Czy Getowie (Dakowie) wierzyli w jednego Boga? Studium z zakresu religii i mitologii porównawczej - Stanisław Schneider - ebook

Czy Getowie (Dakowie) wierzyli w jednego Boga? Studium z zakresu religii i mitologii porównawczej ebook

Stanisław Schneider

1,0
4,27 zł

Opis

Wziąwszy sobie za cel pokrewieństwo Getów co do ich wiary w Boga i nieśmiertelność z wiarą u innych ludów wykazać, musimy wyjść od najdawniejszego i klasycznego świadectwa Herodota. Czytamy u niego, że Getowie wierzyli w tego rodzaju nieśmiertelność, iż bez umierania odchodzą do Boga – Zamoxysa, którego inni nazywają Gebeleydzysem. W następnych rozdziałach Herodot powtarza między innymi, o czym dowiedział się od Hellenów mieszkających nad Hellespontem i Morzem Czarnym, że ów Zalmoxys był człowiekiem, że najprzedniejszych w kraju gościł podwójną biesiadą ciała i ducha, nauczał bowiem, że ani sam, ani jego współbiesiadnicy, ani ich potomkowie nie umrą, lecz udadzą się do krainy, gdzie wiecznie odpoczywać będą i opływać we wszelkie dobra. Chcąc się dowiedzieć więcej o wierzeniach tego ludu, trzeba przeczytać opracowanie w całości. Polecamy!

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
1,0 (1 ocena)
0
0
0
0
1
Sortuj według:
Gvbnkj
(edytowany)

Nie polecam

Kupiłem książkę i nie mam jej na urządzeniu. O co chodzi? Edit: jak zadzwoniłem po trzech dniach to mi dopiero powiedzieli że trzeba przez przeglądarkę ściągać. Przez 2 dni to na reklamację odpisali tylko żeby wszelkie uwagi kierować przez maila. Książkę jak ściągnąłem, to jakości beznadziejnej, jak zdjęcia z telefonu. I nie ma informacji że to tylko dwadzieścia kilka stron. Nigdy więcej tu nic nie kupię.
00