Dzieła wybrane na CD - Reymont Władysław Stanisław - książka

Dzieła wybrane na CD książka papierowa

Reymont Władysław Stanisław

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Reymont jest jednym z najpoczytniejszych klasyków powieści polskiej. Jego utwory były wielokrotnie wznawiane w wielotysięcznych nakładach, również ich tłumaczenia za granicą. Popularność pisarza w latach siedemdziesiątych umocniły serial telewizyjny i film pełnometrażowy Chłopi w reżyserii Jana Rybkowskiego oraz ekranizacja Ziemi obiecanej wyreżyserowana przez Andrzeja Wajdę. Oba filmy we wspaniałej obsadzie aktorskiej.
Imię Władysława Reymonta nadano ulicom wielu polskich miastach oraz wielu szkołom w całej Polsce. Wieś Lipce – w której umieszczona jest akcja Chłopów – na cześć pisarza otrzymała nazwę Lipce Reymontowskie.
W 2014 roku przypada jubileusz 90. rocznicy nadania Reymontowi literackiej Nagrody Nobla (1924).

Album opatrzony jest przedmową dr. Janusza Gmitruka wiceprzewodniczącego Komitetu Organizacyjnego obchodów Roku Reymontowskiego, kierowanego przez dr. Tadeusza Samborskiego. Zawiera archiwalne zdjęcia pisarza dokumentujące spotkania autora z czytelnikami, fotokopie dyplomu nadania Nagrody Nobla, fotografie z pogrzebu. Wiele innych ciekawych materiałów dotyczących Wł. St. Reymonta twórcy ściśle związanego z mieszkańcami wsi pozbawionych w tym czasie wielu praw społecznych i politycznych.

Integralną częścią publikacji jest płyta CD z siedmioma tomami „Dzieł wybranych” Władysława Stanisława Reymonta, wydanymi przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą w roku 2000, ustanowionym przez Sejm RP Rokiem Reymontowskim.

Liczba stron: 53

Format (wymiary): 20.5x19.0cm

ISBN: 9788320555394

Wydanie: 1