Najciekawsze premiery na luty 2020 r. w Legimi

Artur Wasilewski 06.02.2020

Rozpieszczeni przez mnóstwo styczniowych premier z niemniejszymi oczekiwaniami wypatrujemy nowości lutowych. Tym razem również wydawcy nas nie zawiodą i dostarczą wiele tytułów, które już teraz działają nam na wyobraźnię. Oto niektóre z najbardziej wyczekiwanych ebookowych premier na luty 2020 r.

Masowe groby, które odkryto nieopodal Gdańska, stanowią nie lada zagadkę dla śledczych. Zbiorowa mogiła ofiar nazistowskich eksperymentów? Miejsce pochówku osób zabitych przez seryjnego mordercę? Główni bohaterowie, komisarz Liza Langer i profiler Orest Rembert, nie tylko starają się rozwiązać tę zagadkę, ale również sami stają się celem.

Max Czornyj, Grób (wyd. Filia) – planowana premiera 12.02.2020 r.

Elena Ferrante powraca i przedstawia kolejną opowieść, w charakterystycznym dla siebie stylu. Wiele lat po porzuceniu własnych literackich marzeń i wejściu w rolę matki i żony, Olga zostaje porzucona przez męża, który odchodzi do, jakże niestandardowo, młodszej kobiety. Cały jej świat legł w gruzach. Zupełnie nie jest w stanie poradzić sobie z nową sytuacją, a własny dom zaczyna postrzegać jako więzienie. Gniew i frustracja narastają…

Elena Ferrante, Czas porzucenia (wyd. Sonia Draga) – planowana premiera 26.02.2020 r.

Motyw zdrady małżeńskiej, tym razem ze strony kobiety, wykorzystuje zaś Natasza Socha w swojej najnowszej powieści. Co się  stanie, gdy ponad czterdziestoletnia żona, nielubiąca seksu, zainspirowana przypadkowo podsłuchaną rozmową, nawiąże znajomość na portalu randkowym? Gdy poczuje się jak nigdy wcześniej i zacznie mówić o własnych, skrywanych potrzebach?

Natasza Socha, Zamrożona (wyd. Edipresse Książki) – planowana premiera 12.02.2020 r.

Kolejna książka. Kolejna zdrada. A nawet podejrzenie morderstwa, którego rzekomo miałby dokonać niewierny mąż. Nasza bohaterka, mimo że oszukana, nie wierzy w to, że jej partner mógł kogoś zabić. Aby to udowodnić angażuje przyjaciół, porusza niebo i ziemię, a w całą akcję włącza znaną nam z wcześniejszych komedii kryminalnych Alka Rogozińskiego Różę Krull.

Alek Rogoziński, Miłość ci nic nie wybaczy (wyd. Edipresse Książki) – planowana premiera 12.02.2020 r.

Testamenty Margaret Atwood to nagrodzona ubiegłorocznym Bookerem kontynuacja Opowieści podręcznej.  Akcja rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w 1. Części. Gilead znajduje się w ciągłym kryzysie. Ciotka Lidia wciąż żyje i realizuje w swym okrucieństwie, młodziutka Agnes przygotowywana jest do roli podręcznej, wszystkiemu przygląda się pewna młoda Kanadyjka.

Margaret Atwood, Testamenty (wyd. Wielka Litera) – planowana premiera 26.02.2020 r.

Jeśli jesteśmy już przy nagradzanych autorach, warto zwrócić uwagę na zbiór felietonów Justyny Kopińskiej. Pierwotnie drukowane w polskiej edycji Vogue mają wspólny mianownik. Dobro. Jakże odmienny od zła, na tropie którego od lat znajduje się dziennikarka.

Justyna Kopińska, Lekarstwo dla duszy (wyd. Świat Książki) – planowana premiera 26.02.2020 r.

Pamiętacie Chór zapomnianych głosów? Jeśli nie, jeszcze przed premierą długo oczekiwanej kontynuacji powieści sci-fi (tak, wiemy, nie z tego dał się poznać autor) macie okazję poznać wcześniejsze losy załogi ISS Kennedy, która po kilkuset latach powraca na Ziemię. A raczej to, co z niej zostało po wielkiej zagładzie.

Remigiusz Mróz, Echo z otchłani (wyd. Czwarta strona) – planowana premiera 12.02.2020 r.

Od thrillera zaczęliśmy, na thrillerze skończymy. Już niebawem na nasze półki trafi ostatnia część trylogii Cisza Białego Miasta, jednego z najciekawszych ubiegłorocznych debiutów. Tym razem śledztwo prowadzone przez Krakena toczyć się będzie wokół zbrodni popełnionych w sposób opisany w książce Władcy czasu, poświęconej dramatycznej średniowiecznej historii.  

Eva Garcia Saenz de Urturi, Władcy czasu (wyd. Muza) – planowana premiera 26.02.2020 r.

To oczywiście tylko wybrane zapowiedzi na luty. Aby nie przegapić innych, często równie interesujących tytułów, warto regularnie sprawdzać nasz katalog, a także śledzić nasze kanały w mediach społecznościowych. Zaczytanego lutego!

Kategorie: