Opis

Darmowe opowiadanie wprowadzające do świata Ever After High.

Premiera książki Ever After High. Księga Legend 21 maja

Co roku podczas Dnia Dziedzictwa uczniowie zaczarowanej szkoły Ever After High składają podpisy w Księdze Legend, przyrzekając tym samym podążać drogą wytyczoną przez poprzednie pokolenia Królewien Śnieżek, Książąt na Białych Koniach i Kopciuszków. Wierzą, że odmowa udziału w ceremonii oznacza, że ich baśnie obrócą się w pył – a oni wraz z nimi.

Raven Queen nie jest tego taka pewna. Jest córką Złej Królowej i celem jej życia ma być wręczenie zatrutego jabłka córce Śnieżki. W sercu dziewczyny płonie bunt. Jedno wie na pewno: Zło nie jest w jej stylu.

Z kolei Apple White, córka słynnej „najpiękniejszej w świecie”, wprost nie może się doczekać Dnia Dziedzictwa. Uroczystość przypieczętuje bowiem jej przyszłe Szczęśliwe Zakończenie. Los dziewczyny jest jednak nierozerwalnie spleciony z losem Raven, a jeśli niepokorna rówieśnica nie podpisze Księgi Legend, wówczas obie bohaterki czeka... no właśnie?

[color=#7030a0]Koniec… jest zaledwie początkiem[/color]

Przełożyła Ewa Pater

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 5

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność


Powinnam być na miejscu w ciągu kilku godzin. BRIAR: Fantastycznie! Planuję imprezę na początek roku szkolnego. Będzie legendarnie! APPLE: Na pewno wpadnę. Do usłyszenia! – Śpiochu! Apsiku! – Dziewczyna zawołała swoich krasnali pomocników.

baśniową sławę zawdzięczał miłości do dziewczyny w szklanej trumnie. Mimo to nosił miecz, bo dodawał mu on monarszej powagi. – To niezwykle ważny rok – powiedziała królowa, pomagając córce wsiąść do karocy hybrydowej. Miała bardzo wysoki i nieco piskliwy głos, zupełnie jakby słychać w nim było echa czasu, który spędziła na gubieniu się w lesie w towarzystwie wiewiórek. – Jestem z ciebie taka dumna. Bez wątpienia doskonale przygotujesz się do roli Królewny Śnieżki. Pokojówki, służący, strażnicy i krasnoludki, które siedziały w pojemnej karecie, zgodnie pokiwały głowami. Apple oblała się rumieńcem. Wszyscy musieli widzieć, jak bardzo poświęcała się swoim poddanym, jak pilnie studiowała zarządzanie królestwem, ile czasu zabierały jej przygotowania do objęcia tronu… – Spójrzcie tylko na jej oczy i cerę – szepnęła jedna z pokojówek.