Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2001

Age of Empires II: The Age of the Kings - Multiplayer - poradnik do gry ebook

Artur "MAO" Okoń

(0)

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Age of Empires II: The Age of the Kings - Multiplayer - poradnik do gry - Artur "MAO" Okoń

Jeśli kilkakrotnie przeszedłeś już grę do końca i pragniesz czegoś więcej - oznacza to, że nadszedł czas na godzinę próby - czas zmierzyć się z żywym przeciwnikiem i sprawdzić jak dobrym jesteś strategiem. Ten poniższy poradnik jest właśnie dla Ciebie!

Age of Empires II: The Age of the Kings - Multiplayer - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Bizantyjczycy
  • Brytyjczycy
  • Celtowie
  • Chińczycy
  • Frankowie
  • Strategie gry

Informacja o grze

Druga część znanej i popularnej serii gier strategicznych. Przenosimy się w niej do Średniowiecza, aby przejąć władzę nad jedną z kilkunastu cywilizacji i poprowadzić ją do zwycięstwa. Sukces możemy odnieść na kilka sposobów – np. budując potęgę militarną lub ekonomiczną. Twórcy tytułu wprowadzili do niego wiele nowych rozwiązań względem pierwowzoru.

Gra Age of Empires II: The Age of the Kings, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 1999 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Opinie o ebooku Age of Empires II: The Age of the Kings - Multiplayer - poradnik do gry - Artur "MAO" Okoń

Fragment ebooka Age of Empires II: The Age of the Kings - Multiplayer - poradnik do gry - Artur "MAO" Okoń

Age of Empires II:The Age of the Kingsporadnik do gry w trybie multiplayer

autor: Artur "MAO" Okoń

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=97

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wprowadzenie

Brytyjczycy

Bizantyjczycy

Celtowie

Chińczycy

Frankowie

Strategie gry

Wprowadzenie

Age of Empires 2: The Age of Kings

MULTIPLAYER

Pomimo upływającego czasu Age of Empires 2 wciąż pozostaje jedną z najlepszych gier strategicznych w swojej klasie. Jeśli kilkakrotnie przeszedłeś już grę do końca i pragniesz czegoś więcej- oznacza to, że nadszedł czas na godzinę próby- czas zmierzyć się z żywym przeciwnikiem i sprawdzić jak dobrym jesteś strategiem. Ten poniższy poradnik jest właśnie dla Ciebie!

Nim zaczniemy

Age of Empires 2 pozwala w bardzo prosty sposób zmierzyć się z żywymi przeciwnikami z całego świata. Wystarczy załogować się na bezpłatnym serwerze MSN Gaming Zone i już możemy spróbować skopać tyłek przedstawicielowi nie lubianego przez nas kraju ;-). Sam proces logowania jest bardzo prosty w obsłudze i w pełni zautomatyzowany (ot wystarczy pobrać i zainstalować kilka małych programików), więc nie widzę sensu by się dalej nad nim rozwodzić. Bez zbędnego przedłużania przejdźmy więc do sedna sprawy, czyli jak grać by zwyciężać ;-).

Cywilizacje

W AE2 (nie licząc dodatku Conquerors) do dyspozycji mamy aż 13 różnych cywilizacji. Każda z nich jest inna, posiada swoje wady, zalety, mocne i słabe punkty. Bardzo trudny wybór czeka nas na początku- musimy zdecydować, którą wybierzemy, nad jakiego rodzaju wojskami obejmiemy kontrolę. Nie ma cywilizacji idealnej, górującej nad pozostałymi. Autorzy gry długo prowadzili testy nad każdą z nich, starano się wprowadzić zasadę "złotego środka", żadna cywilizacja nie może być zbyt potężna, a także w drugą stronę- żadną nie może być zdecydowanie gorsza od swoich konkurentek. Dzięki temu otrzymaliśmy znakomitą grę, ofiarującą nam olbrzymie możliwości do wyboru. Możecie być pewni, że podczas wielokrotnych potyczek na MSN Zone zmierzycie się z każdą dostępną w grze nacją! Każdy gracz ma inne upodobania, a ponieważ nie ma idealnego rozwiązania, każdy dokonuje wyborów według siebie. Wybór cywilizacji powinien być waszym osobistym wyborem. Obejmijcie dowództwo nad tą, która wam najbardziej odpowiada. Ta właściwa dla was cywilizacja musi dokładnie spełniać wasze wymogi. Pograjcie trochę z komputerem i sprawdźcie czego oczekujecie w rozgrywce. Czy jesteście typem gracza- defensora czy może wręcz przeciwnie - atak jest dla was czymś powszednim niczym chleb i tylko on sprawia wam przyjemność. Jaki rodzaj wojsk preferujecie? Czy jest to piechota, konnica, a może stawiacie na silna flotę morską? Czy dążycie do maksymalnego rozwoju technicznego, czy też staracie się w miarę najkrótszym czasie rozprawić z przeciwnikiem? Dopiero, gdy będziecie znali odpowiedź na te wszystkie pytania, spróbujcie dokonać wyboru. Wybierzcie cywilizację która najbardziej będzie wam pasowała, której zalety będziecie potrafili wykorzystać. Głupota jest wybieranie np. Saracenów, jeśli absolutnie nie macie zamiaru budować floty itd. Jeśli dokonacie już wyboru, rozegrajcie kilka próbnych potyczek. Jeśli gra wybraną cywilizacją będzie sprawiała wam przyjemność- to jest to wybór właściwy- pozostańcie przy niej, dokładnie poznajcie i do perfekcji opanujcie dowództwo nad nią. Możecie być pewni- wasz przeciwnik zrobi to samo. Dlatego bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z każdą dostępna cywilizacja. Musicie niczym pacierz pamiętać mocne i silne punkty każdej z nich. Dzięki temu będziecie mogli ułożyć sobie plan walki, wiedzieć czego można spodziewać się ze strony przeciwnika, jak się przed tym bronić i jak uderzyć by zabolało go najbardziej. Ta wiedza jest kluczem do zwycięstwa. Ograniczę się do dokładnego opisania, kilku najbardziej popularnych nacji. Zapoznajcie się z poniższym zestawieniem, wybierzcie swoją ulubioną cywilizację i trwale zapamiętajcie wady i zalety pozostałych.

Brytyjczycy

Brytyjczycy są typowo ofensywną cywilizacją ze znakomitymi rozwojowymi bonusami (pasterze pracują o 25% szybciej) w początkowej fazie gry. Niestety nie posiadają wielu ważnych jednostek (Paladyn, Hand Cannonier, Bombard Cannon, Elite Cannon Galeon)- uniemożliwia im to skuteczną walkę w późniejszych okresach rozgrywki. Są szczególnie nieskuteczni, jeśli chodzi o walkę na morzu i o obleganie twierdz przeciwnika. Podstawową zaletą Brytyjczyków są znakomite oddziały łuczników (wraz ze specjalną jednostka Longbowman).

Cywilizacja ta ze względu na swoja mała elastyczność nadaje się raczej dla doświadczonych graczy, preferujący ofensywny styl gry.

Bonusy kulturowe:

Town Centers są o 50% tańsze, kosztują 138 drewna zamiast 275.

Pasterze pracują o 25% szybciej.

Piesi łucznicy (archer, crossbowman, arbalest, longbowman, elite longbowman) mają bonus +1 do zasięgu w Castle Age i dodatkowo +1 do zasięgu w Imperial Age.

Bonus podczas walki zespołowej:

Archery rangers (strzelnice) pracują o 20% szybciej

Zalety

Bardzo ważna zaletą Brytyjczyków jest fakt, iż ich pasterze pracują o 25% szybciej. Dzięki temu nasze zasoby jedzenia powiększają się znacznie szybciej od przeciwnika i już na starcie zyskujemy przewagę. Niestety tą zaletę możemy wykorzystać tylko w początkowym okresie gry- ilość owiec na mapie jest ograniczona.

Kolejnym