Dieta koktajlowa. Detoks, szczupła sylwetka, zdrowie - J. J. Smith - ebook

Dieta koktajlowa. Detoks, szczupła sylwetka, zdrowie ebook

J. J. Smith

3,8

Opis

Opracowany przez J.J. Smith 10-dniowy program oczyszczania zielonymi koktajlami, wydany w Polsce pod tytułem Zielona dieta koktajlowa, był dla tysięcy ludzi skuteczną pomocą w odchudzaniu i impulsem do zmiany stylu życia. W swojej najnowszej książce J.J. Smith i dzie o krok dalej: pokazuje, jak uczynić z zielonych koktajli element codziennej diety, jak na stałe zachować dobre nawyki żywieniowe i właściwą wagę oraz poprawić ogólny stan zdrowia.

Dieta koktajlowa. Detoks, szczupła sylwetka, zdrowie zawiera:

✤ 30-dniowy pełny jadłospis i uzupełniającą go listę zakupów

✤ Ponad 30 przepisów na zdrowe obiady, desery i przekąski

✤ 25 starannie skomponowanych przepisów na zielone koktajle

✤ 21 metod detoksykacji, które wspierają odchudzanie

✤ Informacje na temat autorskiego systemu wspomagania utraty wagi DHEMM

✤ Przekonujące relacje osób, które stosowały się do zaleceń autorki i odmieniły swoje podejście do jedzenia, a wraz z nim podejście do życia.

Niezależnie od tego, czy jesteś na początku drogi ku szczupłej sylwetce, czy też znasz już cudowną moc zielonych koktajli, Dieta koktajlowa umożliwi Ci kolejny krok w stronę zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 164

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
3,8 (41 ocen)
13
13
8
6
1

Popularność
TYTUŁ ORYGINAŁU: Green Smoothies For Life

Copyright © 2016 by Jennifer (JJ) Smith All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone, łącznie z prawem do reprodukcji w całości lub we fragmencie w jakiejkolwiek formie.

Published by arrangement with the original publisher, Atria Books, a Division of Simon & Schuster, Inc.

Copyright © for the Polish edition and translation by Wydawnictwo Bukowy Las Sp. z o.o., 2018

ISBN 978-83-8074-141-6

PROJEKT OKŁADKI: Paweł Cesarz FOTOGRAFIA NA OKŁADCE: © Anastasia Voskresenskaya/Shutterstock REDAKCJA: Daria Demidowicz-Domanasiewicz KOREKTA: Urszula Włodarska REDAKCJA TECHNICZNA: Adam Kolenda

WYDAWCA: Wydawnictwo Bukowy Las Sp. z o.o. ul. Sokolnicza 5/76, 53-676 Wrocławwww.bukowylas.pl

WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR: Firma Księgarska Olesiejuk Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Poznańska 91, 05-850 Ożarów Mazowiecki tel. 22 721 30 11, fax 22 721 30 01 www.olesiejuk.pl, e-mail: [email protected]

Skład wersji elektronicznej: [email protected]

WAŻNA INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW

Informacje zawarte w tej książce mają charakter edukacyjny. Celem publikacji nie jest diagnozowanie czy leczenie schorzeń, a jej autorka nie udziela w niej porad medycznych. Czytelnicy, którzy zdecydują się postępować zgodnie z przedstawionymi zaleceniami, powinni najpierw skonsultować się z lekarzem, a następnie kierować się własnym osądem.Ważne jest, by przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu odżywiania, zastosowaniu diety, suplementów czy innych opisanych w książce procedur leczniczych zasięgnąć opinii lekarza. Ani autorka, ani wydawca nie są uprawnieni do udzielania porad z zakresu medycyny, finansów czy psychologii. Przed zastosowaniem jakichkolwiek wskazówek zawartych w tej książce czytelnik powinien skorzystać z pomocy w odpowiedniej placówce medycznej.

WPROWADZENIE

Tego się nie spodziewałam. Zielone koktajle szturmem podbijają świat. To dla mnie zaszczyt być częścią tak wspaniałego przedsięwzięcia. Zielona dieta koktajlowa miała premierę zaledwie kilka lat temu, pociągając za sobą miliony ludzi. Dzięki zielonym koktajlom z sukcesem oczyścili swoje ciała z toksyn, poprawili stan zdrowia i odzyskali atrakcyjny wygląd. Wielu z nich czuło się tak dobrze po raz pierwszy od wielu lat. Dziesięciodniowy program oczyszczania zielonymi koktajlami zmienia nawyki żywieniowe, pomaga pozbyć się ochoty na słodycze i sprawia, że nabiera się apetytu na zdrowe jedzenie. Trudno jednak powtarzać ten program bez końca. Pomyślałam, że musi istnieć sposób na to, by uczynić z filozofii zielonych koktajli trwały element stylu odżywiania. W Diecie koktajlowej przedstawię, jak to zrobić.

Na stronach tej publikacji wyjaśnię, jak oczyścić ciało z toksyn, skutecznie zrzucić nadwagę i poprawić stan zdrowia. Trzydziestodniowy program zawiera przepisy na przepyszne zielone koktajle, dania ciepłe, przekąski i desery, które odżywią każdą komórkę waszego ciała. To program, który łączy wysokiej jakości odżywianie z oczyszczaniem organów wewnętrznych. Wasza skóra nabierze blasku, białka oczu się rozjaśnią, a włosy zaczną lśnić – będziecie wyglądać młodo i tryskać zdrowiem!

Po 30 dniach tego programu już nigdy nie będziecie musieli myśleć o dietach. Typowa dieta odchudzająca to zestaw ograniczeń obowiązujących przez określony czas. Co dzieje się później? Utracone kilogramy najczęściej wracają. Stosując 30-dniowy program oczyszczający, trenujemy kubki smakowe tak, by nauczyły się łaknąć zdrowego jedzenia. Po takim treningu możemy już do końca życia zapomnieć o dietach – i to bez liczenia kalorii, dokładnego ważenia porcji czy spożywania mdłych, gotowych produktów dietetycznych. Wasz organizm sam będzie domagać się zdrowego, naturalnego jedzenia.

KORZYŚCI, KTÓRYCH MOŻECIE SIĘ SPODZIEWAĆ:

utrata wagi do 10 kg w ciągu 30 dnioczyszczenie z toksyn przy codziennym spożywaniu ciepłych, zdrowych posiłkówwzrost energii, efekt „drugiej młodości”zmniejszenie ochoty na słodycze, makaron i chlebpoprawa jakości snulepsze trawienie i mniej wzdęć, a w rezultacie szczuplejsza talia.

Trzydziestodniowy program oczyszczania organizmu to trwałe rozwiązanie, które sprawi, że będziecie kształtować swoje życie w sposób najlepszy z możliwych. Prawdopodobnie w przeszłości odnosiliście już sukcesy w odchudzaniu, ale nie udało wam się jeszcze osiągnąć pożądanej wagi. Ten program jest dla osób takich jak wy: ma na celu pomóc wam, podobnie jak wielu innym, osiąg­nąć wymarzone rezultaty.

Chcecie lepiej żyć i być zdrowsi. Wcześniej szukaliście wymówek, ale gdzieś w głębi duszy słyszycie głos, który szepcze, a może nawet krzyczy, że czas na zmianę jest TERAZ. Musicie mieć przekonanie, że możecie osiągnąć wszystko, czego zapragniecie w swoim życiu – również ciało swoich marzeń. Istotne jest tylko mocne postanowienie, że to właśnie TERAZ podejmiecie trud niezbędny, by je uzyskać. Na pewno jesteście wewnętrznie przeświadczeni, że to dobry moment na zmianę życia na lepsze.

Zdecydowaliście się wyruszyć w 30-dniową oczyszczającą podróż, bo chcecie od życia więcej. Zasługujecie na to. Nie obawiajcie się – będę wam towarzyszyć i wspierać was z pomocą grupy Green Smoothie na Facebooku.

Miliony ludzi wypróbowało program zielonych koktajli

Jakiś czas temu, po kilku latach zdrowego odżywiania się i oczyszczania organizmu, przeszłam poważne zatrucie rtęcią z amalgamatowych wypełnień w zębach! Trucizna odkładała się w mózgu, jelitach, wątrobie i nerkach. Przez dwa miesiące nie byłam w stanie podnieść się z łóżka. Nawet jeśli czasem udało mi się wstać, pościelenie po sobie kosztowało mnie tyle energii, że zaraz znowu musiałam się położyć. Nigdy wcześniej nie czułam się tak bardzo chora, pozbawiona energii i ochoty na wszystko.

Po długiej rekonwalescencji stwierdziłam, że muszę wziąć się za siebie, żeby odzyskać zdrowie i energię, a przy okazji zgubić 9 kg, które mi przybyły, kiedy leżałam w łóżku. Miałam przy tym świadomość, jak ważny jest detoks, i wiedziałam, że muszę pomóc swojemu organizmowi oczyścić się z nadmiaru toksyn zakumulowanych w rezultacie zatrucia rtęcią. Znałam lecznicze właściwości zielonych warzyw liściastych i na ich podstawie ułożyłam 10-dniowy program oczyszczania zielonymi koktajlami.

Zanim sama zaczęłam go stosować, zwróciłam się o wsparcie do rodziny i przyjaciół, poszukując dziesięciu ochotników, którzy by się do mnie przyłączyli. Ku mojemu zaskoczeniu zgłosiła się prawie setka chętnych! Założyliśmy grupę na Facebooku, żeby się wzajemnie motywować. Efekty stosowania programu, które obserwowaliśmy na zdjęciach i o których do siebie pisaliśmy, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Nie minęły dwa miesiące, a do grupy dołączyło około 10 000 osób, również zainteresowanych oczyszczaniem organizmu z toksyn. W ciągu 10 dni ludzie gubili 4,5–7 kg, nabierali energii i pozbywali się wielu dolegliwości zdrowotnych. Większość deklarowała, że od lat nie czuła się tak dobrze jak po kuracji.

Ja sama po pierwszym oczyszczaniu ważyłam prawie 5 kg mniej i byłam pełna energii. Miałam przy tym promienną cerą, uwolniłam się też od problemów z trawieniem i wzdęć. Czułam się jak nowo narodzona, przepełniała mnie chęć do życia! Przed rozpoczęciem detoksu przyjmowałam 24 suplementy dziennie, aby pomóc organizmowi uporać się ze skutkami zatrucia rtęcią. Po kuracji zredukowałam tę liczbę do czterech. Stan mojego zdrowia znacznie się poprawił, a ja mam siłę, by koncentrować się na realizacji marzeń i głównych celów życiowych. Odkryłam, że zielone koktajle nie tylko doskonale odżywiają ciało i utrzymują je w dobrym zdrowiu i w pełni sił, ale także przyczyniają się do odnowy sił witalnych.

A jak to wygląda dziś? Opracowałam mój program w formie książki Zielona dieta koktajlowa, która podbiła listy bestsellerów „New York Timesa”. Ludzie, którzy zdecydowali się podjąć koktajlowe wyzwanie, zrzucili razem aż milion kilogramów! Opisane zalecenia okazały się tak skuteczne, a marketing szeptany tak niezawodny, że przez ponad rok publikacja pozostawała wysoko na liście hitów wydawniczych. Nasza grupa liczy obecnie ponad milion członków. Trzydziestodniowy program powstał jako odpowiedź na pytanie, które padało w grupowej dyskusji chyba najwcześniej: co po 10-dniowym oczyszczaniu?

Dziesięciodniowe oczyszczanie zielonymi koktajlami to świetny sposób na detoks, który jednocześnie sprawia, że waga zaczyna lecieć w dół; 30-dniowy program pozwoli kontynuować spadek wagi i utrzymać rezultaty odchudzania. Niniejsza książka zawiera jadłospis na 30 dni i dużo nowych przepisów. To długofalowy plan odżywiania, który można stosować przez całe życie. Trzydziestodniowy program pomoże wam utrzymać nowe nawyki żywieniowe i osiągnąć wymarzoną wagę.

Jak przygotowywać zielone koktajle? Jak łączyć odżywianie się z oczyszczaniem i zrzucić zbędne kilogramy raz na zawsze? Trzydziestodniowy program odpowie na te pytania, dostarczy wam nowe przepisy na zielone koktajle, pokaże, jak stosować zdrowe dania na co dzień, co jeść między posiłkami. Jest w nim nawet miejsce na desery. To holistyczny plan, który można z powodzeniem stosować przez całe życie.

Co znajdziecie w książce?

CZĘŚĆ I obejmuje prosty jadłospis na 30 dni, który zawiera przepisy na zielone koktajle, dania ciepłe, przekąski i desery. Znajdziecie w niej również zestaw szczegółowych zaleceń na każdy dzień, a także listy zakupów, przepisy, wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i inne istotne informacje. Będziecie zaskoczeni tym, że wasz organizm zacznie pożądać zdrowych pokarmów sam z siebie, zdecydowanie ułatwiając wam realizację kuracji. Wystarczy, że będziecie trzymać się instrukcji na każdy dzień i wsłuchacie się w potrzeby swojego ciała, które z pewnością odwdzięczy się za wasze wysiłki.

CZĘŚĆ II zawiera zestawienie 21 metod oczyszczania organizmu z toksyn (w tym kilku, których nie opisywałam jeszcze w swoich publikacjach), z uwzględnieniem zalet, kosztów, oczekiwanych rezultatów i czasu potrzebnego na ich wykonanie. Zakres cen tych kuracji waha się od kilkunastu złotych za kilka prostych składników dostępnych w każdym sklepie do kilkuset – za specjalistyczny sprzęt i zabiegi wspomagające oczyszczanie organizmu. Opisane przeze mnie metody detoksu, dostępne dla członków mojej grupy VIP (patrz załącznik B), mają sprawdzone i potwierdzone działanie i są chętnie stosowane przez korzystających z kuracji oczyszczającej.

CZĘŚĆ III to dawka motywacji i kilkanaście historii ludzi, którzy odnieśli spektakularny sukces w zrzucaniu wagi za pomocą zielonych koktajli i nieprzetworzonych produktów. Ich opowieści pomogą uwierzyć, że wam też na pewno się uda. Każda z tych osób zrzuciła co najmniej 20 kg i utrzymała niższą wagę dzięki włączeniu zielonych koktajli i żywności nieprzetworzonej do codziennego jadłospisu. Własnymi słowami opowiadają o swoim odchudzaniu, a ich relacje ilustrują zdjęcia wykonane przed kuracją i po niej.

CZĘŚĆ IV nakreśla podstawy programu Detox–Hormonal Balance–Eat Clean–Mental Mastery-Move, czyli Detoksykacja–Równowaga hormonalna–Zdrowe odżywianie–Pozytywne nastawienie–Ruch, i pokieruje was do dalszych źródeł informacji na jego temat. Kilka lat temu dzięki DHEMM udało mi się zrewolucjonizować podejście do odchudzania poprzez myślenie o efektach długofalowych i uwzględnienie zagadnień takich jak równowaga hormonalna. W tej części dowiecie się, na czym polega filozofia programu DHEMM.

● ● ●

Trzydziestodniowy program oczyszczania zielonymi koktajlami to rodzaj szkicowego planu, który pozwoli wam odkryć własną drogę do zrzucenia zbędnych kilogramów raz na zawsze. To również zupełnie nowy, pełen przyjemności sposób na życie i odżywianie. W ciągu ostatnich kilku lat odkryłam, że tajemnicą utraty wagi nie jest ograniczanie jedzenia, ale umiejętność cieszenia się nim. Czeka was 30 dni pełnych wyzwań, jednak to ten rodzaj doświadczenia, który przynosi olbrzymią satysfakcję. Poczujecie się naprawdę dobrze w swojej skórze i polubicie siebie i swoje ciało jak nigdy dotąd.

Podsumowując, w tej książce dowiecie się, na czym polega:

10-dniowy program oczyszczania zielonymi koktajlami. Większość ludzi rozpoczyna batalię o utratę wagi właśnie od tej kuracji. Niniejsza publikacja zawiera pełną, udoskonaloną wersję programu w obu wersjach, abyście mogli jak najlepiej dopasować go do waszych potrzeb i stylu życia. Pełny detoks opiera się na trzech porcjach zielonych koktajli i przekąskach spożywanych przez 10 dni, podczas gdy wersja zmodyfikowana, również 10-dniowa, polega na piciu dwóch porcji koktajlu, zjedzeniu jednego lekkiego posiłku i przekąskach;zielone koktajle na co dzień (30-dniowy program oczyszczania). Kiedy zakończycie 10-dniowy detoks, zachęcam was do przejścia na 30-dniowy program oczyszczania, który można stosować przez całe życie. Dzięki niemu nauczycie się, jak włączyć zielone koktajle do codziennego jadłospisu, by kontynuować spadek wagi i pozostawać zdrowszym. Koktajle to tylko jeden z elementów tej żywieniowej układanki. Należą do niej również ciepłe posiłki mięsne, przekąski, a nawet słodkie desery. W niniejszej książce skupiam się na tym, jak stosować 30-dniowy program, by osiągnąć zamierzone efekty odchudzania.system DHEMM. To kompleksowy program utraty zbędnych kilogramów, który gwarantuje nie tylko zrzucenie wagi, ale i zatrzymanie jej przyrostu. Bierze pod uwagę różne aspekty odchudzania, często pomijane w tradycyjnych dietach, takie jak oczyszczanie z trucizn i równowaga hormonalna. Podstawy systemu DHEMM zawarte w niniejszej publikacji przybliżą wam jego działanie.

● ● ●

Zdecydowaliście się wziąć zdrowie w swoje ręce, zająć się swoim ciałem i karmić się tym, czego potrzebujecie, by zyskać szczupłą sylwetkę, zdrowie i dobre samopoczucie. Moje gratulacje!

Jesteście zdolni do zmiany swoich nawyków. Stać was na lepsze życie niż to, które wiedziecie teraz. Wyobraźcie sobie, że idziecie na zakupy i z przyjemnością oglądacie swoją nową sylwetkę w nowych ubraniach. Wyobraźcie sobie, że macie tyle ochoty do działania, że nie możecie się doczekać kolejnego treningu. Wyobraźcie sobie, że odzyskujecie pełną kontrolę nad swoim życiem i tym, co kładziecie na talerzu. Wyobraźcie sobie, że znajdujecie energię na ożywienie pożycia intymnego. Wyobraźcie sobie, że wreszcie czujecie w sobie odwagę, by rozpocząć nowe życie i zmienić swoje podejście do jedzenia. Wiedzcie, że wspieram was w waszych wysiłkach najmocniej, jak potrafię, a jeśli to za mało – dołączcie do naszej grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/Green.Smoothie.Cleanse.

Kilka rad, które pomogą wam odnieść sukces

Zielone koktajle to prawdziwa bomba odżywcza, pełna witamin, minerałów, antyoksydantów, składników o działaniu przeciwzapalnym, fitoskładników, błonnika, wody i wielu innych! Zawierają również dużo chlorofilu, którego struktura chemiczna przypomina hemoglobinę obecną w naszej krwi. Spożywanie zielonych koktajli kojarzy się więc z oczyszczającą transfuzją krwi. Choć są proste w składzie, przynoszą mnóstwo korzyści odżywczych – takich jak utrata wagi, zwiększenie energii, eliminacja podjadania między posiłkami, czysta cera – które prowadzą do zmiany trybu życia na zdrowszy.

TRZY POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO PIĆ ZIELONE KOKTAJLE:

1.Ograniczenie ochoty na niezdrowe jedzenie. Zielone koktajle pomagają zapanować nad ochotą na niezdrowe jedzenie, a z czasem całkowicie ją eliminują. Zawierają bowiem dużo błonnika, zdrowych tłuszczów i białek, które spowalniają procesy trawienne i wchłanianie cukrów. Dzięki temu poziom cukru we krwi stabilizuje się bez nagłych spadków i wzrostów, co z kolei osłabia apetyt na pokarmy zawierające cukry proste. Zielone koktajle pomagają organizmowi przywrócić naturalną równowagę, dzięki czemu czujemy się zdrowi, pełni energii i zadowoleni. W takim stanie napady nieposkromionej chęci na jedzenie tracą nad nami władzę.

2.Promienna cera. Głęboko wierzę w to, że naturalne jedzenie to sekret zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego piękna. Kiedy odżywiamy się w zdrowy sposób, przyjmując jedzenie w formie nieprzetworzonej, wyglądamy i czujemy się lepiej i młodziej. Gdy zaczniecie odżywiać się tak, by nie zatruwać komórek swojego organizmu, będziecie wyglądać promiennie niezależnie od tego, ile macie lat. Jednym z pierwszych widocznych efektów picia zielonych koktajli jest poprawa wyglądu skóry. Można powiedzieć, że to taki „koktajlowy blask”. Zdrowy tryb życia i odżywiania odejmie wam lat, wygładzi zmarszczki, rozjaśni przebarwienia związane z wiekiem. To wasza szansa na drugą młodość. Skóra stanie się odżywiona, znikną problemy trądzikowe. Oczy będą rozjaśnione i pełne blasku. Zapomnicie o ciemnych workach pod oczami i zażółconych białkach. Wewnątrz waszego ciała również zajdą pozytywne zmiany: organizm odnowi się na poziomie komórkowym, co wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie wszystkich jego układów.

3.Lepsze trawienie. Zielone koktajle są znacznie łatwiejsze do strawienia i przyswojenia niż pokarmy stałe. Sam fakt spożywania „zdrowego jedzenia” jeszcze nie oznacza, że dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Wiele osób ma kłopoty z efektywnym trawieniem stałych posiłków; ich organizm nie wykorzystuje w pełni zawartych w nich składników. Zielone koktajle mają formę płynną, dlatego stanowią dla metabolizmu o wiele mniejsze wyzwanie. Są tak lekkostrawne, że proces wchłaniania substancji odżywczych rozpoczyna się już w jamie ustnej! Żywność przetworzona, nadmiar glutenu, białka, smażone potrawy i niezdrowe tłuszcze to główne przyczyny problemów z trawieniem. Warzywa i owoce w zielonych koktajlach są doskonale rozdrobnione, więc większość pracy, która czekałaby układ trawienny, została już wykonana. Dzięki temu przyswojenie składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania staje się o wiele łatwiejsze.

W kolejnych rozdziałach poznacie inne korzyści zdrowotne płynące z picia zielonych koktajli.

SIEDEM RAD, KTÓRE POMOGĄ WAM ODNIEŚĆ SUKCES:

Treść dostępna w pełnej wersji eBooka.

Indeks zawartych w książce przepisów

KOKTAJLE

Ananas z brzoskwinią

Banan z jarmużem i borówkami

Borówki z ananasem

Borówki z bananem i szpinakiem

Borówki z brzoskwinią

Borówki z jabłkiem

Borówki z jabłkiem i bananem

Borówki z jarmużem

Borówki z winogronami

Borówki ze szpinakiem

Brzoskwinie z ananasem

Brzoskwinie z bananem

Jabłko z bananem

Jarmuż z bananem

Mango z bananem

Mango z winogronami

Mango ze szpinakiem

Owoce jagodowe z bananem

Owoce jagodowe z niespodzianką

Owoce leśne z jarmużem

Pomarańcza ze szpinakiem

Tropikalny ananas

Truskawki z ananasem

Truskawki z bananem

Wiosenny koktajl z jabłkiem

POSIŁKI

Chrupiący kurczak

Chrupiący pstrąg z cytryną i ciecierzycą

Duszone krewetki scampi

Flądra z pieprzem i ananasem

Grillowany kurczak z cytrusami

Halibut pieczony

Halibut z sałatką colesław na ostro

Jamajska potrawka z krewetkami

Kapusta warzywna z fasolą czarne oczko

Kotlety indycze z pieca

Krewetki po włosku

Kurczak pieczony cajun z kalafiorem

Kurczak pieczony w migdałowej panierce

Kurczak zapiekany z warzywami

Łosoś pieczony z pesto

Łosoś glazurowany

Pomidory duszone ze szpinakiem

Potrawka z kapustą warzywną i fasolą czarne oczko

Potrawka z kurczaka z fasolą czarne oczko i burakiem liściowym

Przegrzebki z sosem cytrynowym

Sałatka z jarmużem baby i grillowanymi przegrzebkami

Sałatka Cezar z łososiem

Sałatka szpinakowa z borówkami

Sałatka z jabłkiem, szpinakiem i orzechami włoskimi

Sałatka z ogórków i pomidorów

Sałatka ze szpinakiem i kurczakiem

Sałatka ze szpinakiem i truskawkami

Sałatka z krewetkami i fasolką szparagową

Stir-fry z zielonych warzyw liściastych

Warzywne gumbo

Zupa z zielonego groszku

DESERY

Ciastka owsiane z rodzynkami

Ciastka z czekoladą

Deser truskawkowo-migdałowy

Kokosowe Brownie

Lody bananowo-truskawkowe

Lody o smaku mango, banana i orzechów