Wydawca: ILLUMINATIO Łukasz Kierus Kategoria: Specjalistyczne Język: polski Rok wydania: 2013

Efekt synchroniczności. Sztuka koincydencji i odblokowywania umysłu ebook

Kirby Surprise

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 401 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Efekt synchroniczności. Sztuka koincydencji i odblokowywania umysłu - Kirby Surprise

Oto współczesna wersja teorii nieświadomości stworzonej przez Junga. Badania, które jednoznacznie wskazują na wpływ człowieka na rzeczywistość. Źródłem tego fenomenu nie jest jednak podświadomość, jak sądził Jung, ale ludzki mózg.

Dr Kirby Surprise przedstawia opowieść o naturze przypadku w życiu zwykłych ludzi, o tym, czy kieruje on naszym życiem i skąd się bierze. Wykorzystując wiedzę uzyskaną na podstawie eksperymentów i doświadczeń z własnego życia, udowadnia, że nie ma nic bardziej fascynującego i tajemniczego niż ludzki umysł. Wreszcie oferuje czytelnikowi nowe, potężne perspektywy na rozbudzenie w sobie niezwykłej zdolności tworzenia. Przekonuje, że jesteśmy w stanie samodzielnie kreować pozornie przypadkowe wydarzenia swojej codzienności, jedynie poprzez zmianę perspektywy.

W myśl zasady synchroniczności rzeczywistość odzwierciedla sferę wewnętrzną, co oznacza, że ludzie nie tylko wywołują ten efekt, ale i nim zarządzają. Kierują rzeczywistością poprzez uważność albo ignorancję. Efekt rozciąga się na wszystkich, a rzeczywistość to lustro, w którym każdy widzi to, co chce zobaczyć. Jeśli więc zwracamy uwagę na dane zjawisko, wzmocnimy tę formę myślową, gdy je zignorujemy – ona zniknie.

Ta rewolucyjna metoda zarządzania rzeczywistością pokazuje, w jaki sposób odzwierciedlać pożądane myśli i emocje, wywołując efekt synchroniczności we własnym życiu.

Opinie o ebooku Efekt synchroniczności. Sztuka koincydencji i odblokowywania umysłu - Kirby Surprise

Cytaty z ebooka Efekt synchroniczności. Sztuka koincydencji i odblokowywania umysłu - Kirby Surprise

posądzony o manię wielkości. Wyobraź sobie swoją reakcję w sytuacji, gdy pacjent przychodzi do ciebie na terapię i utrzymuje, że posiada nadprzyrodzone moce. Spotkałem się z wieloma ludźmi, którym po
Mózg konstruuje naszą rzeczywistość. Nosimy w głowie ten nasz „komputer macierzysty”. Nasz „biokomputer” automatycznie filtruje i zmienia odbierane przez nas dane. Mózg stara się dostarczyć nam jedynie tych informacji, których potrzebujemy, by przetrwać. Mózg „edytuje” rzeczywistość. Większość bodźców, jakie odbieramy naszymi zmysłami, jest kasowana. Wiele z tego, co uważamy za elementy doświadczania otaczającego nas świata w danej chwili, tak naprawdę nie istnieje. Informacje te powstają w obszarze mózgu odpowiedzialnym za naszą pamięć roboczą. Pytanie za sto punktów brzmi: jeśli jesteśmy zamknięci w takim schemacie, dlaczego potrafimy zmieniać kolejność wydarzeń zachodzących wokół nas? Za chwilę dowiemy się, w jaki sposób nam się to udaje i dlaczego możemy

Fragment ebooka Efekt synchroniczności. Sztuka koincydencji i odblokowywania umysłu - Kirby SurpriseAby przeczytać tę książkę w całości, kup ją w księgarni www.legimi.com.