Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2002

Broken Sword II: The Smoking Mirror - poradnik do gry ebook

Bolesław "Void" Wójtowicz

(0)

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Broken Sword II: The Smoking Mirror - poradnik do gry - Bolesław "Void" Wójtowicz

Dzięki ciekawym zagadkom i sympatycznej parze bohaterów wplątanych w awanturnicze przygody, gra Broken Sword II na stałe zapewniła sobie miejsce w historii gier przygodowych. W poradniku znajdziecie bogato ilustrowany opis przejścia wszystkich lokacji.

Broken Sword II: The Smoking Mirror - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • [George] PARYŻ - Montfaucon
  • [George] PARYŻ - Glease Gallery
  • [George] KARAIBY - Wyspa Zombie
  • [George] KARAIBY - Plaża
  • [George] KARAIBY - Wyspa Zombie - Plan filmowy
  • [George] MARSYLIA - Portowe nabrzeża
  • [Nico] QUARAMONTE
  • [Nico] LONDYN - Muzeum
  • [Nico] LONDYN - Statek
  • [George] DŻUNGLA - Domek na drzewie

Informacja o grze

Kontynuacja gry przygodowej Broken Sword: The Shadow of The Templar. Bohaterami są ponownie poszukiwacze przygód George i Nico, a fabułą obraca się tym razem wokół demonicznych mocy starożytnej cywilizacji Majów. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Gra Broken Sword II: The Smoking Mirror, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier przygodowych. Tytuł wydany został w Polsce w 2001 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Opinie o ebooku Broken Sword II: The Smoking Mirror - poradnik do gry - Bolesław "Void" Wójtowicz

Fragment ebooka Broken Sword II: The Smoking Mirror - poradnik do gry - Bolesław "Void" Wójtowicz

Broken Sword II:The Smoking Mirrorporadnik do gry

autor: Bolesław "Void" Wójtowicz

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=153

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

[George] PARYŻ - Dom profesora Oubiera

[George] PARYŻ - Montfaucon

[George] PARYŻ - Glease Gallery

[George] MARSYLIA - Portowe nabrzeża

[George] MARSYLIA - Magazyn

[George] QUARAMONTE

[Nico] QUARAMONTE

[George] QUARAMONTE

[George] DŻUNGLA - Domek na drzewie

[George] DŻUNGLA - Indiańska wioska

[George] DŻUNGLA - Domek na drzewie

[George] KARAIBY - Plaża

[Nico] LONDYN - Muzeum

[George] KARAIBY - Dom Ketcha

[Nico] LONDYN - Stacja metra

[George] KARAIBY - Wyspa Zombie

[Nico] LONDYN - Statek

[George] KARAIBY - Wyspa Zombie - Plan filmowy

[Nico] DŻUNGLA - Indiańska wioska

[Nico] PIRAMIDA - U podstawy

[Nico] PIRAMIDA - Dom Wroga

[George] PIRAMIDA

[George] PARYŻ - Dom profesora Oubiera

Kiedy po sześciu miesiącach nieobecności powróciłem do Paryża, miałem dokładnie obmyśloną każdą chwilę jaką spędzę teraz z Nico. Przewidywałem wspólne imprezy, nocne szaleństwa w paryskich lokalach, spacery bulwarami nad Sekwaną, a także kilka innych równie gorących i namiętnych drobiazgów. Jakich? Powiedzmy, że nie będę teraz wdawał się w szczegóły...

Przewidziałem wszystko... O jednym tylko zapomniałem: Nico jest zupełnie nieprzewidywalna. Zamiast imprez w kabaretach, było włóczenie się po muzeach, a nocne oglądanie gwiazd odbijających się w nurtach Sekwany zastąpił spacer do zapomnianego przez cały świat archeologa. Cała Nico...

Posępny dom profesora Oubiera nie wzbudził jakoś mojego zainteresowania. Taki kawał drogi, by obejrzeć jakiś tam kamień Majów?! Też mi przyjemność... Drzwi otworzył nam drab o wyraźnie indiańskich rysach. Ten raczej nie wyglądał na profesora... Był to służący Oubiera, który nakazał nam, byśmy poszli za nim. Wspięliśmy się po schodach...

Nic więcej nie pamiętam. Kiedy ocknąłem się, przywiązany do krzesła, nie było ani śladu Nico, dookoła mnie szalał pożar, a w moją stronę zbliżał się ogromny, najwyraźniej bardzo jadowity i wygłodzony pająk. Czy mi się zdawało, czy też on na mój widok oblizał się?! Co tu robić?!

Cofnąłem się w pośpiechu, razem z krzesłem oczywiście, aż oparłem się plecami o regał pełen książek. Przyjrzałem się im uważnie... Nic ciekawego, jakieś naukowe bzdety, nic praktycznego w walce z pająkami. Moją uwagę przykuł drewniany klocek.

Kiedy go delikatnie stuknąłem, regał spadł, a pająk wyruszył w swoją najdłuższą podróż...

Uff, teraz muszę szybko uwolnić się z więzów, gdyż robi się tu jakby zbyt gorąco... Ze ściany wystawała jakaś metalowa podpora. Zaczepiłem o nią sznur... i już byłem wolny. Coś muszę zrobić z tym ogniem...

Na stoliku zauważyłem syfon pełen wody... bez gazu.

Może w bufecie znajdę jakiś nabój? Tylko czym by tu go otworzyć... Najlepiej kluczem, ale gdy tego nie staje, trzeba sobie poradzić za pomocą... Mam, jakaś strzałka leży na podłodze. Indiańska. Za pomocą tego zdaje się polowali... Nieważne, teraz mnie się przyda. Kiedy wsunąłem strzałkę pomiędzy drzwiczki bufetu, coś od środka gwałtownie je otworzyło. Co to mogło być?!

W bufecie znalazłem kilka rozerwanych naboi oraz jeden całkiem jeszcze zdatny. O rety, ale rozgrzany... Jak tu wziąć go do ręki? Rozejrzałem się dookoła. Pod oknem zauważyłem torebkę, porzuconą przez Nico. W środku znalazłem szminkę, jakąś notatkę, oraz parę majteczek z ogromnym sercem na przedzie. Ech, te kobiety... Owinąłem nimi gorący nabój, a następnie zamontowałem go w syfonie. Teraz mogłem już ugasić płomienie. Jestem genialny!

Czas rozejrzeć się za damą mojego serca. Tak zniknęła, bez słowa... Notatka... No pięknie, mam rywala. Na dodatek bez gustu. Podarować kobiecie takie paskudztwo jak te majtki?! Chyba będę musiał zamienić kilka słów z tym Andre Lobineau, bardzo gorących słów... Przyjrzałem się stojącemu obok okna sekretarzykowi.

W jego szufladzie znalazłem niewielką, pięknie zdobioną wazę, w której wnętrzu ktoś ukrył klucz. Ciekawe, co on otwierał? Ostrożnie, by znów coś nie wybuchło, odsunąłem drzwiczki sekretarzyka. Tequilla! Nie jest źle... Mały łyczek, tak dla zdrowotności... Fuj, nie dosyć, że nie podali limonki, to mało brakowało, bym połknął robaka. Nie wiem po co mi ten robal, ale nie mogłem tak go tu zostawić, samego... Zwróciłem uwagę na zdjęcie na ścianie.

Miła para... Ale ja tu sobie obrazki oglądam, a tam Nico, sama, bezbronna... W porządku, czas opuścić to przytulne miejsce. Niestety, musiałem być mało delikatny przy otwieraniu drzwi...

Zszedłem po schodach i znalazłem się w holu. Telefon! Dzięki ci, panie Bell! Muszę gdzieś zadzwonić... Policja raczej nic nie pomoże... Lobineau! Może ten coś będzie wiedział...

Obok telefonu znalazłem wycinek z gazety. Opisywał zaćmienie słońca, które będzie najlepiej widoczne z Meksyku. I co z tego?!

Podniosłem słuchawkę. Ten cały Andre to nie był miły chłopczyk... Ale zgodził się ze mną spotkać w kafejce przy Montfaucon.

Kluczem