Czas pracy 2020.Planowanie, rozliczanie i ewidencja - Opracowanie zbiorowe - ebook

Czas pracy 2020.Planowanie, rozliczanie i ewidencja ebook

0,0
47,20 zł

Opis

Problematyka czasu pracy jest jedną z najtrudniejszych dla działów kadr, a najwięcej trudności stwarza prawidłowe jego rozliczanie. Zagadnienia te są szczególnie istotne dla każdego pracodawcy, ponieważ naruszenie przepisów o czasie pracy stanowi wykroczenie przeciwko prawom pracownika, za które grozi kara grzywny od 1000 zł do nawet 30 000 zł. Dlatego nasza publikacja ułatwi pracodawcom planowanie pracy i ustalanie rozkładów czasu pracy na 2020 r.
Książka zawiera komplet informacji dotyczących rozliczania czasu pracy w 2020 r. Można się z niej m.in. dowiedzieć: ile wynosi wymiar czasu pracy w 2020 r., którym pracownikom trzeba wyznaczyć dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę w 2020 r., jakie nowe ograniczenia pracy w handlu w niedziele obowiązują od 1 stycznia 2020 r., jak planować pracę w poszczególnych systemach czasu pracy, ile wyniosą dodatki za pracę w nocy w 2020 r., jak rozliczać pracę w godzinach nadliczbowych, jak prawidłowo prowadzić ewidencję czasu pracy.
Książka zawiera przykładowe harmonogramy czasu pracy. Najtrudniejsze zagadnienia zostały przedstawione na przykładach. Całość jest wzbogacona orzecznictwem z zakresu czasu pracy.
To przystępne i wyczerpujące opracowanie jest wsparciem dla pracowników działów kadr. Zainteresuje też pracodawców oraz specjalistyczne firmy, które prowadzą obsługę innych podmiotów w zakresie rozliczania czasu pracy.


ATUTY PUBLIKACJI:
Aktualny stan prawny na 2020 r. Książka uwzględnia najnowsze zmiany przepisów obowiązujące od 1 stycznia 2020 r. Zawiera przykładowe harmonogramy czasu pracy, orzecznictwo i interpretacje z zakresu czasu pracy oraz przydatne w codziennej pracy tabelaryczne zestawienia najważniejszych zagadnień. Jest w niej aż 76 praktycznych przykładów rozliczania czasu pracy.

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF