Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2007

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 64

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Age of Empires III: The WarChiefs - poradnik do gry - Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski

W poradniku do The Warchiefs - dodatku do trzeciej części serii Age of Empires - znajdziesz opis całej kampanii, elementów gry oraz wszystkich jedenastu frakcji (opisy budynków, jednostek, a także uwagi dotyczące grania każdą z frakcji).

Age of Empires III: The WarChiefs - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Piechota (Jednostki)
  • Kawaleria (Jednostki)
  • Artyleria (Jednostki)
  • Rosjanie (Strategie)
  • Portugalczycy (Strategie)
  • Brytyjczycy (Strategie)
  • Turcy (Strategie)
  • Holendrzy (Strategie)
  • Okręty (Jednostki)
  • Niemcy (Strategie)

Informacja o grze

Age of Empires III: The WarChiefs to pierwszy, oficjalny dodatek do ubiegłorocznego hitu, wydanego przez koncern Microsoft. Produkcją dodatku zajęła się tradycyjnie firma Ensemble Studios.

Gra Age of Empires III: The WarChiefs, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Opinie o ebooku Age of Empires III: The WarChiefs - poradnik do gry - Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski

Fragment ebooka Age of Empires III: The WarChiefs - poradnik do gry - Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski

Age of Empires III:The WarChiefsporadnik do gry

autor: Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=595

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wstępniak

Akt 1

Misja 1 - Taniec Wojenny

Misja 2 - Ratunek

Misja 3 - Wzgórze Breed

Misja 4 - Przekraczając Delaware

Misja 5 - Saratoga

Misja 6 - Dolina Forge

Misja 7 - Bitwa o Morristown

Misja 8 - Bitwa o Yorktown

Akt 2

Misja 1 - Ślad Bozemana

Misja 2 - Wojna Czerwonej Chmury

Misja 3 - Claims

Misja 4 - Urządzać Zasadzkę

Misja 5 - Punkt Zwrotny

Misja 6 - Zaufanie

Misja 7 - Bitwa nad Little Bighorn

Elementy gry

Budynki

Ekonomia

Militarne

Jednostki

Piechota

Kawaleria

Artyleria

Okręty

Strategie

Wstęp

Hiszpanie

Brytyjczycy

Francuzi

Portugalczycy

Holendrzy

Rosjanie

Niemcy

Turcy

Irokezi

Siuksowie

Aztekowie

Wstępniak

Drogi graczu, oto poradnik do The Warchiefs - dodatku do trzeciej części serii Age of Empires. Jako, że mamy do czynienia z dodatkiem zakładam drogi graczu, że zetknąłeś się w przeszłości z Age of Empires III. The Warchiefs oferuje przede wszystkim trzy nowe frakcje wraz z nowa kampanią oraz nowymi mapami. W poniższym poradniku znajdziesz opis całej kampanii, elementów gry oraz wszystkich jedenastu frakcji (opisy budynków, jednostek, a także uwagi dotyczące grania każdą z frakcji). Miłej zabawy.

Maciej "Psycho Mantis" Stępnikowski

Akt 1

Misja 1 - Taniec Wojenny

Akt 1, Misja 1: Taniec Wojenny (War Dance)

Zadania główne:

- Dotrzyj Nathaniel'em i Kanyenke do wioski.

- Skieruj kilku Osadników do Ogniska.

- Zniszcz jeden Ratusz wroga.

Zadania poboczne:

- Zbierz pięć skarbów. (250 punktów doświadczenia)

001
002

Swoimi dwoma bohaterami rozpraw się z napotkanymi wrogami [001], następnie udaj się na północny-wschód do miasta, aby je przejąć [002].

003
004

Skieruj kilku Osadników do Ogniaska[003] - po tańcu otrzymasz wsparcie w postaci 10x Osadników. Zapędź ich do gromadzenia surowców i rozpocznij rekrutację wojska (nie zapomnij też korzystać ze wsparcia, jakie oferuje miasto macierzyste). Tymczasem swoimi bohaterami pokręć się na południu - wyeliminuj kilka wrogich jednostek poukrywanych w lasach. Jednocześnie zbierz skarby (zabijając uprzednio ich strażników) [004] - w ten sposób wypełnisz zadanie poboczne.

005
006

Rekrutowane jednostki gromadź w dwóch skupiskach: za zachodzie i na wschodzie od miasta (przy mieliznach gdzie wrogie jednostki przekraczają rzekę). Następny krok to uzbieranie surowców, aby przejść do III ery. Wtedy wybuduj Odlewnię Dział i rozpocznij masowo budowę dział [005] - wyślij 2-3xFalkonety na zachód, a wszystkie inne gromadź na wschodzie [006] cały czas dosyłając inne świeże jednostki.

007
008

Wojskiem zgrupowanym na wschodzie wyrusz na północ i przepraw się przez rzekę. Skieruj się na północny-zachód i zniszcz bazę wroga - najlepiej skup się od razu na Ratuszu[007]. Misja wykonana! :) Po niej (przypomnę tylko raz) wybierz nowe karty do talii [008].

Misja 2 - Ratunek

Akt1, Misja 2: Ratunek (The Rescue)

Zadania główne:

- Znajdź i zniszcz jedno więzienie, aby uratować kilku Osadników.

- Uwolnij z więzienia Nonahkee.

Zadania poboczne:

- WybudujFaktorię Handlową na szlaku handlowym. (200 pkt. dośw.)

009
010

Zaczynasz małą grupką wojska w mieście [009], ale bez możliwości rekrutowania Osadników. Jednak od czego jest pomoc miasta macierzystego - skorzystaj z kart i przyślij tylu ile możesz i zapędź ich do gromadzenia surowców. Wojskiem skieruj się na południe, rozpraw się z napotkanymi jednostkami wroga [010]. Postaraj się rekrutować nowe jednostki, które pozostaw z mieście na wypadek ataku z północy.

011
012

Zniszcz mury, za którymi odnajdziesz pierwsze więzienie. Zniszcz je a uwolnisz Osadników[011], których skieruj od razu do miasta. Na północnym wschodzie odnajdziesz wrogą Faktorię Handlową, jednak na razie zawróć do miasta. Postaraj się zdobyć surowce, aby przejść do III ery (wybierz trzeciego polityka, który da ci m.in. 4x Osadników[012].

013
014

Częściom zgromadzonego w mieście wojska wyrusz na północ [013]. Ponownie zniszcz fortyfikacje i przyj dalej niszcząc po drodze budynki wroga. Na samej północy odnajdziesz kolejne więzienie [014]. W mieście wybuduj Odlewnię Dział i rozpocznij masową produkcję Falkonetów.

015
016

Warto postawić na samym południu jeziora Doki oraz wybudować 3x Kanoe. Zlikwidować wrogów na wyspie, zniszczyć Doki wroga na północy [015], a następnie uwolnić Osadników z więzienia i sprowadzić ich przy pomocy łodzi [016] do miasta.

017
018

Tymczasem produkcja Falkonetów powinna być bardzo zaawansowana, a warto do armii dołączyć inne jednostki. Wyrusz na tereny wroga od południowej bramy. Na szlaku handlowym wybuduj swóją Faktorię Handlową (wcześniej niszcząc tą wroga[017]). Od niej w linii prostej na południe i na wschód znajduje się po jednym więzieniu z kilkoma Osadnikami, a kolejne więzienia znajdziesz przy jeziorze i na północy. Kierując się dalej na północ eliminuj wszelkie napotkane jednostki, możesz również spotkać wozy i Fort, które zniszcz używając kilku Falkonetów[018].

019
020

Jeśli chcesz wybuduj drugą Faktorię Handlową na szlaku. Skieruj się na samą północ i zniszcz budynki wroga [019]. Wkrocz następnie do jaskini i uwolnij Nonahkee [020].

Misja 3 - Wzgórze Breed

Akt 1, Misja 3: Wzgórze Breed (Breed's Hill)

Zadania główne:

- Ochroń redutę na wzgórzu.

021
022

Rozpoczynasz z niewielką grupką żołnierzy [021]. Skieruj ich od razu na południowy wschód, na brzeg wyspy. W mieście zapędź wszystkich Osadników do gromadzenia surowców. Rozpocznij rekrutację jednostek a także skorzystaj z pomocy miasta macierzystego - używaj kart do przesyłania wszelkich dostępnych jednostek. Na południowym wschodzie ze statku wysiądzie pierwsza grupa Brytyjczyków [022]. Po pokonaniu ich otrzymasz wsparcie w postaci dział położonych na wschodnim i zachodnim krańcu wyspy.

023
024

Musisz zgromadzić jednostki w dwóch miejscach: na wschodzie na południe od działa [023] oraz