Wydawnictwo Czarne – od stycznia wszystkie premiery w abonamencie!

Artur Wasilewski 07.01.2020

Jeśli mielibyśmy podać  wydawnictwo, które przyciąga czytelników niczym ulubieni autorzy bądź bohaterowie literaccy, to z pewnością w tym gronie znalazłoby się wydawnictwo Czarne. Od lat specjalizujące się w literaturze faktu (ze znakiem jakości), nie stroni również od  niebanalnej beletrystyki. Obecnie już ok. 500 ebooków i audiobooków wydawnictwa Czarne dostępnych jest w subskrypcji Legimi. Do niedawna premiery trafiały do katalogu abonamentowego z opóźnieniem, ale… to już przeszłość. Od stycznia nowości wyd. Czarne dostępne są w subskrypcji od razu!

Na jakie tytuły czekamy w 1. kwartale 2020 r.? Oto przegląd najciekawszych naszym zdaniem zapowiedzi wyd. Czarne na styczeń, luty i marzec.

Jelena Kostiuczenko, Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji (planowana premiera 15 stycznia)
Wiele powstało reportaży o zupełnie niemocarstwowej rzeczywistości mieszkańców niedawnego mocarstwa. O biedzie, korupcji, wszechogarniającemu poczuciu braku perspektyw i sprawczości. Ludzie, do których dotarła Kostiuczenko desperacko starają się żyć. Choć być może bardziej po prostu przeżyć.

Lene Wold, Honor. Opowieść ojca, który zabił własną córkę (planowana premiera 29 stycznia)

O honorowych zabójstwach dowiadujemy się najczęściej z mediów. W patriarchalnych społecznościach ciągle mężczyźni potrafią zabić najbliższą sobie osobę z pobudek, które wydają się mentalnym barbarzyństwem. Norweska autorka „Opowieści…” dotarła do jordańskiej rodziny, którą dotknęła taka tragedia i oddała głos również mordercy.

Jędrzej Pasierski, Czerwony świt (planowana premiera 26 lutego)

Tym razem nie literatura faktu, a rasowy kryminał. Kolejny tom serii z komisarz Niną Warwiłow to śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci młodej aktorki. Śledztwo, jak zawsze w takich przypadkach, jest dodatkowo utrudnione ze względu na wzmożone zainteresowanie mediów. Jak poradzi sobie wracająca z urlopu macierzyńskiego Warwiłow?

Filip Gańczak, Jan Sehn. Tropiciel nazistów (planowana premiera 26 lutego)

Gdy zakończyło się piekło II Wojny Światowej i Zagłady, nadszedł czas rozliczeń z nazistowskimi zbrodniarzami. Jan Sehn nie jest osobą, która zapisała się w masowej świadomości, tym cenniejsza wydaje się książka, poświęcona jednej z najważniejszych osób, zajmujących się tropieniem niemieckich (i nie tylko) zbrodniarzy wojennych.

Josef Škvorecký, Gorzki świat (planowana premiera 4 marca)

Niepublikowane do tej pory w polskim przekładzie opowiadania pisarza zaliczanego do kanonu powojennej literatury czeskiej, składające się na obraz okrutno-ponurej rzeczywistości. Czy to pod okupacją niemiecką, czy w czasach komunizmu trzeba było żyć i w jakiś, często pełen kompromisów, sposób pogodzić swój intymny świat z tym wielkim.

To tylko niektóre z tytułów, które niebawem trafią na nasze i, mamy nadzieję, Wasze półki w Legimi. Tymczasem zapraszamy do sprawdzenia już dostępnych w abonamencie ebooków i audiobooków wyd. Czarne.