Age of Empires Online - poradnik do gry - Mateusz "Boo" Bartosiewicz - ebook

Age of Empires Online - poradnik do gry ebook

Mateusz "Boo" Bartosiewicz

0,0

Opis

Poradnik do gry Age of Empires Online, zawiera opis przejścia misji szkoleniowych zarówno Greków oraz Egipcjan. Ponadto, mieści się w nim charakterystyka owych nacji. Osobny dział zawiera informacje na temat bezpłatnych elementów gry oraz wskazówki.

Age of Empires Online - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Porady ogólne- Ekonomia (Dobrze wiedzieć)
  • Grecy (Nacje)
  • Budynki w trakcie rozgrywki (Budynki)
  • Dlaczego warto zapłacić? (Dobrze wiedzieć)
  • Egipcjanie (Nacje)
  • Wznoszenie budynków (Rzemiosło oraz wznoszenie budynków)
  • Rzemiosło (Craft) (Rzemiosło oraz wznoszenie budynków)
  • Utility (Drzewa rozwoju)
  • Military (Drzewa rozwoju)
  • Economy (Drzewa rozwoju)

Informacja o grze

Sieciowa wersja popularnej serii strategicznej. W produkcji przejmujemy kontrolę nad królestwem, które możemy rozwijać na wiele sposobów. Gra zawiera zarówno elementy ekonomiczne, jak i militarne (dowodzenie jednostkami). Age of Empires Online przypomina poprzednie części sagi, ale wzbogaca dobrze znaną rozgrywkę o aspekty sieciowe i społecznościowe.

Gra Age of Empires Online, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku MMO. Tytuł premierę światową miał w 2011 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 64

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.



Age of Empires Onlineporadnik do gry

autor: Mateusz "Boo" Bartosiewicz

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1162

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Dobrze wiedzieć

Dlaczego warto zapłacić?

Porady ogólne- Ekonomia

Porady ogólne- Wojsko

Jak korzystać z czatu i poczty?

Budynki

Budynki w Metropolii

Budynki w trakcie rozgrywki

Rzemiosło oraz wznoszenie budynków

Rzemiosło (Craft)

Wznoszenie budynków

Drzewa rozwoju

Economy

Military

Utility

Nacje

Grecy

Egipcjanie

Misje Szkoleniowe - Grecy

I - Our first enemy

II - Food equals villagers

III - Shorten the distance

IV - Wood equals buildings

V - Gear Haul

VI - Eliminating a threat

VII - Bronze age technology

VIII - Bright lights, big city

Kontynuacja Misji VIII- Help the Mycenaean Trader

IX - Mow 'em down!

Przykładowa misja w trybie Co-op - Get the goods

Misje Szkoleniowe - Egipcjanie

I - Gold on the Nile

II - First Steps

III - Technological Prowess

IV - The Proud Few

V - Gearing Up

VI - Do the Badari Bash!

VII - Bronze Age Technology

VIII - Travelers and Traders

Kontynuacja Misji VIII- Help the Nubian Trader

IX - Badari Beat-down

Przykładowa misja w trybie Elite - Craftsmen Rescue

Wprowadzenie

Poradnik do Age of Empires Online, nowej gry spod znaku kultowej serii nieistniejącego już Esemble Studios, zawiera opis przejścia misji szkoleniowych zarówno Greków, jak i Egipcjan. Ponadto, mieści się w nim charakterystyka owych nacji - od różnic, po cechy wspólne. Dział Dobrze Wiedzieć skupia się na dostarczeniu obszernej informacji na temat bezpłatnych elementów gry oraz szeregu wskazówek: począwszy od tłumaczenia drzew technologii przez tworzenie i dobieranie ekwipunku na działaniu czatu kończąc. Ponadto znajduje się w nim również spis płatnych dodatków, które w sposób znaczący rozbudowują Age of Empires Online.

Legenda:

Zielony - jednostki

Brązowy - budynki

Pomarańczowy - ekwipunek (Equipment) oraz przedmioty typu użyj (Consumable)

Niebieski - materiały (Material), plany (Blueprints), przepisy (Crafting Recipe)

Czarny - uwagi, kombinacje klawiszy, ważne elementy

Istotne pojęcia:

AoE Online - skrót od Age of Empires Online.

Rush - taktyka polegająca na zaskoczeniu przeciwnika szybkim, zdecydowanym atakiem (zwykle kosztem spowolnionego rozwoju).

Boom - taktyka przeciwna do powyższej, zakładająca skupienie się tylko i wyłącznie na rozwoju ekonomii by w końcu, mając potężne zaplecze surowcowe, przytłoczyć przeciwnika falami silnych i ulepszonych wojsk.

Turtle - połączenie taktyki Boom z rozbudową umocnień defensywnych.

Flood - dosłownie oznacza "zalanie" wroga armią złożoną z jednego typu jednostek; jest to ruch tożsamy z Rush'em.

Microwanie - taktyka polegająca na tym, by po zadaniu ciosu czy oddaniu strzału przeciwnik nie zdołał kontratakować. W przypadku AoE Online dotyczy to głównie strzelców (Ranged), którzy umiejętnie kierowani, będą oddawać strzały, cofać się, oddawać strzały, cofać się itd. Cała sztuka polega na tym, by zdążyć uciec.

Tank - jednostka o mocnej obronie i dużej liczbie punktów życia, która dzięki temu jest w stanie skupić ataki wroga na sobie.

DPS - ang. Damage Per Second, co oznacza po prostu Obrażenia Na Sekundę.

FB - ang. Front Base, czyli koszary (Barracks, Archery Range, Stables) zbudowane bliżej bazy wroga w celu szybkiego uzupełniania oddziałów na polu bitwy. Front Base warto zbudować np. gdy przeprowadzamy Rush.

Defence - tryb rozgrywki defence polega na obronie bazy lub ważnego budynku przez określony czas, w którym to falowo będą nas atakowały wojska nieprzyjaciela.

PPM/LPM - Prawy Przycisk Myszy / Lewy Przycisk Myszy.

DLC - ang. Downloadable Content, czyli pakiet płatnych dodatków opisanych w podrozdziale Czemu warto zapłacić?

PvP - ang. Player vs Player; tryb rozgrywki, w którym to gracze grają przeciw sobie. Niedostępny w bezpłatnej wersji gry.

Co-op - jest to tryb kooperacji dostępny w niektórych misjach, pozwalający na rozgrywkę ramię w ramię z innym graczem. Szczegółowo został opisany w misji dla Greków pt. Get the goods.

Elite - tryb rozgrywki, w którym to dana misja staje się o wiele trudniejsza - wśród jednostek wroga pojawiają się elitarne oddziały żołnierzy (Elite) o znacząco zwiększonej sile ataku i liczbie punktów życia.

Mateusz "Boo" Bartosiewicz (www.gry-online.pl)

Dobrze wiedzieć

Dlaczego warto zapłacić?

Na samym początku przedstawię elementy rozgrywki, o które rozszerza się Age of Empires Online po zakupie Seasons Pass I, czyli wydanego w połowie sierpnia DLC zawierającego opisane poniżej nowości mocno wzbogacające rozgrywkę. Koszt tego pakietu to 360 złotych - dość drogo, jednak należy pamiętać, że w porównaniu z grami MMORPG ze stałym abonamentem nie jest to aż tak dużo. Poza tym, w zamian za to dostajemy bardzo rozbudowaną, ciekawą strategię spod szyldu epickiego już Age of Empires. Przechodząc do rzeczy, oto co oferuje Nam DLC:

* Możliwym staje się wybudowanie Advisors Hall, który to odblokowuje opcje korzystania z doradców wspomagających m.in. statystyki Twoich jednostek czy budynków podczas potyczek.

* Dodatkowe, bardzo silne jednostki stają się dostępne na wyciągnięcie ręki za pośrednictwem doradców (m.in. Hetairoi, Phalanx, Desert Swordsman, Desert Archer)

* Używanie rzadkich (Rare) i epickich (Epic) przedmiotów jest zablokowane dla użytkowników bezpłatnej wersji gry. Nie płacąc możemy się posługiwać jedynie przeciętnym (Common) i niezwykłym (Uncommon) ekwipunkiem.

* Wybrałeś już rzemiosło? Dzięki Seasons Pass I otrzymasz możliwość wybrania drugiego rzemiosła oraz kupowania przepisów na tworzenie nowych przedmiotów. W przypadku bezpłatnej wersji mamy tylko jeden przykładowy przepis plus te, które ewentualnie znajdziemy w skarbach.

* DLC zwiększa też limit magazynów, które to zwiększają pojemność plecaka.

* Co najistotniejsze, płatny pakiet daje Nam możliwość gry PvP - w wersji bezpłatnej możemy korzystać z trzech trybów przechodzenia misji: wersji zwykłej, Elite (która stawia przed Nami dużo trudniejszych przeciwników) oraz Co-op (przebrnij przez scenariusze ze znajomym!).

* Każde drzewko technologii wieńczy szereg ulepszeń dostępnych tylko dla graczy, którzy wykupili Premium CivilizationPack (wchodzi on w skład DLC).

Reasumując, Season Pass I jest nie tylko zbiorem wyżej wymienionych rozszerzeń, ale również i tych dodatków, które mają wyjść na przestrzeni pół roku od sierpnia 2011 (dwie nowe nacje: Celtowie oraz Persowie - w wariancie Premium!). Ponadto, kupując te rozszerzenia osobno (o tym poniżej), zapłacimy o 30% więcej, także warto rozważyć tę opcję - a już na pewno, jeśli jest się fanem serii Age of Empires.

Lista poszczególnych dodatków do AoE Online:

1. Premium Greek Civilization (rozszerzenie dla Greków) - 79,99 zł

2. Premium Egyptian Civilization (rozszerzenie dla Egipcjan) - 79,99 zł

3. Defense of Crete Booster Pack (broń Krety przed najeźdźcami - demo dostępne w bezpłatnej wersji gry!) - 49,99 zł

4. Special Lauch Offer (rozszerzenia dla obu nacji z czasowym Defense of Crete Booster Pack) - 149,99 zł

5. Glorious Gardening: Empire Extras, Startling Statuary: Empire Extras, Ornate Ornaments: Empire Extras, Bountiful Bushes: Empire Extras (pakiety dekoracji) - 19,99 zł każdy.

Porady ogólne- Ekonomia

* Pamiętaj o możliwości ustawiania punktu zbiórki (GatherPoint). Gdy masz wybrany budynek służący do rekrutacji jednostek, kliknij PPM w miejscu, do którego mają się one zbierać. W przypadku Town Center, warto punkt zbiórki ustawiać na konkretnym złożu surowców - nowi Osadnicy rozpoczną pozyskiwanie surowca automatycznie po dotarciu do wskazanego złoża.

* W początkowej fazie rozwoju nie zajmuj się pozyskiwaniem złota . To żywność i drewno są priorytetowe (szkolenie kolejnych Osadników, wznoszenie budynków, przejście do II wieku).

* Podstawowym surowcem jest żywność, dlatego liczba Osadników