Bajki pomagajki - Jolanta Nartowska - ebook

Bajki pomagajki ebook

Jolanta Nartowska

0,0
29,00 zł

Opis

Bajki pomagajki” to dwie bajeczki napisane po to, by pomóc dzieciom stawić czoła ich problemom.

Pierwsza z nich Bajka o słoniku Bartusiu i jego krótszej nóżce porusza temat niepełnosprawności i towarzyszącego jej braku akceptacji. Mały słonik Bartuś nie może znaleźć przyjaciół w przedszkolu, gdyż dzieci nie chcą się z nim bawić z powodu jego krótszej nóżki. Mądra mama tłumaczy mu, skąd biorą się obawy dzieci i radzi, w jaki sposób może przekonać do siebie rówieśników.

Druga bajeczka Bajka zasypianka o misiu Chrapciu jest idealna do czytania dzieciom przed snem, zwłaszcza gdy mają problemy z zasypianiem. Pomaga dziecku wyciszyć się i wraz z misiem odpłynąć w krainę snów.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 13
❤Całym sercem dziękuję mojej Rodzinie,Przyjaciółkom Ilonce i Luizie, wspaniałej Ilustratorcei innym Dobrym Aniołom za okazaną pomoc,wsparcie i wiarę we mnie.

Bardzo dziękuję Tobie, mały i całkiem już duży Czytelniku i Słuchaczu ‚‚Bajek pomagajek”, za to, że czytasz i słuchasz, że chcesz zaprzyjaźnić się z Bartusiem i Chrapciem. Razem z nimi zapraszam Cię serdecznie do bajkowego świata...

Autorka

Podróży do krainy fantazji można zawsze słuchać.

Volker Friebel

Bajka jest magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne i nie do pokonania.

Maria Molicka

Słonik Bartuś miał sześć lat. Razem ze swoimi ukochanymi rodzicami – tatą Stefanem i mamą Leokadią – oraz młodszą siostrą Justynką mieszkał w dalekiej i bardzo ciepłej Afryce, wśród gęstych zarośli.

9

Ponieważ był bardzo roztropnym i wesołym słoniątkiem, szybko zaprzyjaźnił się ze słoneczkiem, które codziennie o poranku witało go ciepłym uśmie-chem. Bardzo lubił zabawy z siostrą i kolegą Trąbikiem, który był najlepszym przyjacielem Bartusia. Uwielbiali bawić się razem w berka i chowanego.

Na wspólnej wesołej zabawie spędzali prawie każdą wolną chwilę. Gdy cza-sem było smutno, Bartuś i Trąbik siadali razem w ich ulubionym miejscu – w cieniu rozłożystej palmy – i o tym rozmawiali.

10

A kiedy skończyli, na serduszkach było im dużo, dużo lżej.

11

Oprócz wspólnych zabaw całej trójki i rozmów z przyjacielem Bartuś uwielbiał także spacery z całą rodziną. Przechadzali się pośród wysokich palm koko-sowych, na których rosło mnó-stwo wielkich orzechów – peł-nych mleka kokosowego, które

12