Opis

Poradnik do gry Battlefield 1 zawiera opis przejścia całej kampanii jednoosobowej oraz lokalizację wszystkich ukrytych przez twórców podręczników polowych. W tekście znajdziesz również wiele wskazówek dotyczących gry sieciowej m.in. opisy wszystkich trybów i porady dotyczące każdego z nich. Duża część została też poświęcona charakterystyce klas postaci oraz wskazówkom dotyczącym gry nimi. Nie zabrakło również opisów najlepszych broni. Kilka rozdziałów zostało poświęconych temu co odróżnia Battlefielda od podobnych strzelanek, czyli pojazdom. Dowiesz się z nich, jak kierować pojazdami oraz jak je najlepiej wykorzystać na polu bitwy. Poradnik zawiera również opis sterowania na PC oraz na konsolach Xbox One i Playstation 4.

W Battlefield 1 developerzy studia EA DICE postanowili przenieść graczy do realiów I wojny światowej. W grze został zaimplementowany tryb jednoosobowy oraz sieciowy multiplayer. Fabuła przedstawi nam globalny konflikt z perspektywy kilku bohaterów. Natomiast tryb multiplayer pozwoli bawić się na największych mapach w historii serii, w pojedynkach z udziałem nawet 64 graczy.

Poradnik do gry Battlefield 1 zawiera:

 • szczegółowy opis przejścia kampanii dla pojedynczego gracza;
 • informacje na temat rozmieszczenia podręczników polowych;
 • opis sterowania;
 • porady ogólne;
 • opisy i porady dotyczące klas postaci;
 • opis drogi rozwoju;
 • opisy i porady dotyczące pojazdów;
 • szczegółowe opisy trybów;
 • porady dotyczące doboru akcesoriów do broni;
 • opisy wszystkich dostępnych granatów.

Poradnik do gry Battlefield 1 zawiera dokładny opis przejścia kampanii singleplayer oraz lokalizację wszystkich podręczników polowych. Znajdziesz w nim również informacje na temat elementów trybu sieciowego i liczne porady dotyczące rozgrywki.

Battlefield 1 - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

 • Klasy postaci (Porady)
 • Błoto i krew (Podręczniki polowe)
 • Porady ogólne (Porady)
 • Błoto i krew (Opis przejścia)
 • Nawałnica stali (Opis przejścia)
 • Nic nie jest zapisane (Opis przejścia)
 • Wysoko postawieni znajomi (Opis przejścia)
 • Podbój (Porady)
 • Avanti Savoia! (Opis przejścia)
 • Czołgi (Porady)

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 93

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność


Battlefield 1poradnik do gry

autor: Grzegorz "Cyrk0n" Niedziela

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8060-463-6

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1736

[email protected]

Spis treści

Battlefield 1 - poradnik do gry

Battlefield 1 - poradnik do gry

Porady

Porady ogólne

Klasy postaci

Podbój

Szturm

Czołgi

Odblokowania i poziomy

Strzelanie

Wychylanie

Sterowanie

PC

Playstation 4

Xbox One

Opis przejścia

Nawałnica stali

Błoto i krew

Wysoko postawieni znajomi

Avanti Savoia!

Goniec

Nic nie jest zapisane

Podręczniki polowe

Błoto i krew

Wysoko postawieni znajomi

Avanti Savoia!

Goniec

Nic nie jest zapisane

Klasy postaci

Najlepsze bronie

Szturmowiec

Medyk

Wsparcie

Zwiadowca

Tryby gry

Podbój

Dominacja i Zespołowy DM

Szturm

Gołębie wojenne

Operacje

Granaty, czołgi i samoloty

Granaty

Rodzaje czołgów i najlepsze wersje

Jak walczyć czołgiem?

Samoloty

Battlefield 1 - poradnik do gry

Poradnik do gry Battlefield 1 zawieraopis przejścia całej kampanii jednoosobowej oraz lokalizację wszystkich ukrytych przez twórców podręczników polowych. W tekście znajdziesz również wiele wskazówek dotyczących gry sieciowej m.in. opisy wszystkich trybów i porady dotyczące każdego z nich. Duża część została też poświęcona charakterystyce klas postaci oraz wskazówkom dotyczącym gry nimi. Nie zabrakło również opisów najlepszych broni. Kilka rozdziałów zostało poświęconych temu co odróżnia Battlefielda od podobnych strzelanek, czyli pojazdom. Dowiesz się z nich, jak kierować pojazdami oraz jak je najlepiej wykorzystać na polu bitwy. Poradnik zawiera również opis sterowania na PC oraz na konsolach Xbox One i Playstation 4.

W Battlefield 1 developerzy studia EA DICE postanowili przenieść graczy do realiów I wojny światowej. W grze został zaimplementowany tryb jednoosobowy oraz sieciowy multiplayer. Fabuła przedstawi nam globalny konflikt z perspektywy kilku bohaterów. Natomiast tryb multiplayer pozwoli bawić się na największych mapach w historii serii, w pojedynkach z udziałem nawet 64 graczy.

Poradnik do gry Battlefield 1 zawiera:

szczegółowy

opis

przejścia kampanii dla pojedynczego gracza;

informacje

na temat rozmieszczenia podręczników polowych;

opis

sterowania;

porady

ogólne;

opisy

i porady dotyczące klas postaci;

opis

drogi rozwoju;

opisy

i porady dotyczące pojazdów;

szczegółowe

opisy

trybów;

porady

dotyczące doboru akcesoriów do broni;

opisy

wszystkich dostępnych granatów.

Grzegorz Niedziela (www.gry-online.pl)

Battlefield 1 - poradnik do gry

Porady

Porady ogólne

W tym rozdziale znajdziesz przydatne porady ogólne, dzięki którym w szybki i prosty sposób poprawisz swoją punktową pozycję na polu bitwy.

Zaznaczanie

przeciwników

Minimap

a

Drużyny

Używaj pistoletu

Walka

wręcz

Szarża

z

bagnetem

Unikaj

pojedynków ze zwiadowcą

Maski

przeciwgazowe

Klasy

elitarne

Zaznaczanie przeciwników

Jeżeli widzisz przeciwnika, wyceluj w niego i kliknij przycisk zaznaczania (jeżeli nie wiesz, który to przycisk, odwiedź zakładkę poradnika pt. "sterowanie"). Dzięki temu będzie on widoczny na minimapie, a nad nim pojawi się czerwona ikona widoczna dla całego twojego zespołu. Jest to niezwykle pomocne, zwłaszcza dla snajperów, którzy mogą nie widzieć wszystkiego od razu. Ponadto z symbolu możesz odczytać klasę twojego wroga.

Szturmowiec

Medyk

Wsparcie

Zwiadowca

Minimapa

Minimapa może dostarczyć ci bardzo przydatne informacje na temat pola walki. Przede wszystkim możesz zobaczyć tam wrogów, których oznaczył ktoś z twojego zespołu. Może być to zarówno piechota, jak i pojazdy lub samoloty. Oprócz tego zobaczysz tam pozycje wszystkich sojuszników oraz punkty na mapie. Często z niej korzystaj. Nie zapominaj też o możliwości regulacji przybliżenia minimapy oraz opcji pokazania mapy, obejmującej pełne pole walki.

Drużyny

Na początku każdego meczu gra zmusza nas do wyboru drużyny. Jeżeli grasz ze znajomymi, wejdź z nimi do składu. Natomiast jeśli grasz samemu, wejdź do tej, w której jest największa ilość graczy. Dzięki temu będziesz dostawał więcej punktów za drużynowe asysty, drużynowe reanimacje itp. Oprócz tego dowódca ma możliwość zaznaczenia jednego celu np. flagi lub przekaźnika. Za walkę o nie członkowie składu będą otrzymywać więcej punktów. Jeżeli ty jesteś dowódcą i chcesz oznaczyć jakiś cel, wyceluj w ikonę z literą oznaczającą cel i wciśnij przycisk służący do zaznaczania i komunikacji.

Używaj pistoletu

Karabiny z okresu I wojny światowej nie należą do najcelniejszych ani do najmocniejszych. Czasem na polu walki braknie amunicji w magazynku. Jeżeli w takiej sytuacji nie masz gdzie się schować, nie czekaj na przeładowanie, lecz wyjmij pistolet i spróbuj nim załatwić sprawę. Jeżeli masz na myszce przyciski programowalne, ustaw sobie pod jednym z nich broń krótką, aby oszczędzić cenne ułamki sekund w trakcie walki.

Walka wręcz

Podczas nieoczekiwanego spotkania z wrogiem na bliskim dystansie lepiej czasem zaatakować go wręcz niż strzelać do niego. Niesie to za sobą szereg zalet. Dostajesz za to więcej punktów, nie tracisz amunicji, a co najważniejsze, nie słychać cię, dzięki czemu przeciwnicy nie odkryją od razu twojej pozycji.

Szarża z bagnetem

Jeżeli używasz broni z bagnetem, masz możliwość szarży. Jest to kilka sekund, podczas których twój żołnierz porusza się znacznie szybciej niż normalnie. Aby ją aktywować, podczas sprintu z bronią podstawową w ręku, wciśnij przycisk ataku wręcz. Podczas szarży, zabijasz przeciwnika jednym dźgnięciem. Jest to bardzo dobry i szybki sposób eliminacji przeciwników w bezpośrednich starciach. Oprócz tego możesz używać tego chwilowego przyspieszenia np. do ucieczki.

Unikaj pojedynków ze zwiadowcą

Bronie szturmowca, medyka i wsparcia są znacznie mniej celne niż karabiny zwiadowcy. Dlatego, jeżeli widzisz zaznaczonego zwiadowcę na odległości większej niż 50 metrów, odpuść walkę z nim, ponieważ masz bardzo małe szanse. W takiej sytuacji możesz próbować podejść do niego z ukrycia i podjąć walkę na bliskiej odległości albo schować się w bezpiecznym miejscu i poczekać, aż zauważy go któryś ze snajperów twojego zespołu.

Maski przeciwgazowe

W Battlefield 1 żołnierze mogą wyposażyć się w granaty gazowe. Jeżeli znajdziesz się w skażonym obszarze, zaczniesz tracić punkty życia. W takiej sytuacji musisz założyć maskę przeciwgazową. Odpowiedni przycisk pojawi się w prawym dolnym rogu ekranu. Podczas gdy masz maskę na sobie, ograniczone jest twoje pole widzenia i da się strzelać jedynie z biodra.

Klasy elitarne

Na mapach rozmieszczone są w różnych miejscach wyposażenia klas elitarnych, które można podnieść. Do takich należy na przykład miotacz ognia. Śmiało używaj tych zabawek, jeżeli tylko masz możliwość, ponieważ są one mocniejsze od zwykłych broni.

Używaj koni

Gdy jedziesz na koniu jesteś bardzo trudnym celem do trafienia, a możesz z łatwością eliminować przeciwników szablą. Unikaj strzelania w jeździe, a jeszcze bardziej zatrzymywania się, siedząc na koniu. Karabin wyciągaj w ostateczności, a przez większość czasu walcz bronią białą.

Unikanie ognia

Jeżeli zostaniesz podpalony, połóż się na ziemi, a ogień po chwili zgaśnie. Jeżeli miałeś pełne 100 punktów życia, nie zginiesz od razu. Poproś w takiej sytuacji medyka o apteczkę, bo napewno się przyda.

Klasy postaci

Klasy postaci w Battlefieldzie 1 uległy pewnym zmianom. Standardowe 4 klasy znane z poprzednich odsłon (Szturmowiec, Technik, Żolnierz wsparcia oraz Zwiadowca) serii zostały zmienione, dzięki czemu do wyboru mamy teraz Szturmowca, Medyka, Żołnierza wsparcia oraz Zwiadowca. Dodatkowo istnieje jeszcze jedna klasa (no w zasadzie dwie), która zostaje przydzielona operatorom pojazdów, ale o tym więcej w dalszej części poradnika.

Szturmowiec

Szturmowiec stracił najważniejszą ze swoich poprzednich umiejętności - leczenie - ale uzyskał jednocześnie możliwości, które w poprzednich odsłonach zarezerwowane były dla Technika. Oznacza to, że Szturmowiec w Battlefieldzie 1 jestbardzo dobrą postacią w walce przeciwko piechocie na krótki dystans, a do tego może podjąć walkę przeciwko pojazdom.

Na tę chwilę na wyposażeniu Szturmowca znajduje się broń idealna na krótki dystans (pistolet maszynowy lub shotgun), granaty przeciwczołgowe oraz rakiety przeciwpancerne, które wymagają rozstawienia się z dwójnogiem przed oddaniem strzału. Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze informacjami, Szturmowiec ma mieć również dostęp do dynamitu i detonatora, co stałoby się odpowiednikiem C4.

Rola Szturmowca na polu walki jest jedna - ofensywa. Klasa ta idealnie nadaje się do walki w zwarciu, a także świetnie sprawdza się przeciw pojazdom naziemnym. Dzięki granatom przeciwczołgowym oraz rakietom przeciwpancernym, Szturmowiec jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z czołgiem przeciwnika (choć nie jest to wskazane - jeśli tylko wróg nas namierzy, może być trudno znaleźć miejsce na oddanie strzału z rakiety przeciwpancernej, której użyć możemy tylko po ustawieniu broni na dwójnogu). Z pojazdami najlepiej walczyć jest przynajmniej we dwójkę, zachodząc wrogi pojazd z dwóch stron. Szturmowiec może dodatkowo wzmocnić się przeciw czołgom, biorąc ze sobą dodatkowe granaty przeciw pojazdom, zamiast chociażby granatów odłamkowych.

Każda z broni dotychczas dostępnych dla Szturmowca miała przymocowany bagnet. Oznacza to, że Szturmowiec może korzystać z wprowadzonej w Battlefieldzie 1 mechaniki szarży.

Medyk

Medyk przejął najważniejszą z umiejętności Szturmowca - leczenie. Teraz to właśnie ta klasa posiada na swoim wyposażeniu apteczkę oraz strzykawkę, która zastępuje znany z poprzednich odsłon defibrylator. Rolą tej klasy jest oczywiście medyczne wsparcie atakujących kolegów z zespołu.

Na