieszyć się spokojem po uregulowaniu spraw finansowych z wierzycielami. Nasze komentarze wzbogacone są o tytuły publikacji, na które natknęliśmy się w trakcie codziennej realizacji swoich działań w trosce o interesy naszych klientów. Pojawią się w niej cytaty i dane statystyczne dające pełniejszy obraz procesu oddłużania. Posłużymy się również ciekawymi informacjami odnalezionymi w najróżniejszych portalach branżowych, które mogą stać się dodatkowym źródłem wiedzy. Ta książka powinna stać się dla ciebie prostą instrukcją obsługi swojego zadłużenia oraz zwiększyć świadomość dotyczącą praw wierzycieli i dłużników.

Pomimo że banki są wielkimi korporacjami, należy zdać sobie sprawę, że za każdą z procedur znajdują się zwyczajni ludzie i to do nich należą decyzje o zmianie sposobu spłaty twoich zobowiązań.

Życzymy ciekawej lektury.

3.Początek kłopotów

 

 

Temat kondycji finansowej państwa, sytuacji gospodarczej oraz ich wpływu na położenie dłużnika pragniemy zaprezentować jako pierwszy i najważniejszy.

— Wyjście suchą nogą z kryzysu gospodarczego było największym sukcesem mojego życia — mówi Jacek Rostowski, Minister Finansów, w rozmowie z Anną Wojciechowską i Agatonem Kozińskim. — Nie tylko przeszliśmy go bez recesji, ale mamy przyspieszający wzrost gospodarczy. W przyszłym roku będzie jeszcze większy niż w tym, bezrobocie maleje, więc śpię spokojnie, choć nie oznacza to, że nie czujnie1.

Niestety stanęliśmy przed zupełnie inną rzeczywistością. Pomimo że statystyki mówią o sukcesie Polski, a nasze zarobki powinny odzwierciedlać procentowy wzrost gospodarki, dotyczy to tylko niewielu jej rentownych gałęzi. Większość z nas musi codziennie stykać się z bolesnymi następstwami recesji.

Dla porównania, oprócz zapewnień o wzroście płac, średnie zadłużenie Polaków wzrosło w przeliczeniu na jedną osobę od połowy roku 2008 do połowy roku 2010 od 5860,00 zł do kwoty 11 395,00 zł. Ogólna tendencja spadkowa zarobków i wzrost bezrobocia przyczyniły się do popadnięcia w zadłużenie rzeszy Polaków.

Możliwości wyjścia z kłopotliwej sytuacji finansowej jest wiele, jednak opierają się one głównie na polityce prowadzonej przez banki w stosunku do osób nieterminowo obsługujących swoje zobowiązania, oraz znajomości skomplikowanych procedur bankowych umożliwiających uzyskanie od nich stosownego wsparcia. Nie wspominany już o olbrzymiej ilości energii i czasie, jakie trzeba poświęcić na ustalenie z bankami ścieżki postępowania pozwalającej na bieżąco regulować dotąd nieterminowo spłacane zobowiązania.

Zwróć uwagę na kilka bardzo ważnych elementów przyczyniających się do wpadania Polaków w zadłużenie. Przede wszystkim jest to ogólny trend gospodarczy wpływający na zmniejszenie dochodu gospodarstwa domowego i bardzo skomplikowane procedury bankowe, ustawodawstwo oraz inne biurokratyczne czynniki utrudniające dłużnikowi walkę z wierzycielami.

Warto zatem przyjrzeć się planowanemu budżetowi, zanim zaciągnie się kolejne zobowiązania, tak aby skutecznie zapobiec tragedii kredytowej. Jeśli już zdarzyło się nieszczęście i windykatorzy pukają do drzwi, trzeba podjąć ważną decyzję; zacząć walczyć z bankami lub oddać swoje długi w ręce komornika, który może pozbawić majątku całego życia.

4.Rodzaje pułapek kredytowych