Czarna - Wojciech Kuczok - ebook + audiobook + książka

Czarna ebook i audiobook

Wojciech Kuczok

4,2

Opis

Historia oparta na tragicznych wydarzeniach z 2001 r., które miały miejsce w jednej  z podlaskich miejscowości. Główny bohater – Jeremi to zamożny, przystojny mężczyzna, wspaniały ojciec i świetny przedsiębiorca. Mężczyzna ma tylko jeden problem – o swojej żonie Beacie potrafi myśleć już tylko jako o matce swoich dzieci. Maryśka miała być dla niego urozmaiceniem, namiętną przygodą tylko na chwilę. Jeremi gubi się w swoich uczuciach, nie przypuszcza też, że kochanka może go pokochać miłością aż do granic obłędu.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 209

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 5 godz. 38 min

Lektor:

Oceny
4,2 (553 oceny)
253
180
90
22
8
Sortuj według:
Tuliaszn

Dobrze spędzony czas

Słuchałem, i zostałem wessany do świata powieści. Świetny klimat. Towarzysząca od samego początku nieuchronna tragedia.
10
Radeba

Nie oderwiesz się od lektury

Wartka akcja, głębia psychologiczna bohaterów podana przystępnym językiem, doskonała interpretacja Edyty Olszówki. Genialny pomysł z tłem akustycznym podbijającym dynamikę scen. Brawo autor, brawo Edyta Olszówka!
10
biel_a

Nie oderwiesz się od lektury

Wojciech Kuczok posługuje się słowem po mistrzowsku. Bardzo celnie opisuje codzienność. Świetna choć smutna książka. W większości przesluchałam - bardzo dobrze zrealizowany audiobook z elementami dźwiękowymi w interpretacji Edyty Olszówki. Polecam!
00
AlicjaAnna11

Nie oderwiesz się od lektury

Glos Edyty Olszowki, wspanialy podklad dzwiekowy i przede wszystkim ta historia! Bardzo polecam!
00
MariaWojtkowiak

Całkiem niezła

Historia zdrady małżeńskiej zakończona zabójstwem. Przy okazji atak na kościół.
00

Popularność
Zarys fabuły książki Czarna jest oparty na prawdziwych zdarzeniach. Trzeba jednak pamiętać, że tekst nie jest reportażem, tylko dziełem fikcji literackiej. Nie należy go traktować jak dokumentu. Wypowiedzi i myśli bohaterów, ich charakterystyka, a także opisy szczegółów miejsc i wydarzeń nie mogą stanowić źródła wiedzy o faktach.
Redakcja, korekty i łamanie: AGATA MOŚCICKa, biały-ogród.pl
Projekt graficzny serii: manukastudio.pl
© Copyright for this edition by Od Deski Do Deski, Warszawa 2017 © Copyright for the text by Wojciech Kuczok 2017
Wydanie II rozszerzone
ISBN 978-83-65157-31-7
Wydawnictwo Sp. z o.o. ul. Puławska 174/11, 02-670 Warszawaoddeskidodeski.com.pl
Konwersja: eLitera s.c.
.
Czytelniku, korzystaj legalnie! Nad książką ciężko pracował autor i wiele innych osób. Uszanuj ich trud i korzystaj z książki w legalny sposób. Dzięki temu będziemy mogli sobie pozwolić, by przygotować dla Ciebie kolejne znakomite lektury.

Dobranoc

BEATA JUŻ ŚPI. Jeremi nierzadko wraca późną nocą, nawet nad ranem. Nie ma w tym niczego podejrzanego, ma tysiąc wiarygodnych wytłumaczeń na podorędziu, a jednak tym razem stara się być cicho, stąpać po podłodze jak najrzadziej, żeby nie skrzypiała. A i tak boi się, że bezszelestność go wyda. Przecież nie pierwszy raz zdradził Beatę. Skąd ten strach? Wsuwa się do łóżka i kładzie tak, żeby jej nie dotknąć. Ma z nią wgląd w życie pozapłciowe. Stare małżeństwa już nie myślą o namiętności, tylko o wspólnym byciu. Nie są razem, lecz obok siebie, samotni we dwoje, chodzi tylko o to, żeby mieć do kogo otworzyć gębę i poczuć jakieś ciepłe ciało przy sobie w środku nocy. Pożądanie trudno mu sobie nawet wyobrazić, a co dopiero przypomnieć. Jeśli zdecydowałby się na uczciwe życie z Beatą, musiałby się namiętności wyzbyć już na resztę życia. A przecież to niemożliwe. Ich małżeństwo nie wynikło z błędu ani z obłędu, ale z tego małżeństwa też nic nie wynikło poza Pawełkiem. Gdyby nie żona, nie miałby syna (i córek, ale ten fakt dociera do niego z opóźnieniem ze względu na swoją drugorzędność), a jednak teraz nic nie działa, jak powinno. Nie, nie myśli już o Beacie po imieniu. To jest nieprawidłowa żona, to jest rzona, w którą wkradła się nieprawidłowość, rzona z błędem. Jeremi nie potrafi się zmusić do czułości uczynkiem ani słowem. Niewłaściwie o rzonie myśli, właściwie o niej nie myśli. Rzona zawsze zasypia wcześniej. Tuż przed snem parę razy ciamka, pomrukuje, wzdrygnie się ze dwa razy, jakby ciało, nie wiedzieć czemu, przed zaśnięciem się chciało bronić, aż w końcu nieruchomieje.

Wtedy Jeremi zaczyna myśleć o Marysi i niemal natychmiast ma wzwód.

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

Dotychczas w serii na F/AKTACH ukazały się

PREPARATORHuberta Klimko-Dobrzanieckiego Historia człowieka naznaczonego społecznym piętnem. Żal, poczucie straty, osamotnienie. Gdzieś tam rodzi się zło...

INNA DUSZAŁukasza Orbitowskiego Historia nastolatka, który postanawia zabić, na tle mrocznego obrazu Polski lat 90-tych XX w.

I ODPUŚĆ NAM NASZE... Janusza Leona Wiśniewskiego Opowieść o miłości, która może doprowadzić do zbrodni.

BESTIAMagdy Omilianowicz Czytając Bestię, wkraczamy w mroczny świat zbrodniarza, który wkrótce może wyjść na wolność.

SMUTEK CINKCIARZASylwii Chutnik Mroczne rewiry PRL-u w dancingowym klimacie.

OSTATNIA WIZYTAJacka Ostrowskiego 5 czerwca 1970 r. doszło do najbardziej tajemniczego uprowadzenia w dziejach PRL-u. Wiele pytań do dziś pozostaje bez odpowiedzi.

Wszystkie książki i audiobooki wydawnictwa do nabycia na www.oddeskidodeski.com.pl