Dolina światła - Aleksander Minkowski - audiobook

Dolina światła audiobook

Aleksander Minkowski

1,0
10,66 zł

lub
Opis

Dolina światła jest opowieścią o przyjaźni, miłości i władzy.

Szesnastoletni Marcel trafia do odciętego od świata sanatorium, położonego w tajemniczej dolinie okrytej buddyjską legendą. Diaboliczny dr Jael jest tu bezlitosnym despotą, a rówieśnicy Marcela żyją wśród intryg, zdrad i walk o władzę – jak dorośli w państwie totalitarnym. Marcel nie godzi się na nikczemności i łajdactwa. Tu, w Dolinie Światła, przeżywa swój pierwszy bunt przeciwko niesprawiedliwości. A równocześnie swoją pierwszą wielką miłość.

Genialnie przeczytana przez autora (ponad 11 godzin nagrania) Dolina światła w formie audiobooka okazuje się jeszcze bardziej pasjonującą i tajemniczą powieścią niż w pierwotnej formie książkowej.Dolina światła jest lekturą szkolną obowiązującą w gimnazjum.

Aleksander Minkowski urodził się w Warszawie pod znakiem Ryb. Wojenne lata spędził z rodzicami na głodowym syberyjskim zesłaniu. Po wojnie zdał maturę we Wrocławiu i po raz pierwszy się zakochał, a w Warszawie ukończył filologię na Uniwersytecie Warszawskim. Pisał już wtedy nowele, scenariusze, powieści. Z Grubego i Szaleństwa Majki Skowron powstały seriale telewizyjne. Uzbierał wiele nagród literackich, wykładał na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Pisze o miłości, przyjaźni i buncie przeciw złu. Dolinę Światła uważa za alegoryczną opowieść o totalitaryzmie, a równocześnie za swoją najlepszą powieść dla młodzieży.

Audiobooka posłuchasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

MP3 (spakowane ZIP)

Czas: 11 godz. 37 min

Lektor: Aleksander Minkowski