Dieta ketogenna dla dorosłych - Agnieszka Soroka-Arciszewska - ebook

Dieta ketogenna dla dorosłych ebook

Agnieszka Soroka-Arciszewska

0,0
31,50 zł

lub
Opis

Niskowęglowodanowe diety ketogeniczne od wielu lat z powodzeniem stosuje się w leczeniu epilepsji u dzieci. Skuteczność diety ketogennej w terapii padaczki jest udokumentowana w wielu publikacjach naukowych. U około 50% małych pacjentów donosi się o zmniejszeniu częstości napadów padaczkowych o co najmniej 50% oraz o całkowitym ustąpieniu napadów u części dzieci z tej grupy. Okazało się też, że leki przeciwpadaczkowe nie stanowią panaceum na wszystkie rodzaje padaczki, że wciąż pozostają przypadki lekooporne. Właśnie w tych postaciach powrócono do diety ketogennej i udowodniono, że w 2/3 przypadków opornej padaczki znacznie poprawia ona wyniki leczenia (w niektórych badaniach nawet w 4/5).

Autorka od wielu lat zmaga się z padaczką lekooporną i przedstawiony w książce materiał stanowi opis jej doświadczeń i praktyk. Dieta ketogenna stanowi dokładne zaprzeczenie współczesnych zaleceń żywieniowych, dlatego dieta ta musi być stosowana z właściwych wskazań i pod uważnym, systematycznym nadzorem specjalistów.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 21

Oceny
0,0
0
0
0
0
0Agnieszka Soroka-Arciszewska

 

 

 

Dieta ketogenna dla dorosłych

 

 

 

 

2019

 

Copyright © by Agnieszka Soroka-Arciszewska 2019 Copyright © by Wydawnictwo Witanet 2019

Wszelkie prawa zastrzeżone

 

Zdjęcie na okładce: Robert-Owen-Wahl

Autorzy zdjęć: RitaE; 9946056; stevepb; ExplorerBob; rawpixel.com; Valeria Boltneva; mali maeder; Oleksandr Pidvalnyi; fancycrave1

Skład tekstu, projekt okładki: Ryszard Maksym

 

ISBN: 978-83-66149-31-1

 

 

Wydawca:

Wydawnictwo WITANET

tel.: #48 601 35 66 [email protected]

 

 

Niniejszy produkt jest objęty ochroną prawa autorskiego. Uzyskany dostęp upoważnia wyłącznie do prywatnego użytku osobę, która wykupiła prawo dostępu. Książka ani żadna jej część nie mogą być publikowane ani w jakikolwiek inny sposób powielane w formie elektronicznej oraz mechanicznej bez zgody wydawcy.

 

Skład wersji elektronicznej:

Wstęp

 

Książka, którą piszę poświęcona jest osobom, które chorują na padaczkę lekooporną. Niestety w dzisiejszych czasach mamy problemy z dużą ilością chorych osób na padaczkę lekooporną. Wiele osób nie wie o diecie ketogennej, czyli diecie tłuszczowej dla dorosłych.

Wszystkie poradniki o diecie ketogennej przeznaczone są dla mam mających dzieci z tą chorobą. Nikt jednak nie podjął się napisania dla osób dorosłych, a przecież też mamy takie problemy i co wtedy?

Każdy dorosły zadaje sobie pytania: Czy lekarz pomoże? Czy to się uda? Czy w ogóle warto? Tego nikt się nie dowie, dopóki nie spróbuje. Zatem polecam.

 

 

Rozdział 1

Tłuszcze – to co najważniejsze w diecie ketogennej

 

Przede wszystkim w diecie ketogennej są ważne tłuszcze. Jeśli chcemy zacząć dietę ketogenną wszystko musimy ustalić z lekarzem prowadzącym. Lekarz prowadzący, po przeanalizowaniu historii pacjenta zapoznaniu się z lekami, które ten przyjmuje musi dokonać oceny. Wtedy dowiemy się od lekarza czy możemy podjąć taką dietę, czy nie. Jeśli Pozytywna opinia lekarza prowadzącego to dopiero początek góry lodowej. Przed nami duże wyzwanie. A więc w pierwszej kolejności pacjent musi znaleźć sobie dietetyka, który wcześniej zajmował się dietą ketogenną. Wierzcie mi – nie jest to proste. Moja podpowiedź: najlepiej takiego dietetyka szukać na fitness. Jak się uda to macie i dietetyka, i trenera w jednym. Fakt, że to wszystko jest płatne, ale jeśli człowiek próbował wszystkiego i nie pomagało, to warto zainwestować i wypróbować przez trzy miesiące, a jeśli nie będzie efektu to można zrezygnować.

Z dietetykiem należy ustalać jakie ilości tłuszczu i kalorii należy spożywać. Co i ile powinniśmy jeść i pić oraz ilość posiłków na dzień. Po ustaleniu tego wszystkiego przechodzimy do kolejnego etapu.

 

 

Rozdział 2

Leczenie dietą ketogenną dla dorosłych

 

Tak