Cuda w Tobie - Mark Victor Hansen - ebook
Opis

Książka współautora bestsellerowej serii „Balsam dla duszy” oraz dla miłośników Reginy Brett

Mark Victor Hansen jest znany polskiemu czytelnikowi przede wszystkim jako współautor bestsellerowej serii „Balsam dla duszy”, od wielu lat cieszącej się niesłabnącą popularnością, głównie z powodu skuteczności przedstawionych w niej zasad mądrego, spełnionego życia. Książki Hansena sprzedały się na całym świecie w nakładzie ponad 500 mln. egzemplarzy, co czyni go jednym z najpoczytniejszych pisarzy naszych czasów.     

Cuda w Tobie” to przede wszystkim książka pomagająca odblokować w sobie cudowny potencjał jaki posiada każdy człowiek. Chyba każdy doświadczył w swoim życiu poczucia, że dysponuje nieoszacowanymi pokładami energii. Jak do nich dotrzeć, jak je wyzwolić? Dowiesz się z tej książki.

A może uważasz, że nie zasługujesz na cud?

"Cuda w Tobie to wyjątkowa książka, która pomoże ci nastawić się na otrzymywanie cudów, dostrzegać je wokół siebie i doświadczać ich w sobie. Jeśli potrzebujesz cudu albo po prostu chcesz doświadczać ich częściej, przeczytaj tę książkę i wciel jej przesłanie w swoje życie."

Daniel Amen, MD, autor Change Your Brain, Change Your Life

Książka jednego z najpoczytniejszych autorów naszych czasów!

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 152

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność


Jestem wielkim fanem Boga i Marka Victora Hansena. Jeśli przeczytasz Cuda w tobie, obaj pomogą ci otworzyć się na możliwość otrzymywania i czynienia cudów. Wspaniała lektura!

Ken Blanchard, współautor The One Minute Manager i Lead Like Jesus

Cuda w tobie to Mark Victor Hansen, którego znam i uwielbiam. Jak wszyscy wielcy liderzy, powala nas na kolana, obiecując i pokazując osobiste życiowe doświadczenia, o których nigdy nie sądziliśmy, że są możliwe.

David J. D’Arcangelo, prezes D’Arcangelo Companies, autor The Secret Asset

Cuda oczarowują ludzką duszę. Mój przyjaciel Mark Victor Hansen w prosty sposób uczy, jak możemy doświadczać i czynić więcej cudów, niż kiedykolwiek nam się śniło.

Peter Guber, prezes Mandalay Entertainment, autor bestsellera Tell to Win, właściciel Los Angeles Dodgers i Golden State Warriors

Książka Cuda w tobie Marka Victora Hansena inspiruje nas wszystkich do otwierania się na otrzymywanie i czynienie cudów… dzięki czemu przyczyniamy się do powstawania fali dobra na całym świecie.

Sharon Lechter, CPA CGMA, autorka Think and Grow Rich for Women, współautorka Outwitting the Devil, Three Feet from Gold, Bogaty ojciec, biedny ojciec

Dedykuję tę książkę

TOBIE!

Płomień Twojej cudotwórczej świecy

może zapalić

jedną,

setki,

tysiące,

a nawet miliony osób.

Bądź światłem.

Bądź cudotwórcą!

Przedmowa

To, czy ktoś wierzy w cuda, czy nie, jest bez znaczenia. Cuda dzieją się niezależnie od tego, czy je uznajemy. Nieraz trzeba zachować czujność i mieć wgląd w siebie, by rozpoznać cuda, jakie dzieją się w naszym życiu. Osobiście byłem świadkiem wielu cudów, jest jednak jeden szczególny, o którym chciałbym opowiedzieć.

Kiedy byłem nastolatkiem, miałem wyjątkowo wybuchowy temperament. Ganiałem za ludźmi z cegłami, kijami i bejsbolami i nie widziałem w tym niczego niezwykłego. Raz nawet w przypływie furii próbowałem uderzyć młotkiem w głowę własną matkę. Na szczęście mój brat chwycił młotek od tyłu i zdołał mnie powstrzymać.

Tamtego pamiętnego dnia miałem przy sobie nóż turystyczny. Jakiś nastolatek mnie rozzłościł, a ja rzuciłem się na niego z nożem i próbowałem dźgnąć go w brzuch. Na szczęście duża metalowa klamra od paska pod jego ubraniem przyjęła na siebie cały impet uderzenia – i to na tyle, że nóż się złamał. Mój kolega uciekł w przerażeniu. Ja jednak przeraziłem się jeszcze bardziej, kiedy zdałem sobie sprawę z tego, że próbowałem kogoś zabić z byle powodu. Zamknąłem się w łazience i z płaczem rozmyślałem nad swoim życiem. Uświadomiłem sobie, że gdyby nie ta klamra, mój kolega zostałby ciężko ranny lub zabity, a moje marzenia o karierze lekarza także otrzymałyby śmiertelny cios.

Do dziś żyję w przekonaniu, że Bóg uczynił cud w moim życiu, aby doprowadzić do niemal natychmiastowej, diametralnej przemiany. Uzyskane wówczas spokój i stateczność odegrały niesamowicie ważną rolę w mojej udanej karierze neurochirurga, a później w polityce, w którą zaangażowałem się już na emeryturze.

Upadłem na kolana i błagałem Boga, by pomógł mi pozbyć się tego problemu z moim charakterem. W łazience leżała Biblia. Wziąłem ją do ręki, otworzyłem na Księdze Przysłów i zacząłem czytać. Było tam wiele wersetów o głupcach i gniewie; miałem wrażenie, że wszystkie napisano z myślą o mnie. Siedziałem w łazience trzy godziny, czytając, modląc się i rozmyślając nad swoim życiem. W cudowny sposób zrozumiałem, że moje gniewne reakcje i próby skrzywdzenia innych ludzi to tak naprawdę oznaki słabości i egoizmu. Nigdy więcej nie wybuchnąłem już gniewem. Do dziś żyję w przekonaniu, że Bóg uczynił cud w moim życiu, aby doprowadzić do niemal natychmiastowej, diametralnej przemiany. Uzyskane wówczas spokój i stateczność odegrały niesamowicie ważną rolę w mojej udanej karierze neurochirurga, a później w polityce, w którą zaangażowałem się już na emeryturze.

Niektórzy mówili, że moja przemiana dowodzi jedynie umiejętności tłumienia gniewu. Oznaczałoby to, że zmiana miała charakter kosmetyczny. Ale tak naprawdę była to przemiana serca, w którym po prostu nie ma już gniewu. Taką zmianę można wytłumaczyć wyłącznie interwencją siły większej niż my sami. Czy nie tym właśnie jest cud?

Mam nadzieję, że książka Marka Victora Hansena przypadnie Czytelnikom do gustu. U jej podstaw leżą liczne prawdziwe historie o cudach, które odmieniły życie wielu osób.

dr Ben Carson

Wstęp

Ludzie z reguły podchodzą do cudów na zasadzie „poczekam i popatrzę”. Może nawet i wierzą, że cuda się zdarzają, ale nie wiedzą, kiedy, jak ani dlaczego. Po prostu siedzą i czekają. I się modlą. Ich zdaniem, cuda przychodzą wyłącznie w postaci nadprzyrodzonych eksplozji boskich interwencji, jak grom z jasnego nieba. Niektórzy wierzą, że cuda działy się jedynie w przeszłości. Mylą się.

Choć nie ulega wątpliwości, że ludzkość otrzymała wiele nadprzyrodzonych darów z nieba – o których można przeczytać na kartach Pisma Świętego, a nawet na łamach lokalnej gazety, o ile wiesz, gdzie szukać takich treści – istnieją też inne rodzaje cudów. Zdarzają się one nam wszystkim i dzieją się wszędzie wokół nas każdego dnia, na całym świecie. Są to proste czynności albo słowa, które wkraczają w nasze życie i zmieniają je na lepsze. Na początku te interakcje mogą wydawać się proste i zwyczajne; z czasem jednak dostrzegasz, że całkowicie zmieniają bieg twojego życia. Owocują skutkami, których nigdy nie osiągnęlibyśmy bez „cudownej” interwencji. To cuda, które my możemy czynić. Bóg umieścił je w każdym z nas. Tylko czekają, by je uwolnić.

Co by się stało, gdyby każdy spośród siedmiu miliardów ludzi uczynił choćby po jednym cudzie? Być może ta książka stanie się dla wielu osób źródłem inspiracji. Taką mam nadzieję i o to się modlę.

Czyniąc cuda

Nie ma żadnych wątpliwości: najwspanialszym Cudotwórcą jest Jezus. Nawet ci, którzy zwykle nie czytają Biblii, nie potrafią przejść obojętnie obok spisanych w Piśmie Świętym przejmujących historii o cudach, jakie uczynił. Naliczyłem w ewangeliach trzydzieści siedem różnych sytuacji, w których Jezus uczynił cud. Były to uzdrowienia, egzorcyzmy i objawienia nadprzyrodzonej wiedzy. Jezus zamienił nawet wodę w wino i wskrzesił zmarłego człowieka! Z pewnością każdy, kto się z Nim spotkał, czuł Jego cudotwórczą moc i potencjał. Ciekaw jestem, jak wiele innych cudów, których nie spisano w ewangeliach, uczynił Jezus. Zastanawiam się, ile spośród Jego z pozoru nieznaczących spotkań z ludźmi stało się cichymi cudami, których prawie nikt nie zauważył, choć na zawsze odmieniły czyjeś życie. Może to właśnie miał na myśli apostoł Jan, który w ostatnim zdaniu swojej Ewangelii pisał: „Jezus dokonał jeszcze wielu innych rzeczy. Gdyby je chciano opisać, każdą z nich, to sądzę, że (cały) świat nie pomieściłby ksiąg, które by zostały napisane” (J 21,25).

Dla cudów nie ma żadnych granic, ale ludzie w większości żyją tak, jakby nie mieli prawa do żadnego z nich. Zachowują się, jakby cuda przydarzały się innym, nie zaś im samym. Może inni potrafią czynić cuda, ale nie oni. Wcale tak nie jest! Jezus śmiało stwierdza: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we Mnie, dokona też dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większych od tych dokona, bo Ja odchodzę do Ojca” (J 14,12). Czy wydaje się to niemożliwe? Wcale takie nie jest.

Dla cudów nie ma żadnych granic, ale ludzie w większości żyją tak, jakby nie mieli prawa do żadnego z nich. Zachowują się, jakby cuda przydarzały się innym, nie zaś im samym. Może inni potrafią czynić cuda, ale nie oni. Wcale tak nie jest!

W całym swoim życiu widziałem dowody Bożych cudów – zarówno tych wielkich, jak i tych mniejszych. Mógłbym spojrzeć wstecz niemalże na każdy dzień i pokazać ci wręcz serię cudów, które Bóg uczynił dla mnie, oraz takich, które dał mi moc uczynić dla innych ludzi. Nie, nigdy nie wskrzesiłem nikogo z martwych, ale pomogłem uratować czyjeś życie. Nie stworzyłem planety, lecz pomogłem uratować naród. Był taki czas, kiedy myślałem, że to kwestia szczęścia albo przypadku, ale teraz jestem już mądrzejszy: wiem, że to Bóg posługiwał się mną, aby dokonać całego mnóstwa cudów na tym świecie. Być może brzmi to, jakbym się przechwalał, lecz nic nie mogłoby być dalsze od prawdy. Chwalenie Boga za sposób, w jaki działa w życiu moim i innych ludzi, dokonując tak niezwykłych rzeczy, to żadne przechwałki. Tak naprawdę odczuwam niesamowitą pokorę, kiedy uświadamiam sobie, że On nie tylko chce się mną posługiwać, lecz także często postanawia działać przeze mnie!

Podróż w krainę cudów

Cuda mogą się wydawać czymś spontanicznym, ale to nie znaczy, że są dziełem przypadku. Każdy cud jest wynikiem celowego działania lub decyzji – niezależnie od tego, czy to bezpośrednie działanie Boga, czy bardziej „powszedni” cud, który Pan pozwala nam uczynić. Aby odblokować nasz cudotwórczy potencjał, musimy świadomie podążać drogą rozwoju, którą nazywam podróżą w krainę cudów.

Pierwszy krok na tej drodze to uwierzyć w cud. Przyjacielu, cuda istnieją naprawdę. To nie zbieg okoliczności. To nie „szczęśliwy traf”. To zaplanowane, celowe działanie Boga, które ma ukazać Jego moc i miłość, a także uczynić ten świat lepszym. Na świecie jest o wiele więcej cudów niż te najbardziej niezwykłe, zapisane w Biblii! Zanim wyruszymy w podróż w ich krainę, musimy najpierw poszerzyć nasze rozumienie tego, czym są cuda, aby zyskać lepszą perspektywę, pozwalającą dostrzegać cuda w życiu naszym i innych ludzi.

Drugi krok to zobaczyć cud. Bóg działa w twoim życiu. Zawsze tak było. Wielokrotnie i w nadprzyrodzony sposób wkraczał w twoje życie, zmieniał jego bieg. Oczywiście, posługuje się też innymi osobami, aby nieustannie cię prowadzić, błogosławić ci i wskazywać drogę. Jeśli chcemy wyruszyć w tę podróż i stać się cudotwórcami, musimy najpierw zatrzymać się, by zauważyć wszystkie niesamowite cuda w naszym życiu.

Cuda nie dzieją się przez przypadek. Bóg może w każdej chwili zainterweniować, posłużyć się tobą, by kogoś pobłogosławić, i zrobi to, ale to nie znaczy, że ty sam nie możesz szukać okazji, by przekazać komuś błogosławieństwo.

Trzeci krok to być cudem. No, w końcu! Pamiętaj, cuda nie dzieją się przez przypadek. Bóg może w każdej chwili zainterweniować, posłużyć się tobą, by kogoś pobłogosławić, i zrobi to, ale to nie znaczy, że ty sam nie możesz szukać okazji, by przekazać komuś błogosławieństwo. Kiedy już uświadomisz sobie, że cuda istnieją, i zaczniesz dostrzegać, jak Bóg porusza góry w twoim życiu, powstanie w tobie niesamowity głód działania – katalizator cudów w życiu innych ludzi. Tworzy to nieopisane poczucie jedności i współpracy z Bogiem – jedno z najbardziej ekscytujących uczuć, jakich kiedykolwiek doświadczysz.

Zwoje cudów

Po każdym rozdziale tej książki podzielę się z tobą kilkoma inspirującymi zdaniami, które nazywam zwojami cudów. Chciałbym, byś wziął je sobie do serca. Zaznacz je zakładką. Czytaj codziennie przynajmniej jedno z nich – zaraz po przebudzeniu lub tuż przed zaśnięciem. Dzięki nim twój umysł zyska pełną świadomość swojego niesamowitego cudotwórczego potencjału.

Aby zostać cudotwórcą, musisz jedynie zdecydować, że chcesz nim być! A kiedy już podejmiesz tę decyzję, Bóg o wszystko się zatroszczy, napełni twoje serce wszystkim, czego potrzebujesz w danej sytuacji. Jeśli wierzysz w cuda i budzisz je do życia, mówisz „tak” swojemu przeznaczeniu i celowi, dla którego cię stworzono. Nie zadowalaj się niczym innym.

Życie pełne cudów

Piszę te słowa w Makau, u wybrzeży Morza Wschodniochińskiego, patrząc na piękno jego wód. Czuję, jak obficie zostałem pobłogosławiony. Ożeniłem się ze swoim „bliźniaczym płomieniem”[1], „drugą połówką pomarańczy”. Mam wokół siebie rodzinę i krąg kochanych przyjaciół. Moja praca jest moją pasją. Kiedy myślę o tym wszystkim, uświadamiam sobie, jak niezwykłe – wprost cudowne – jest moje życie. Korzystając z okazji, że moja żona Crystal i ja zrobiliśmy sobie kilka dni odpoczynku od naszego tournée z książką po Chinach, rozmyślam nad wszystkimi zwrotami akcji i niesamowitymi wydarzeniami, których doświadczyłem. Wszystkie te dobre rzeczy. Wszystkie te rzeczy, które w danym momencie wydawały się złe, a potem wyszły mi na dobre. Wszystkie te rzeczy, które wydawały się złe i takie też pozostały. A mimo to wszystkie otwierały mi drzwi do kolejnych cudów. Każdy kolejny był jeszcze lepszy niż poprzedni!

Na kartach tej książki spotkasz ludzi, którzy „śnili o niemożliwym”. Uwierzyli, zaczęli działać i zmienili świat na lepsze. Obiecuję ci, że co najmniej jedna z tych historii poruszy twoje serce, umysł i duszę. Obiecuję ci, że odkryjesz, jak twoje życie otwiera się na możliwość otrzymania i uczynienia cudu – być może o wiele więcej niż jednego.

Choć nie wiem, w jakim jesteś teraz stanie ducha, wierzę, że Bóg położył swoją rękę na moim ramieniu i powiedział mi, bym napisał tę książkę dla ciebie. Moim pragnieniem jest pocieszyć twojego ducha, umysł, serce i duszę. Modlę się, byś czytając te strony, odkrywał w sobie cudotwórczą moc, której nigdy przedtem nie zauważałeś. Moją misją jest, byś dostrzegł i przyjął tę moc, i uwierzył w nią na najgłębszym poziomie swojej duszy.

Mam nadzieję i wierzę w to, że twoje życie stanie się serią cudów. To twoje boskie prawo i, jak wierzę, również twoje przeznaczenie. To dlatego czytasz tę książkę. Wyrusz teraz ze mną w podróż; idźmy dalej, aby odkryć cuda, które kryją się w tobie!

[1] Osoba będąca idealnym odzwierciedleniem drugiej osoby – według ezoterycznej koncepcji duszy ludzkiej jako płomienia, który rozdzielił się na dwie części (przyp. tłum.).

Tytuł oryginału: The Miracles In You

Przełożyła: Aleksandra Lewandowska

Projekt okładki, projekt typograficzny: Krzysztof Krzywania

Grafika na okładce: Phototechno/iStock

Cytaty z Pisma Świętego za: Biblia Poznańska, Poznań 2010

This book was first published in the United States by Worthy Publishing, One Franklin Park, 6100 Tower Circle, Suite 210, Franklin, TN 37067, with the title The Miracles In You by Mark Victor Hansen, copyright © 2015.

© for the Polish edition by Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o., Poznań 2017

All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licencjonowane dzieło opublikowane na mocy przyznanej licencji.

ISBN 978-83-8065-157-9

Wydawca:

Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o.

Wydawnictwo

ul. Chartowo 5, 61–245 Poznań

tel. 61 659 37 13

[email protected]

Zamówienia:

Dział Sprzedaży i Logistyki

ul. Chartowo 5, 61–245 Poznań

tel. 61 659 37 57 (–58, –59), faks 61 659 37 51

[email protected][email protected]

www.swietywojciech.pl • www.mojeksiazki.pl

Konwersja do wydania cyfrowego: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Contents

Przedmowa

Wstęp

Punkty orientacyjne

Początek Publikacji

Strona Tytułowa

Dedykacja

Przedmowa

Wstęp

Prawa Autorskie