Borderlina - Wera Kubicka - ebook

Borderlina ebook

Wera Kubicka

3,7

Opis

Zaburzenie osobowości typu borderline z nieco innej strony, tej mniej demonicznej.
Opowieść zainspirowana doświadczeniami autorki o zaburzeniu osobowości z pogranicza.

Depresja to choroba śmiertelna. Jej częstym skutkiem jest niestety samobójstwo, jeśli chory nie podejmie odpowiedniego leczenia
Elizabeth trafia do szpitala po nieudanej próbie samobójczej. Jej relacje są niestabilne i burzliwe, a każdy związek kończy się cierpieniem. Teraz musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości, aby móc nauczyć się żyć od nowa. Czy terapia będzie skuteczna? Przed samą sobą może uratować się tylko ona. Bo tak naprawdę nie ma ludzi “zdrowych”, są tylko ci “niezdiagnozowani”.
Z zaburzeniami osobowości naprawdę można żyć, nie sprawiając problemów sobie ani innym. Wystarczy, że będziemy chcieli nad sobą pracować.
Ważnym dodatkiem do opowieści jest bibliograficzna lista przydatnych pozycji książkowych, filmowych, a także numerów, pod które można dzwonić w sytuacjach kryzysowych.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 58

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Sortuj według:
agnieszka3201

Nie oderwiesz się od lektury

Autorka porusza niezwykle trudny temat. Pomimo to książka napisana bardzo lekko, przyjemnym językiem. Ja bohaterkę od razu polubiłam, szczególnie za inteligencję i dawkę ironii, która nie jest mi obca. Dzięki narracji pierwszoosobowej możemy wniknąć w myśli bohaterki i zobaczyć jakie emocje i zachowania są charakterystyczne dla osób z tym zaburzeniem. Znaczącym atutem tej pozycji jest to, iż na autorka zebrała listę książek na temat tego zaburzenia, a także numery, pod które można dzwonić w kryzysowych sytuacjach. Myślę, że wielu osobom mogą one pomóc, a książka ta jest niezwykle ważna!
00

Popularność