Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry - Marcin "Xanas" Baran - ebook

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry ebook

Marcin "Xanas" Baran

5,0

Opis

Poradnik do gry Diablo III: Reaper of Souls zawiera przykładowe buildy na poziom 70. Tekst zawiera także charakterystykę i spis ataków przeciwników występujących w akcie V oraz miejsca w których dobrze lecą przedmioty legendarne ze względu na dużą ilość przeciwników czy zwiększoną szansą na drop. Wszystkiego dopełniają opisy nowego systemu rzemiosła oraz nowego rzemieślnika. Ważnym elementem są lokalizacje materiałów rzemieślniczych, które lecą z unikalnych przeciwników. Diablo 3 Reaper of Soul jest grą typu hack'and'slash wydaną przez studio Blizzard w roku 2014. Sama produkcja jest dodatkiem do trzeciej odsłony serii i dodaje V akt oraz klasę krzyżowca, który bazuje na sile i wytrzymałości. Twórcy wprowadzili także do dodatku tryb przygodowy, który usuwa wszystkie questy, dialogi i przerywniki filmowe by gracz mógł się cieszyć całkowitym gameplayem. Ponadto w tym trybie można od razu teleportować się do każdego aktu bez konieczności wychodzenia do menu głównego. System rozgrywki sprowadza się do walki z zastępami wrogów za pomocą arsenału licznych umiejętności by awansować swoją postać i zbierać dla niej coraz to lepszy ekwipunek. V akt rozgrywa się w Zachodniej Marchii i od gracza zależeć będą losy tej krainy. Maltael musi zostać powstrzymany. Zakończenie gry jest dopiero początkiem, ponieważ ważnym czynnikiem są poziomy trudności, na które przechodzi się gdy tylko postać będzie wystarczająco silna. Poradnik został stworzony na wersji 2.0.4.

Poradnik do gry Diablo III: Reaper of Souls zawiera:

 • Spis legendarnych materiałów rzemieślniczych wraz z lokalizacją.
 • Charakterystykę walk z bossami z Aktu V.
 • Opis wieszczki i wskazówki dotyczące rzemiosła.
 • Opis nowych, występujących w grze zdolności z uwzględnieniem modyfikujących je run.
 • Przykład buildów dla każdej z klas i różne porady dotyczące rozgrywki.
 • Charakterystyka Zleceń i Szczelin Nefalemów.
 • Informacje dotyczące farmienia i porównywania przedmiotów.

W poradniku do gry Diablo III: Reaper of Souls zawarty zostanie kompletny opis przejścia kampanii. Dokładnie opisane zostaną wszystkie lokacje i tryby gry. W opracowaniu nie zabraknie licznych porad ułatwiających starcia z trudnymi przeciwnikami.

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

 • Urzael (Walki z bossami)
 • Krzyżowiec na zwarcie (Przykładowe Buildy)
 • Barbarzyńca (Przykładowe Buildy)
 • Lista materiałów i Lokalizacji (Rzemiosło)
 • Szczeliny Nefalemów
 • Zlecenia
 • Krzyżowiec na odległość (Przykładowe Buildy)
 • Czarownik (Przykładowe Buildy)
 • Krwawe odłamki
 • Farmienie

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 92

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność




Diablo III: Reaper of Soulsporadnik do gry

autorzy: Marcin "Xanas" Baran, Łukasz "Qwert" Telesiński

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8055-742-0

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1388

[email protected]

Spis treści

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Walki z bossami

Urzael

Adria

Maltael

Farmienie

Rzemiosło

Wieszczka

Lista materiałów i Lokalizacji

Porównywanie przedmiotów

Zlecenia

Szczeliny Nefalemów

Krwawe odłamki

Skarbiec

Tryb sezonowy

Ruiny Seszeronu

Kostka Kanaiego

Infernalna Machina

Nowe Umiejętności

Łowca Demonów

Barbarzyńca

Mnich

Szaman

Czarownik

Przykładowe Buildy

Krzyżowiec na zwarcie

Krzyżowiec na odległość

Barbarzyńca

Łowca Demonów

Czarownik

Szaman

Mnich

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Diablo III Reaper of Souls jest grą typu hack'and'slash wydaną przez studio Blizzard w roku 2014. Sama produkcja jest dodatkiem do trzeciej odsłony serii i zawiera V akt oraz klasę Krzyżowca, który jest kolejnym opancerzonym bohaterem walczącym w zwarciu. Twórcy wprowadzili także do dodatku tryb przygodowy, który usuwa wszystkie questy, dialogi i przerywniki filmowe, aby gracz mógł się cieszyć całkowitym gameplay'em. Ponadto w trybie tym można od razu teleportować się do każdego aktu bez konieczności wychodzenia do menu głównego. System rozgrywki sprowadza się do walki z zastępami wrogów za pomocą arsenału licznych umiejętności, aby awansować swoją postać na coraz to wyższe poziomy doświadczenia i zbierać dla niej coraz to lepszy ekwipunek. V akt rozgrywa się w Zachodniej Marchii i od gracza zależeć będą losy tej krainy. Malthael musi zostać powstrzymany. Zakończenie gry jest dopiero początkiem, ponieważ ważnym czynnikiem są poziomy trudności, na które przechodzi się gdy tylko postać będzie wystarczająco silna.

Niniejszy poradnik do gry Diablo III: Reaper of Souls zawiera wszelkie możliwe informacje na temat nowości, które pojawiły się w pierwszym dodatku do Diablo III. Można w nim znaleźć pełen opis walk z poszczególnymi Bossami aktu V, jak i porady, które na pewno cały ten proces ułatwią. Ponad to, poradnik zawiera informacje na temat nowego NPC - Wieszczki, która oferuje usługi w zakresie Zaklinania przedmiotów. Dzięki rozdziałowi poświęconemu właśnie tej operacji, dowiesz się wszystkiego co istotne, aby dostosowywać wybrane przedmioty do własnych potrzeb. Dalsza część niniejszego poradnika została poświęcona tematowi skutecznego farmienia. Znajdziesz tutaj bardzo dużo ciekawych informacji, które zmaksymalizują Twoją szansę na znajdowanie legendarnych i setowych przedmiotów. Poradnik zawiera również szczegółowe omówienie Szczelin Nefalemów i Głębokich Szczelin. Całość uzupełniają opisy nowych zdolności bohaterów, jak i przykładowe buildy do każdej z aktualnie dostępnych klas.

Poradnik został stworzony na wersji 2.1.0.

Poradnik do gry Diablo III: Reaper of Souls zawiera:

Charakterystykę walk z bossami z Aktu V.

Opis wieszczki i wskazówki dotyczące rzemiosła.

Opis nowych, występujących w grze zdolności z uwzględnieniem modyfikujących je run.

Przykład buildów dla każdej z klas i różne porady dotyczące rozgrywki.

Charakterystyka Zleceń, Szczelin Nefalemów i Głębokich Szczelin.

Informacje na temat Skarbca - nowej mini lokacji.

Informacje dotyczące farmienia i porównywania przedmiotów.

Marcin "Xanas" Baran i Łukasz "Qwert" Telesiński (www.gry-online.pl)

Walki z bossami

Urzael

Urzael jest uczniem Maltaela, który tak jak mistrz chce zniszczyć całą esencje demonów. Uzbrojony jest w wyrzutnię pocisków z wbudowanym miotaczem płomieni. Można go spotkać w katedrze na wzgórzach zachodniej marchii. Urzael nie grzeszy szybkością ataków i inteligencją, ale mimo wszystko nie można go lekceważyć, bo posiada kilka umiejętności, które mogą pozbawić Cię życia jeśli nie zareagujesz w odpowiednim momencie. Walka w głównej mierze polega na unikaniu jego umiejętności czyli miotacza płomieni, rakietowego skoku i spadających palących się desek ze stropu katedry.

Walka składa się z dwóch faz:

Pierwsza:

Urzael w tej fazie atakuje kulą armatnią oraz atakiem z wyskoku. Nie używa jeszcze miotacza płomieni, a spadające deski mają kształt koła. Nie spadają też tak często i na tak dużym obszarze jak w fazie drugiej.

Druga:

Gdy pozbawisz przeciwnika około jednej trzeciej życia, przeciwnik na chwilę Cię ogłuszy (podobnie jak w przypadku walki z Diablo w akcie IV), po czym podpali całe piętro katedry. W tej fazie Urzael atakuje częściej, a dodatkowo używa miotacza płomieni. Kiedy zauważysz, że zaczyna zionąć ogniem w Twoim kierunku to najlepszą opcją jest zrobić unik - zejść z linii rażenia miotacza lub przeskoczyć za plecy przeciwnika. Spadających desek jest więcej i maja teraz kształt prostokątów.

Należy pamiętać że po dwóch stronach areny są kapliczki uzdrowienia. Można z nich korzystać, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Ataki Urzalea:

Kula armatnia - Urzael strzela pociskiem w stronę bohatera. Pocisk leci wolno w linii prostej i zostawia po sobie ognisty ślad który zadaje obrażenia gdy ktoś znajdzie się w jego polu rażenia. Przed pociskiem można bardzo łatwo się uchylić więc lepiej nie brać tego na klatę.

Miotacz płomieni - Po jednej wstawce dialogowej podczas walki, Urzael zacznie używać miotacza płomieni, który strzela w poziomie pod kątem 45 stopni. Na ten atak tez należy uważać i cofnąć się do tyłu gdy ten zacznie go wykonywać, lub uskoczyć za niego.

Atak z wyskoku - Urzael staje na swojej rakiecie, jak na drążku do skakania pogo i podświetla na mapie dwa kręgi - jeden oznacza miejsce z którego Urzael wyskoczy, a drugi określa miejsce w którym wyląduje. Jeśli uda Ci się go w tym czasie ogłuszyć to będziesz w stanie przerwać ten atak i Twój przeciwnik nigdzie nie poleci. Ważne jest by nie wchodzić do okręgu.

Walące się fragmenty sklepienia - Urzael unosi swoje działo i strzela w dach. Po chwili na cała mapę zaczynają spadać płonące deski, które zadają obrażenia, jeśli akurat spadną na głowę Twojego bohatera lub gdy znajdujesz się w miejscu, gdzie pozostawiły po sobie płonący ślad. Warto dodać że tego ataku nie da się przerwać i nawet jeśli się go ogłuszy to deski i tak będą spadać.

Osiągniecia:

Boczków Przypieczem - Zabij Urzaela.

Ja ogień - ty woda - Zabij Urzaela w trybie współpracy. Oznacza to że musisz ją zabić z dowolnymi ludźmi, a nie w pojedynkę.

Podtrzymuj Żar - Zabij Urzaela na maksymalnym poziomie bez wykorzystywania zdolności ograniczających kontrolę, grając na poziomie Udręka lub wyższym. Zdolności ograniczające kontrolę to takie które w jakimś stopniu ograniczają walkę przeciwnikowi czyli: spowalniają, ogłuszają, oślepiają itp. Ważne jest to że do zdobycia tego osiągnięcia to ty nie możesz wykorzystywać takich zdolności, a nie twoi znajomi. Nawet jeśli oni używają, a ty nie to i tak je zdobędziesz.

Dolewanie oliwy do ognia - Zabij Urzaela na maksymalnym poziomie w czasie krótszym niż 90 sec, grając na poziomie Udręka lub wyższym.

Teoria wielkiego Uniku - Zabij Urzaela nie zostając trafionym jego atakiem z wyskoku, kulą armatnią lub walącymi się fragmentami sklepienia. Dane ataków są wypisane wyżej.

Przeminęło z dymem - Zabij Urzaela na maksymalnym poziomie bez wykorzystywania zdolności ograniczających kontrolę, grając na poziomie Udręka lub wyższym w trybie hardkorowym. Tryb można włączyć dopiero gdy tworzy się nowego bohatera. Oznacza to że jeśli postać zginie raz to jest od razu kasowana.

Piromania - Zabij Urzaela na maksymalnym poziomie w czasie krótszym niż 90 sec, grając na poziomie Udręka lub wyższym w trybie hardkorowym. Tryb można włączyć dopiero gdy tworzy się nowego bohatera. Oznacza to, że jeśli postać zginie raz to jest od razu kasowana.

Adria

Adria jest służką Diablo, która ma obsesję na punkcie wydostania go z kamienia dusz. Przed rozpoczęciem walki, Adria ukaże Ci swoją prawdziwą postać - demona ze skrzydłami i odnóżami pająka.

Adria jest mobilnym przeciwnikiem, który zadaje średnie obrażenia. Najczęściej staje w miejscu startowym, oraz w narożnikach gdzie znajdują się kapliczki. Jej pojedyncze ataki nie powinny stanowić zagrożenia dla życia, ale nie można jej lekceważyć. Największą uwagę należy skupić na jej larwach krwi, których na końcu walki jest bardzo dużo. Nawet, jeśli taką oberwiesz musisz szybko zejść z pola kałuży, która się tam pojawi. W trakcie walki z Adrią trzeba bardzo uważnie poruszać się po mapie ponieważ larwy cały czas będą plątać Ci się pod nogami. Adria będzie przywoływała te larwy wiele razy, a poza tym często będzie używała Wiru i krwawej kuli, których należy unikać jak ognia.

Ataki:

Cios skrzydłem - Adria robi zamach skrzydłem uderzając bohaterów, których ma przed sobą. Wskazany jest unik do tyłu.

Wir - Adria zaczyna się kręcić wokół własnej osi wbijając się w ziemię i pojawiając obok wybranego przez siebie bohatera. Zadaje średnie obrażenia.

Krwawa kula - Adria ładuje energię po czym umieszcza pod tobą okręg z fioletowego płomienia. Jego efekt jest taki sam jak umiejętności: Bezcześciciel, którą posiadają niektórzy elitarni przeciwnicy.

Rozbryzg krwi - Adria