Ewangeliarz z komentarzami Jana Pawła II - Kazimierz Romaniuk - książka

Ewangeliarz z komentarzami Jana Pawła II książka papierowa

Kazimierz Romaniuk

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Spotkaj się ze słowem Bożym na kartach niezwykłego EWANGELIARZA!

Ewangeliarz to księga zawierająca kanoniczne teksty Ewangelii według czterech autorów. Od wieków średnich księga ta miała szczególne znaczenie, zawsze była bogato zdobiona, często w uroczysty sposób używana podczas liturgii. Cztery Ewangelie to serce i kwintesencja Nowego Testamentu — zawierają Dobrą Nowinę o życiu, przesłaniu, śmierci
i zmartwychwstaniu naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Proponowane wydanie Ewangeliarza ma szczególną wartość ze względu na komentarze świętego Jana Pawła II, który objaśnia słowo Boże w najdoskonalszy sposób, tzn. poprzez wprowadzanie analogii między treściami zawartymi w innych fragmentach Biblii. Ojciec Święty, komentując wiele wydarzeń ewangelicznych i słów Zbawiciela, czyni to zawsze w kontekście życia Kościoła, liturgii, sakramentów. Atutem komentarzy jest nawiązywanie w nich do problemów współczesnego świata.
Papież nawiązuje do bogatego dziedzictwa nauk biblijnych. Jest to przede wszystkim komentarz duszpasterski, który ma pomóc wiernym w rozumieniu i — co najbardziej istotne — w życiu zgodnym z Ewangelią.

Święty Jan Paweł II przez całe swe kapłańskie życie zagłębiał się w tajemnice Pisma Świętego. W nim znajdował odpowiedzi na pytania dotyczące ludzkiej egzystencji, tu poszukiwał inspiracji do działań wynikających z piastowania najwyższego
urzędu w Kościele katolickim. Chrystusa traktował jako Przewodnika i najwyższy autorytet w wszelkich sprawach.
Podejmując ważne decyzje, zastanawiał się, jak w takiej sytuacji postąpiłby Mistrz z Nazaretu.

Nie dziwi więc, że Ewangeliarz z komentarzami Jana Pawła II pogłębia naszą wiarę, ułatwia pełne zrozumienie przesłania Chrystusa.

Liczba stron: 256

Format (wymiary): 14.0x20.0cm

ISBN: 9788375957778