Dark Fall 3: Lost Souls - poradnik do gry - Maciej "Elrond" Myrcha - ebook

Dark Fall 3: Lost Souls - poradnik do gry ebook

Maciej "Elrond" Myrcha

0,0
7,88 zł

Opis

Solucja gry Dark Fall 3 zawarta w niniejszym poradniku pomoże nie tylko przebrnąć przez wszystkie mroczne tajemnice opuszczonej stacji i hotelu w Dowerton ale również odnaleźć ukryte przedmioty rozsiane na terenie, który przyjdzie graczowi zwiedzić.

Dark Fall 3: Lost Souls - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Stacja Dowerton – przywrócenie zasilania (Opis przejścia)
  • Tunele (Opis przejścia)
  • Stacja Dowerton – sygnał STOP (Opis przejścia)
  • Hotel – pierwsze piętro (1) (Opis przejścia)
  • Bufet – wezwanie Zagubionych (Opis przejścia)
  • Hotel – pierwsze piętro (2) (Opis przejścia)
  • Hotel – Gloria Grable (Opis przejścia)
  • Hotel – trzecie piętro (Opis przejścia)
  • Hotel – Matilda Fly (Opis przejścia)
  • Hotel – Andrew Verney (2) (Opis przejścia)

Informacja o grze

Dark Fall 3: Lost Souls to przygodowa gra point & click, utrzymana w konwencji horroru. Jako inspektor policji, po pięciu latach nieobecności powracamy do miasteczka Dowerton, żeby wznowić poszukiwania zaginionej Amy Haven. Opuszczone, mroczne i nawiedzone lokacje wraz z depresyjną, mrożącą krew w żyłach muzyką budują klimat strachu.

Gra Dark Fall 3: Lost Souls, to przedstawiciel gatunku gier przygodowych. Tytuł wydany został w Polsce w 2010 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 41
Dark Fall 3: Lost Soulsporadnik do gry

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1080

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Opis przejścia

Tunele

Stacja Dowerton - przywrócenie zasilania

Stacja Dowerton - sygnał STOP

Bufet - wezwanie Zagubionych

Hotel - pierwsze piętro (1)

Hotel - pierwsze piętro (2)

Hotel - pierwsze piętro (3)

Hotel - Gloria Grable

Hotel - drugie piętro

Hotel - Andrew Verney (1)

Hotel - Andrew Verney (2)

Hotel - Matilda Fly

Wieża - Pan Bones

Hotel - trzecie piętro

Dodatki

Wprowadzenie

Niniejszy poradnik pomoże Ci przebrnąć przez mroczne tajemnice opuszczonej stacji i hotelu w Dowerton. Wcielając się w inspektora policji postarasz się rozwikłać sprawę, która 5 lat temu wymknęła Ci się spod kontroli - poszukiwania zaginionej Amy Haven.

Maciej "Elrond" Myrcha (www.gry-online.pl)

Garść porad ogólnych

Dark Fall: Lost Soul

jest typową przygodówką point&click - do przechodzenia między lokacjami oraz obracania się w lokacjach służy wskaźnik w kształcie dłoni. W lokacjach możemy również spojrzeć "pod nogi" bądź też do góry.

W miejscach wartych zbadania kursor zamienia się w symbol lupy.

W miejscach, w których należy użyć jakiegoś przedmiotu kursor zamienia się w symbol klucza płaskiego.

Gdy wejdziesz w posiadanie wytrychów, będziesz w stanie otwierać za ich pomocą zamki bądź kłódki. Zawsze wygląda to tak samo - zamek ma 6 aktywnych położeń, w których możemy umieścić wytrychy. Sekwencja go otwierająca składa się z 4 ruchów. Jeśli dobrze wybierzesz kolejne położenie wytrychów usłyszysz szczęk zamka oraz melodię. W przeciwnym wypadku musisz powtarzać wszystko od początku. Położenia wytrychów w sekwencji otwierającej zamek nie powtarzają się. W tekście przy podaniu poprawnej sekwencji zostały użyte angielskie oznaczenia kierunków geograficznych.

W trakcie rozgrywki dość często otrzymywać będziesz wiadomości tekstowe. Do ich odbierania służy telefon komórkowy, który posiadasz w ekwipunku. Jest on również swego rodzaju menu, w którym możesz zapisać/wczytać grę, wyjść do systemu oraz zmienić opcje: włączyć/wyłączyć napisy i zmienić poziom trudności. Nie wpływa on jednak na trudność łamigłówek, a jedynie na "łamliwość" nożyczek oraz ilość czasu potrzebnego do rozwiązania niektórych zagadek. W górnej części telefonu znajduje się ikona latarki - przydaje się ona w zaciemnionych miejscach. Jej użycie sugerowane jest przez głos mówiący "

here

" (poradnik pisany był w oparciu o angielską wersję gry).

Wszelkie przedmioty potrzebne do rozwoju fabuły zostały wyróżnione kolorem

czerwonym

, natomiast istotne uwagi odnośnie rozgrywki są

pogrubione

. Tekst SMSów od tajemniczego ECHO pisany jest

kursywą

(w nawiasach podano słowa utworzone z dużych liter znajdujących się w wiadomości). Przedmioty nieistotne dla rozwoju fabuły oznaczone zostały kolorem

niebieskim

.

#1

- oznaczają odniesienia do konkretnych screenów znajdujących się nad tekstem

Opis przejścia

Tunele

Grę rozpoczynasz w całkowitych ciemnościach. Słyszysz kogoś biegnącego, najwyraźniej uciekającego przed czymś. Uciekinier powoli traci dech, po czym milknie zupełnie. Po chwili dostaniesz SMSa, którego nadawcą jest tajemniczy ECHO:

You arE not alone. i Am neaR

(YEAR).

Przejrzyj ekwipunek. Znajdziesz tam butelkę wódki, tabletki klozapolu oraz list. Przeczytaj go (PPM) - ktoś jest bardzo zły na ciebie i Sposób prowadzenia śledztwa w sprawie zaginięcia Amy #1. Otwórz menu (telefon komórkowy) i włącz latarkę. Znajdujesz się w jakimś tunelu zagraconym różnymi rzeczami. Przed sobą widzisz manekina - zbadaj go i zabierz nogę lalki z jego rąk #2.

Rozejrzyj się po tunelu - zauważysz materac na podłodze #1. Zbadaj go - znajdziesz tam gazetę Dowerton Messenger z artykułem o zaginionej Amy Haven. Pod gazetą leży druga noga lalki - weź ją #2.

Obróć się w prawo. Zobaczysz coś w rodzaju ołtarza #1 - zbadaj go. Na skrzynce (małej trumnie) leżą kawałki papieru. Złóż je w całość, otrzymasz plakat z informacją o zaginionej dziewczynce. Otwórz trumnę klikając i przytrzymując LPM po jej prawej stronie oraz przeciągając kursor w lewo #2.

W trumnie znajduje się lalka #1. Użyj na niej obie nogi lalek, które masz w ekwipunku. Zabierz połamaną lalkę. Usłyszysz śmiech dziewczynki i zobaczysz, że wśród wózków utworzyło się przejście. Skorzystaj z niego #2.

Idź przed siebie (zgodnie z kierunkiem jaki wskazują ręce manekinów po drodze), aż dotrzesz do blach blokujących przejście #1. Zbadaj je - zobaczysz jakieś pomieszczenie z ręką manekina wskazującą ręką blachy po lewej stronie tunelu #2. Usłyszysz nadjeżdżający pociąg.

Teraz możesz przejść pod blachami blokującymi przejście #1. Cały czas słyszysz pociąg. Odwróć się w lewo (tam gdzie wskazywała ręka) - zobaczysz coś w rodzaju żaluzji w oknie #2. Wyjrzyj przez nie - zobaczysz dalszą część tunelu z dużą ilością manekinów zwróconych w stronę ściany. Powróć do tunelu - po raz kolejny usłyszysz zbliżający się pociąg. Tym razem wpadniesz w panikę, stracisz kontrolę nad postacią, jak również przytomność. Po chwili ockniesz się w zupełnie innym miejscu.