Czytanie powoduje zmiany w mózgu - Psychoskok - ebook

Czytanie powoduje zmiany w mózgu ebook

Psychoskok

0,0
3,90 zł

lub
Opis

Co dokładnie ludzie mają z czytania książek? Czy to tylko kwestia przyjemności, czy są jakieś inne korzyści poza przyjemnością? Odpowiedź brzmi: Pewnie, że są!. Czytanie książek przynosi korzyści zarówno zdrowiu fizycznemu, jak i psychicznemu, a korzyści te mogą trwać przez całe życie. Zaczynają się we wczesnym dzieciństwie i trwają przez lata. Oto krótkie wyjaśnienie, w jaki sposób czytanie książek może zmienić Twój mózg - i Twoje ciało - na lepsze.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 23

Oceny
0,0
0
0
0
0
0Psychoskok

 

 

Czytanie powoduje zmiany w mózgu

 

Wydawnictwo Psychoskok Konin 2021

Psychoskok „Czytanie powoduje zmiany w mózgu”

 

Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o. 2021

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie

 może być reprodukowana, powielana i udostępniana w 

jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.

Skład pdf, epub i mobi: Adam Brychcy

ISBN: 978-83-8119-858-5

 

Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o.

ul. Spółdzielców 3, pok. 325, 62-510 Konin

tel. (63) 242 02 02, kom. 695-943-706

http://www.psychoskok.pl/http://wydawnictwo.psychoskok.pl/ e-mail:[email protected]

Co dokładnie ludzie mają z czytania książek? Czy to tylko kwestia przyjemności, czy są jakieś inne korzyści poza przyjemnością?  Odpowiedź brzmi "Pewnie, że są!".

Czytanie książek przynosi korzyści zarówno zdrowiu fizycznemu, jak i psychicznemu,a korzyści te mogą trwać przez całe życie. Zaczynają się we wczesnym dzieciństwie i trwają przez lata. Oto krótkie wyjaśnienie, w jaki sposób czytanie książek może zmienić Twój mózg - i Twoje ciało - na lepsze.

POLECAMY!

Sorry, memory?

Jeśli szukasz poradnika, który nie ogranicza się do kilku sposobów, ale prezentuje wszystkie skuteczne metody zapamiętywania, to ta książka jest dla ciebie.

W poradniku omówione zostały wszystkie skuteczne mechanizmy, na których opiera się proces zapamiętywania. To z nich składają się techniki. Krok po kroku, z przykładami, przedstawione są trzy grupy metod: mechaniczne, elaboracji oraz mnemotechniki. Do tego – podstawowe informacje o pamięci i sposoby na język obcy.

Czytanie wzmacnia Twój mózg

Coraz więcej badań wskazuje, że czytanie zmienia Twój umysł.

Korzystając ze skanów MRI, naukowcy potwierdzili że odczyt obejmuje złożoną sieć obwodów i sygnałów w mózgu. W miarę dojrzewania Twoich umiejętności czytania sieci te stają się również silniejsze i bardziej wyrafinowane.

W jednym z badań przeprowadzonych w 2013 r. naukowcy wykorzystali funkcjonalne skany MRI do pomiaru wpływu czytania powieści na mózg. Uczestnicy badania czytali powieść "Pompeje" przez okres 9 dni. Napięcie, które buduje historia książki, wpływa na większy obszar mózgu, na którym widać wzmocnioną aktywność.

Skany mózgu wykazały, że przez cały okres czytania i kilka dni później, łączność mózgu wzrosła, zwłaszcza w korze somatosensorycznej, część mózgu, która reaguje na fizyczne odczucia, takie jak ruch i ból.

Dlaczego dzieci i rodzice powinni czytać razem

Lekarze zalecają, aby rodzice czytali ze swoimi dziećmi już od małego i kontynuowali przez lata szkoły podstawowej.

Czytanie z dziećmi buduje ciepłe i szczęśliwe skojarzenia z książkami, zwiększając prawdopodobieństwo, że dzieci chętniej sięgną po nie w przyszłości.

Czytanie w domu polepsza wyniki w szkole. Zwiększa również słownictwo, podnosi poczucie własnej wartości, buduje dobre umiejętności komunikacyjne i wzmacnia silnik przewidywania, który jest ludzkim mózgiem.

POLECAMY!

Smocze skarby

Opowieść nie tylko dla dzieci, choć to dla nich i z myślą o nich powstała. Książka, w której kochający dziadek przekazał swoim wnukom „smocze skarby”, tymi skarbami dzieli się również innymi dziećmi, a także starszymi czytelnikami, dla których może to być równie odkrywcze, co pouczające doświadczenie.

Zwiększa zdolność do empatii

A