Wydawca: Poligraf Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2013

Bądź bystry u dentysty. Jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa ebook

Dorota Stankowska, Przemysław Stankowski

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 113 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Bądź bystry u dentysty. Jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa - Dorota Stankowska, Przemysław Stankowski

Wyjątkowy poradnik, jak nie stracić swoich zębów i odwiedzać dentystę z przyjemnością — WESOŁE opowiadania oparte na faktach! Dowiedz się, co może zrobić dla Ciebie nowoczesna stomatologia i jak dobrze zainwestować swoje pieniądze!„Bądź bystry u dentysty nie jest zwykłym poradnikiem. To spojrzenie na możliwości współczesnej stomatologii przez pryzmat zabawnych, ale prawdziwych historii. Nie tylko się pośmiejecie, ale również nauczycie się dbać skutecznie o swoje zęby. To lektura, dla której odkłada się wszystko".
Anna Kalata, była minister pracy i polityki społecznej, autorka książki Prawdziwe zmiany

„Pamiętajcie, że piękno zaczyna się od równowagi pierwiastka fizycznego i duchowego. Zdrowi ludzie zawsze wydają się być ładniejsi. A zdrowi, to również tacy, którzy mają piękne, zadbane zęby”.
Elizabeth Thieriot, filantropka, autorka książki Be fabulous at any age

„Jeśli pasję udaje się połączyć z wykonywanym zawodem, powstaje wirtuozeria, którą w tej książce autorzy podają niczym gaz rozweselający; działa i dostarcza dużo rozrywki".
Tomasz Schmidt, prowadzący program TVN Ostre cięcie

„Uśmiałam się do łez, oczywiście widząc w wielu zabawnych historiach siebie. Wierzę, że dzięki tej książce podniosą się standardy i wiedza lekarzy dentystów oraz świadomość nas, pacjentów. Gorąco polecam! Lektura obowiązkowa”.
Joanna Kostrzewska, Prezes Plazanet – RevitaLash®, Mama Mio® Polska

„Autorzy za pomocą zabawnych i wciągających historyjek opowiadają o swojej pracy, przełamując w ten sposób lody strachu, a nawet przerażenia u każdego, nawet najbardziej wrażliwego pacjenta. [...] Gorąco zapraszam do lektury, bo naprawdę warto!”
Katarzyna Helena Kowalska, coach, trener biznesu, kariery i rozwoju osobistego, autorka książki Skuteczny coaching

„[...] wizyta w gabinecie stomatologicznym to nic strasznego. Czuje się więc to, że książkę napisali ludzie wielkiego serca oddanego w swojej profesji innym ludziom. Wielkie podziękowanie i szacunek i od dziś bardziej dbam o zęby!”
Zdzisław Dąbczyński, przedsiębiorca, założyciel firmy Wimed, autor książki Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdroża życia

Opinie o ebooku Bądź bystry u dentysty. Jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa - Dorota Stankowska, Przemysław Stankowski

Fragment ebooka Bądź bystry u dentysty. Jak mieć uśmiech celebryty i nie bać się stomatologa - Dorota Stankowska, Przemysław Stankowski

Inni o książce

 

 

W swojej książce Prawdziwe zmiany zawarłam najistotniejsze sekrety mojej metamorfozy. Pełna przemiana, bez zadbania o stan uzębienia, nie jest możliwa. Piękne i zdrowe ciało potrzebuje pięknych i zdrowych zębów, potrzebuje wspaniałego uśmiechu. Bądź bystry u dentysty nie jest zwykłym poradnikiem. To spojrzenie na możliwości współczesnej stomatologii przez pryzmat zabawnych, ale prawdziwych historii. Nie tylko się pośmiejecie, ale również nauczycie się dbać skutecznie o swoje zęby. To lektura, dla której odkłada się wszystko.

Anna Kalata, była minister pracy

i polityki społecznej, autorka książki

„Prawdziwe zmiany”

 

Jeśli pasję udaje się połączyć z wykonywanym zawodem, powstaje wirtuozeria, którą w tej książce autorzy podają niczym gaz rozweselający; działa i dostarcza dużo rozrywki.

Tomasz Schmidt,

prowadzący program

TVN „Ostre cięcie”

 

Oryginalny! Niezwykłe spojrzeniem na to, co może nas czekać w gabinecie dentystycznym. Będziecie naprawdę pozytywnie zaskoczeni!

Poradnik ten nie tylko dostarcza wielu ważnych informacji, ale pełen jest także zabawnych anegdot, które wywołują szeroki uśmiech. Przy okazji, dowiecie się, co zrobić, by nie wstydzić się tego uśmiechu.

Pamiętajcie, że piękno zaczyna się od równowagi pierwiastka fizycznego i duchowego. Zdrowi ludzie zawsze wydają się być ładniejsi. A zdrowi, to również tacy, którzy mają piękne, zadbane zęby.

Elizabeth Thieriot,

filantropka, autorka książki

„Be fabulous at any age”

 

Cieszę się z publikacji pomocnej w dbaniu o zęby i estetykę twarzy, która łamie stereotypy. Od dziecka szczoteczka towarzyszyła mi zawsze. W Klinice Państwa Stankowskich dowiedziałam się jednak, co należy poprawić w mojej technice mycia zębów i jak osiągnąć wymarzony uśmiech. Książka wyśmienicie podaje wiedzę. Uśmiałam się do łez, oczywiście widząc w wielu zabawnych historiach siebie. Wierzę, że dzięki tej książce podniosą się standardy i wiedza lekarzy dentystów oraz świadomość nas, pacjentów. Gorąco polecam! Lektura obowiązkowa.

Joanna Kostrzewska,

Prezes Plazanet – RevitaLash®,

Mama Mio® Polska

 

Wizyty u dentysty od dziecka napawały mnie ogromnym lękiem. To były chyba jedne z najbardziej stresujących doświadczeń w moim życiu. I pomimo że starałam się bardzo dbać o swoje zęby i mnie nie ominęło przykre leczenie kanałowe czy potworna resekcja, po której cierpiałam jeszcze przez dwa tygodnie po zabiegu. Z ogromną przyjemnością przeczytałam książkę autorstwa pary dentystów z pasją. Już od pierwszych słów bije z niej lekkość i niezwykle pozytywny przekaz. Autorzy za pomocą zabawnych i wciągających historyjek opowiadają o swojej pracy, przełamując w ten sposób lody strachu, a nawet przerażenia u każdego, nawet najbardziej wrażliwego pacjenta. Dzięki tej bardzo ciekawej formie przekazu dowiedziałam się o wielu istotnych sprawach, jak na przykład o tym, co robić, by w jak najmniejszym stopniu „sponsorować” dentystów, jak sprawdzić, czy mam naprawdę wyczyszczone zęby, albo o tym, że ludzie dorośli powinni myć zęby zupełnie inną techniką niż dzieci. Jaka to technika...? Hm, o tym i o wielu innych niezwykle ciekawych i ważnych kwestiach dowiesz się, czytając tę książkę. Gorąco zapraszam do lektury, bo naprawdę warto!

Katarzyna Helena Kowalska,

coach, trener biznesu, kariery

i rozwoju osobistego,

autorka „Skuteczny coaching”

 

„...jeden uśmiech wydziela więcej endorfin niż dwie kostki czekolady”, „…kosztuje mniej niż elektryczność, a daje więcej światła” – piszą to wybitni stomatolodzy lekkim ciepłym językiem, zapraszając nas do tego, abyśmy dbali o nasze własne zęby. Tłumaczą, że wizyta w gabinecie stomatologicznym to nic strasznego. Czuje się więc to, że książkę napisali ludzie wielkiego serca oddanego w swojej profesji innym ludziom. Wielkie podziękowanie i szacunek i od dziś bardziej dbam o zęby!

Zdzisław Dąbczyński,

przedsiębiorca, założyciel firmy

Wimed, autor książki „Inspiracje

i drogowskazy. Jak rozsądnie

przemierzać drogi i bezdroża życia”

Podziękowania

 

 

Napisanie tej książki było dla nas nie lada wyzwaniem. Bez pomocy osób, które wymieniliśmy poniżej, ta książka by nie powstała.

Dziękujemy:

rodzicomAnnie i Krzysztofowi Białach orazmatce chrzestnejDorocie Popławskiej za cierpliwość, gdy mając 5 lat, upierałam się, żeby borować w zębie, a także za przekazanie miłości do stomatologii i pokazanie, iż warto pomagać innym;

rodzicomHannie i Sławomirowi Stankowskim za motywacje do nieustannego rozwoju i edukacji oraz wsparcie w każdej sytuacji;

Babciom i Dziadkom za miłość w ich spojrzeniach i ciepło, co to ogrzać potrafi w najgorszy mróz;

rodzeństwu: Beatce, Krzysiowi, Robertowiwraz z ich rodzinami, przepraszamy za nasz brak czasu, kiedy pisaliśmy tę książkę;

przyjaciołom za odbieranie telefonów w środku nocy;

pieskom za wierne spojrzenia i machanie ogonem w chwilach zwątpienia.

 

Kochamy Was wszystkich bardzo!

 

 

Dziękujemy też:

współpracownikom: Agnieszce, Irenie, Monice za mistrzowską współpracę;

Pacjentomza zaufanie i wiarę w nasze kompetencje;

rysownikowi Henrykowi Sawce za uświetnienie książki zabawnymi rysunkami;

naszym nauczycielom i mentorom, a w szczególności Danucie Borczyk, Hannie Sobocie, Bartoszowi Cerkaskiemu;

firmom, które podzielają nasz entuzjazm do stomatologii i pomogły wydać tę książkę:

– Oral B za skuteczne produkty do profilaktyki,

– Schlamberger za dystrybucję implantów Straumann,

– Kol Dental za spełnianie wszystkich oczekiwań wymagających klientów,

– Plazanet za szerzenie profilaktyki zdrowia.

 

Wszystkim niewymienionym osobom, które przyczyniły się do publikacji tej książki szczerze dziękujemy!

Produkty wymienione w poradniku używamy na co dzień od wielu lat. Widzimy niesamowite efekty ich stosowania i dlatego szczerze możemy je wszystkim polecić.

 

Dorota i Przemysław Stankowscy

O Autorach

 

 

Dorota Stankowska

 

Powiedzieć, że Dorota zajmuje się stomatologią estetyczną od kilkunastu lat, byłoby dużym uproszczeniem. Można rzec, że stomatologię wyssała z mlekiem matki – wyrastała w rodzinie dentystów.

Dorota, jako osoba ambitna i nielubiąca trwonić czasu na lenistwo, po ukończeniu stażu podyplomowego od razu rozpoczęła praktykę w gabinecie prywatnym. Od tamtej pory nieustannie poszerza swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje. Ukończyła kursy w najlepszych ośrodkach stomatologicznych na świecie, m.in. w USA, Szwajcarii, Niemczech, we Włoszech czy w Wielkiej Brytanii. Jest dumną posiadaczką tytułu Master of Fixed Prosthodontics, który zdobyła na Uniwersytecie w Sienie. Poza tym aktywnie działa w prestiżowych stowarzyszeniach branżowych, np. w Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

Jest jedynym w Polsce członkiem prestiżowej The Dawson Alumni Association w USA.

W przeszłości pokonała ciężką chorobę. Żyje dzięki lekarzom, którzy jej pomogli. Teraz ona pomaga pacjentom w odzyskiwaniu radości życia dzięki pięknemu uśmiechowi.

Swoją pasję przekazuje dalej, ucząc innych dentystów w kraju i za granicą, zarażając ich energią i entuzjazmem.

 

Przemek Stankowski

Wykorzystując światową wiedzę i ponadprzeciętne umiejętności manualne, pomógł tysiącom pacjentów odzyskać pewność siebie, dzięki nowym zębom. Łączy w sobie cierpliwość i wielkie serce. Dzięki temu precyzyjne zabiegi to jego specjalność.

Chirurgia i periodontologia stały się jego pasją od ukończenia Pomorskiej Akademii Medycznej w 2000 r. Obecnie jest współwłaścicielem Praktyki Dentystycznej Stankowscy, którą prowadzi wspólnie z żoną w Poznaniu. Tam zmienia na lepsze życie ludzi wstydzących się uśmiechać.

Jego pasja zawiodła go w różne miejsca na świecie. Uczył się na najlepszych Uniwersytetach w USA, Szwajcarii, Niemczech. Jest absolwentem programu implantologicznego Master Program in Implant Dentistry na Uniwersytecie UCLA w Los Angeles w USA oraz ekspertem firmy Straumann.

Dzielenie się wiedzą jest jego pasją. Aktywnie działa na rzecz stowarzyszeń branżowych. Jest dyrektorem pierwszego ITI Study Club w Polsce, będącego częścią Międzynarodowego Stowarzyszenia Implantologicznego (International Team for Implantology, ITI) poświęconego profesjonalnej edukacji. W ramach działań ITI Study Club zajmuje się organizacją szkoleń prowadzonych przez największe sławy światowej stomatologii. Prowadzi również wysoko cenione szkolenia praktyczne dla dentystów z zakresu chirurgii. Wyedukował już wielu znakomitych lekarzy.

Jest członkiem prestiżowych organizacji m.in. International Team for Implantology, Amerykańskiej Akademii Periodontologii i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej.

 

Henryk Sawka

Jeden z najpopularniejszych polskich rysowników satyrycznych. Wnikliwy obserwator sceny politycznej i obyczajów Polaków. Przywiązuje dużą wagę do tekstu, twierdząc, że rysunek bywa niekiedy pre-tekstem do dymku. Rysując, korzysta z technik tradycyjnych („piórko i węgiel”) oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych (iPad). Hobbystycznie pisze skecze i parodie oraz trawestacje utworów literackich. Jego prace można oglądać m.in. w galeriach Sawka.pl, Onet.pl oraz Newsweek Polska.

 

Fotografia: radek kurzaj / HS concept

Przedmowa od Autora

 

 

Cieszę się, że dziś nie boli mnie oko. Tak naprawdę ból ten z okiem nie ma nic wspólnego. To napięte do granic wytrzymałości mięśnie promieniują, wysadzając gałkę oczną z oczodołu. Brzmi strasznie, ale jest początkiem czegoś dobrego.

Ból ten sprawił, że zaczęłam szukać. Okulista był bezradny. Ciśnienie – OK, rezonans magnetyczny... Pewnie wielu z Was zna taki scenariusz. A rozwiązanie jest proste! Choć piękne, ale źle ustawione zęby są przyczyną napisania tej książki.

Niestety, nie jest to takie oczywiste i w dniu jej pisania nadal śpię w szynie, w przezroczystym kawałku plastiku, który w kompromisowy sposób rozluźnia mi mięśnie żucia. Wytłumaczę Wam to później.

Teraz mam dobrą wiadomość. Książka, którą trzymacie w ręku, jest drogowskazem. Znakiem, który Was pokieruje w wyborze dentysty dla siebie.

Szukałam rozwiązania długo. Chcę Wam ułatwić zadanie, żebyście w przyjemny sposób mogli uzyskać informacje o podstawach uśmiechu na całe życie. Pragnę was zainspirować do zadawania pytań waszym dentystom, którzy dzięki swojemu profesjonalizmowi i wiedzy udzielą wam dalszych, wyczerpujących wyjaśnień. Możecie stać się inspiracją dla Waszych dentystów w nieustannym poszerzaniu wiedzy. Człowiek przecież uczy się przez całe życie.

Rozdział 1

 

PROFILAKTYKAczyli jak panna młoda uciekła z wesela i wskoczyła na fotel dentystyczny

 

 

 

Mam na imię Dorota, a moja pasja to zęby. Kocham je! Tak, kocham je miłością wielką i nieskażoną. Nie tylko dlatego, że za ich pomocą mogę wcinać pyszne jedzonko. Myślicie, że jestem dziwna? O, nie, jestem, po prostu dentystą. Tak jak moi rodzice, jak mój mąż, jak matka chrzestna. Mało? To dodam, że mój brat studiuje również stomatologię.

Chcę wam opowiedzieć o zdarzeniu, które sprawiło, że profilaktyka stała się ważną kwestią w moim życiu zawodowym. To była sobota, dochodziła chyba godzina osiemnasta, a, zresztą, nie jest to takie istotne dla naszej opowieści. Byłam sama w domu, gdy zadzwonił telefon.

– Czy pan doktor jest w domu? – usłyszałam zdenerwowany męski głos w słuchawce, a zaraz potem doszło mnie pełne bólu stęknięcie.

Odparłam, że taty nie ma.

– Ale ja również jestem dentystą – dodałam. – O co chodzi?

– Moja żona potrzebuje pomocy! – wyjaśnił mężczyzna, rozpaczliwie przekrzykując jakąś wesołą melodię akordeonu w tle. – Strasznie boli ją ząb! – wykrzyczał prawie.

Zgodziłam się ich przyjąć i już po kilkunastu minutach nasz pies groźnym szczekaniem oznajmił przybycie gości, zanim nawet zdążyli zapukać.

Jakież ogromne było moje zdziwienie, gdy ujrzałam... Zgadniecie? Pannę młodą! Długa, biała suknia z trudem mieściła się w drzwiach.

– A niech mnie, próchnica! – westchnęłam.

– Właśnie, pani doktor – zauważył mężczyzna w garniturze, niechybnie pan młody – może to nawet próchnica!

Spojrzałam na twarz panny młodej. No tak, wszystko jasne. Lewy policzek kobiety wyglądał tak, jakby do buzi włożyła co najmniej melona! Obrzęk zasłaniał jedno oko. Bardzo cierpiała.

W pierwszym odruchu chciałam złośliwie zapytać: „I co, nie zagoiło się do wesela?”, ale ugryzłam się w język. Zamiast tego, zaprosiłam gości do gabinetu. Panna młoda spoczęła na fotelu, a ja zabrałam się do dzieła. To znaczy, właśnie miałam zabrać się do dzieła, gdy nagle podmuch wiatru z otwartego okna zarzucił mi coś na twarz. W panice próbowałam pozbyć się tego. W końcu zwyciężyłam.

– Paskudztwo! – z obrzydzeniem wyrwało mi się z ust.