Dziewczyna z sąsiedztwa - Jack Ketchum - audiobook

Dziewczyna z sąsiedztwa audiobook

Jack Ketchum

4,4

Opis

"Dziewczyna z sąsiedztwa jest prawdziwa w sposób, w jaki większość uznanej literatury nigdy nie będzie. Nie nosi w sobie jedynie obietnicy przerażenia, lecz naprawdę w nie wprawia. Nie można się od niej oderwać, co do tego nie ma wątpliwości. Czytelnik znajdzie tutaj strony, których będzie obawiał się przewrócić, i będzie bał się od nich odwrócić.
Jack Ketchum jest pisarzem obdarzonym niesamowitym instynktem, którego ponure postrzeganie ludzkiej natury, za jedynych rywali ma, być może tylko, Franka Norrisa i Malcolma Lowry’ego. Wydaje mi się, iż świat literatury byłby o wiele uboższy bez niego. Jest on prawdziwym obrazoburcą, naprawdę dobrym pisarzem, jednym z niewielu spoza Kręgu Wybrańców, którzy naprawdę się liczą."

- Stephen King

Oto oparta na faktach historia, która wstrząsnęła Ameryką.

Lato 1958 roku, przedmieścia małego miasteczka. Piękna młodziutka Meg, po nagłej śmierci swoich rodziców, trafia wraz z siostrą pod opiekę ich ciotki, Ruth. Kuzynostwo i otoczenie rychło włączają Meg do Gry - swoistej zabawy, w której uczestnicy nie stronią jednak od przemocy i wzajemnych upokorzeń. Niestabilna emocjonalnie Ruth zaczyna manipulować zachowaniami dzieci i zezwalać im na coraz śmielsze praktyki. Hamulce moralne puszczają. Wydarzenia zaczynają eskalować dramatycznie.

Jack Ketchum z niezwykłą łatwością wciąga nas w dramat młodej Meg. Język powieści jest prosty, wręcz surowy; zdania krótkie, chłoszczące. Śledzenie narracji jest jak schodzenie po piaszczystej skarpie. W każdej chwili możemy stracić grunt pod stopami i osunąć się w szaleństwo.

Skala okrucieństwa i cierpienia a także świadomość, że historia, za którą podążamy, wydarzyła się naprawdę, sprawiają że zdecydowanie nie jest to powieść dla każdego. "Dziewczynę z sąsiedztwa" zgodnie uznaje się za jedną z najokrutniejszych powieści w historii gatunku. Miłośnicy będą zachwyceni, ale przypadkowy czytelnik może zostać wystawiony na odczucia spoza znanej sobie skali.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 9 godz. 10 min

Lektor: Robert Jarociński
Oceny
4,4 (72 oceny)
48
12
6
3
3
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Yedolte2

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo dobrze napisana. Znałam wcześniej historię na której była oparta książka i nie podejrzewałam, że wywrze ona na mnie aż takie wrażenie. Ciężko się słuchało, w pewnym momencie czułam jak moje serce próbuje się wyrwać z klatki piersiowej, a ręcę mi się trzęsą. Mimo to nie mogłam przestać słuchać licząc, że w fikcji coś jednak się zmieni. Zmieniła się kara, która szybko spotkała jednego z bohaterów ale nie przyniosła ona ulgi. Co ważne w żadnym momencie nie czułam, że głównej bohaterce odebrano człowieczeństwo i za to autorowi należy się pochwała. Nie mogę książki polecić że względu na to jakie emocje we mnie wywołała jednak warta jest uwagi jako wgląd w przemoc domową i to w jaki sposób przyzwolenie ze strony autorytetu (Ruth) uwalnia dzieci od jakiegokolwiek poczucia odpowiedzialności za swoje czyny.
10
nataliahe94

Nie oderwiesz się od lektury

Historia przykra i przerazajaca zarazem. Lektor 10/10. Polecam
10
gkbednarski
(edytowany)

Z braku laku…

trochę obrzydliwa fascynacja okrucieństwem
00
aadrianaa

Nie oderwiesz się od lektury

tragiczna historia oparta na faktach
00
zyMANek

Z braku laku…

Nie wiem kto jest bardziej nie normalny autor czy ja że dobrałem do końca z przewijaniem ale do końca
00

Popularność