Tulińska Ada
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka, autorka fabuł fantasy, powieści obyczajowych i pikantnych romansów mafijnych. Z wykształcenia historyczka sztuki i informatyczka, łączy obie swoje pasje, zajmując się grafiką komputerową. Mistrzyni szachowa, miłośniczka rowerów, kawy i wypoczynku na działce z dala od zgiełku miasta. Fascynuje ją niezwykła materia marzeń sennych, a swoje sny wykorzystuje niekiedy jako literacką inspirację. Jako Ada Tulińska książki wydaje od kilku lat, wcześniej szlifując warsztat i zbierając doświadczenia na Wattpadzie. Jej najnowsza powieść, W ciemności, ukazała się w sierpniu 2021 r.

Adelina Tulińska urodziła się w 1988 r. w Łodzi. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Łódzkim oraz inżynierskie studia informatyczne w łódzkiej Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania. Po wielu perturbacjach i trudnych poszukiwaniach życiowej ścieżki, spełnia się zawodowo jako grafik kreatywny, a od jakiegoś czasu także pisarka. Zanim znalazła wydawcę zainteresowanego publikacją jej książki, Ada Tulińska swoją twórczość udostępniała na Wattpadzie, gdzie znalazła swoich pierwszych oddanych czytelników. Aktualnie w swoim dorobku ma już 10 tytułów, w tym dwa cykle powieściowe, chociaż wciąż jeszcze nie przeszła na pisarskie zawodowstwo. Jak sama przyznaje bowiem, niełatwo jej narzucić sobie w pracy literackiej reżim i regularnie pisać mimo zmęczenia i braku weny, bez której zazwyczaj nawet nie próbuje zasiadać do komputera. Poza weną do skupienia na tekście potrzebuje jeszcze kawy, muzyki i odrobiny spokoju. Z tych powodów najczęściej Ada Tulińska książki pisze weekendami, kiedy czuje się bardziej wypoczęta. Najlepiej zaś odpoczywa jej się na łonie przyrody, np. na działce albo przeglądając Pinterest, na którym potrafi spędzić nawet kilka godzin.

Ada Tulińska, Oddech Wschodu i Dotyk Północy

W 2016 r. wydała Ada Tulińska Dotyk Północy, swoją debiutancką powieść. Zgrabne połącznie thrillera i fantasy z elementami romansu spotkało się z ciepłym przyjęciem, zyskując początkującej autorce sympatię miłośników niebanalnych narracji. Główną bohaterką jest Laura, która wyjeżdża do pracy na tajemniczą norweską wyspę, gdzie odkrywa świat, istnienia którego nigdy nie podejrzewała. Jak zdradza pisarka, książka ma swoje źródło w jednym z jej wyjątkowo intensywnych i sugestywnych snów. W 2018r. do księgarń trafił Oddech Wschodu, kontynuacja opowieści o Laurze i niezwykłych kolejach jej losu, zaś rok później opublikowała Ada Tulińska W objęciach wroga, powieść będącą niejako wprowadzeniem w świat obu poprzednich fabuł.

Ada Tulińska, Zależna od mafii i inne historii o braciach Vedetti

Po trzech historiach fantasy pisarka postanowiła spróbować swoich sił w zupełnie innym, bardzo modnym, gatunku – pikantnym mafijnym romansie. Swoją pierwszą powieść w tej konwencji zatytułowała Ada Tulińska Zależna od mafii. Książka otwiera trylogię o braciach Vedetti, niebezpiecznych, lecz niezwykle seksownych, mafiosach. W pierwszej odsłonie cyklu akcja koncentruje się na Filipie Vedettim orazJulii, którą zabiera od ojca jako zabezpieczenie spłaty długów. Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu rodzimych realizacji gatunku, autorka zamiast w Ameryce konsekwentnie osadza akcję całej trylogii w Polsce i jej realiach, co bez wątpienia stanowi dodatkowy smaczek. W drugim tomie, Skazana przez mafię, Ada Tulińska koncentruje się na postaci innego z braci, Aleksandra, prowadzącego niebezpieczną i coraz bardziej skomplikowaną przez rodzącą się namiętność grę z pewną panią prokurator. Ona zaś, choć jest nieugiętą kobietą żelaznych zasad o jasno określonym celu, nie potrafi oprzeć się sile przyciągania czarującego przestępcy.

W finałowym tomie pt. Wybrana przez mafię Ada Tulińska przedstawia nam historię Wandy i Roberto Vedettiego. Dziewczyna, pracująca wcześniej jako sprzątaczka u jego brata, by zdobyć fundusze na kontynuację onkologicznej terapii matki, zgadza się wyjechać na Sycylię, gdzie ma się zająć rezydencją Roberto. Ten jednak, jak się okazuje, ma wobec niej także inne plany.

Ada Tulińska, Bodyguard. Wbrew zasadom i Spełnione życzenie

Kolejny romans, Bodyguard, Ada Tulińska w ręce czytelniczek oddała w czerwcu 2021 r. Pisarka wykorzystuje w nim znany w popkulturze motyw namiętności rodzącej się miedzy bohaterką a jej ochroniarzem. Cichy mający pilnować Lidii, córki odnoszącego sukcesy biznesmena, to były żołnierz, mężczyzna zdystansowany i zamknięty w sobie. Jego podopieczna wydaje się na pierwszy rzut okaz zepsutą bogactwem, rozkapryszona dziewczyną, jednak każde z nich ma swoje tajemnice. W zupełnie innym klimacie utrzymana jest wydana trochę wcześniej powieść Ady Tulińskiej, Spełnione życzenie, pełna ciepła i romantyzmu świąteczna historia.

Ada Tulińska, W ciemnościach i Kucharz. Na ostro

Dwa ostatnie tytuły, Kucharz. Na ostro i W ciemnościach, Ada Tulińska opublikowała w sierpniu 2021 r. Oba to romanse, choć utrzymane w nieco innej tonacji. Kucharz, trzeci tom serii Faceci do wynajęcia, to pikantna lekka opowieść, W ciemnościach natomiast ma nieco subtelniejszy, tajemniczy klimat.