Finansowanie samorządu gminnego. Studia przypadków - Sławomira Kańduła - ebook

Finansowanie samorządu gminnego. Studia przypadków ebook

Sławomira Kańduła

0,0
49,00 zł

Opis

Przyjęta przez autorów konwencja książki (studia przypadków) sprawia, że jest ona opracowaniem komplementarnym w stosunku do innych, teoretycz­nych, publikacji z dziedziny finansów samorządowych dostępnych na rynku. Praktyczny wymiar treści zawartych w książce sprawia, że jest ona cieka­wa i przydatna dla osób, które zawodowo i naukowo zajmują się samorządem terytorialnym.

Ważną zaletą publikacji jest prezentacja praktycznego zastosowania metod badań różnych obszarów aktywności jednostek samorządu terytorialnego. Książka w mojej ocenie:
- stanowi ciekawą formę prezentacji samodzielności jednostek samorządu terytorialnego poprzez wymiar typowo praktyczny,
- posiada wiele walorów metodycznych, które mogą być wykorzystane przez potencjalnych odbiorców publikacji,
- praca jest uzupełnieniem treści merytorycznych prezentowanych na przedmiotach będących podstawą procesu kształcenia studentów, jako typowe przykłady do rozważań,
- praca wskazuje również na dużą przydatność dla pracowników sektora samorządowego oraz osób szukających fachowej wiedzy w zakresie kształ­towania lokalnej samorządności.

... Autorzy, prezentując poszczególne studia przypadków, wskazali na wiele pożytecznych rozwiązań praktycznych, co świadczy o wysokich walo­rach monografii.
Prof. nzw. dr hab. Marek Dylewski

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF