25 lekcji uważności Czas na dobre życie - Ameli Rezvan - książka

25 lekcji uważności Czas na dobre życie książka papierowa

Ameli Rezvan

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

O autorce:
Dr Rezvan Ameli jest psychologiem w National Institute of Mental Health, w którym uczy diagnozowania oraz leczenia zaburzeń nastroju i zaburzeń lękowych. Uczestniczyła lub uczestniczy w ponad 20 projektach naukowych, opublikowała blisko 40 artykułów. Przez ponad 10 lat zgłębiała tajniki uważności, jogi i filozofii jogi. Jest znaną propagatorką zastosowania uważności i praktyk medytacyjnych w codziennym życiu po to, aby ograniczać stres i poprawiać jakość życia. O napisanie książki na temat praktykowania uważności poprosiło ją American Psychological Association. Opublikowana w 2013 roku, od razu spotkała się z żywym zainteresowaniem czytelników. Za 25 lekcji uważności. Czas na dobre życie Rezvan Ameli została uhonorowana przez Independent Book Publishers Association srebrnym medalem imienia Benjamina Franklina w kategorii „Ciało, umysł, dusza”.

O książce:
W ostatnich latach uważność zyskała ogromną popularność jako prosta, ważna, skuteczna metoda osiągania oraz utrzymywania fizycznego i emocjonalnego zdrowia i dobrostanu. 25 lekcji uważności. Czas na dobre życie to praktyczny, mądry przewodnik dla wszystkich, którzy chcieliby wprowadzić praktykowanie uważności do swojego życia.
Doktor Rezvan Ameli przytacza mnóstwo dowodów naukowych, które potwierdzają dobroczynny wpływ uważności na zdrowie psychiczne i fizyczne. „Uważność jest prosta, ale niełatwa” – pisze jednak Rezvan Ameli. Zaproponowane przez nią 25 lekcji pokazuje właśnie taką uważność: prostą, bo możliwą do praktykowania niemal wszędzie i o każdej porze; niełatwą, bo wymagającą wyjątkowej samodyscypliny i wytrwałości. Książka Rezvan Ameli znakomicie pomoże pokonać te trudności. Prosta i mądra, może stać się niezastąpionym przewodnikiem dla każdego, kto chce odzyskać spokój i równowagę w życiu.

Rekomendacje:
Triumf! W tej nowatorskiej książce Ameli bezbłędnie łączy Zachód i Wschód, wnosząc rygorystyczne, naukowe myślenie w starodawne praktyki duchowe. To lektura konieczna dla każdego, kto chce zrozumieć logikę kryjącą się za powiązaniami umysłu i ciała, kto poszukuje skutecznych narzędzi do cieszenia się pełnym, bogatym, celowym życiem.
– Alicia Korten, członek zarządu The Culture Company; autorka Change Philanthropy

W tym wspaniałym, praktycznym przewodniku Ameli, liderka promowania pozytywnego wpływu uważności na depresję, lęki i inne problemy życiowe, dostarcza precyzyjnych instrukcji, dotyczących licznych technik uważności. Każdy, kto poszukuje takich instrukcji uważności oraz metod, dzięki którym zmienia ona życie na lepsze, uzna tę książkę za doskonałe źródło.
– Stephen J.F. Holland PsyD, dyrektor Capital Institute for Cognitive Therapy

Jeśli interesuje cię taka nauka uważności, która dostarczy ci informacji o najnowszych badaniach oraz zilustruje podstawy uważności za pomocą przykładów i anegdot, to ta książka da ci wszystko, czego potrzebujesz. Ameli pisze zarówno z perspektywy mocnego intelektualnego zrozumienia, jak i własnego doświadczenia.
– Jonathan Foust, założyciel Meditation Teacher Training Institute

Liczba stron: 240

Tłumacz: Żak Piotr

Format (wymiary): 17.0x23.7

ISBN: 9788364721892