Doom Patrol T.2 - Morrison Grant - książka

Doom Patrol T.2 książka papierowa

Morrison Grant

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Drugi tom przygód Najdziwniejszych Bohaterów Świata znanych jako
Doom Patrol. Grupę dziwolągów obdarzonych supermocami wymyślili w latach sześćdziesiątych XX wieku scenarzysta Arnold Drake i rysownik Bruno Premiani. W latach dziewięćdziesiątych pisanie scenariuszy do serii zaproponowano Grantowi Morrisonowi.
Scenarzysta tak opowiadał o swoich bohaterach:
„Profesor Niles Caulder postanowił zebrać drużynę »dziwolągów« z supemocami, bo pragnął lepszego świata. Przeszukał okolicę i znalazł Cliffa Steele’a, Larry’ego Trainora i Ritę Farr, nie?
Steele był kierowcą wyścigowym, który miał jakiś straszliwy wypadek. Jego ciała nie dało się naprawić, ale Caulder zdołał uratować jego mózg i umieścić go w ciele robota. Steele, ma się rozumieć, nie był zachwycony, ale co mógł zrobić?
Ten drugi, Larry Trainor, był pilotem wojskowym, którego ciało nawiedzała tajemnicza istota pełna »energii negatywnej«. Miała najróżniejsze dziwne moce, ale jej obecność w ciele Larry’ego spowodowała, że trzeba go było owinąć »specjalnie przygotowanymi« bandażami, by chronić innych przed emitowanym teraz przezeń promieniowaniem. Kolejny szczęściarz.
A co Rity Farr, była hollywoodzką aktorką, która umiała zmieniać swój rozmiar, nawet nie przechodząc na dietę.
Ta banda skurczybyków walczyła z przeróżnymi dziwnymi i nieprzyjemnymi zagrożeniami – włącznie z Bractwem Zła – zanim wylecieli w powietrze na jakiejś wyspie.
Koniec historii, tak?
Tyle że wszyscy przeżyli, oprócz biednej Rity, i Doom Patrol został odtworzony”.
Niniejsze trzytomowe wydanie obejmuje wszystkie zeszyty serii Doom Patrol, do których scenariusze napisał szkocki autor.
Komiks dla dorosłych

Liczba stron: 444

Tłumacz: Drewnowski Jacek

Format (wymiary): 17.0x26.0cm

ISBN: 9788328142831

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0