Piotr Krysiak
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Mieszkający na stałe w Hiszpanii polski dziennikarz śledczy, autor kontrowersyjnych publikacji obnażających mroczne oblicze świata polskiego biznesu, celebrytów oraz różne patologie życia politycznego i społecznego, w tym bulwersujące praktyki pedofilskie przedstawicieli polskiego kościoła katolickiego. Piotr Krysiak książki pisze od ponad półtorej dekady, a jego staż dziennikarski jest o kilka lat dłuższy. Najsłynniejsza publikacja jego autorstwa, głośne Dziewczyny z Dubaju, doczekała się niedawno, w atmosferze niemałego zresztą skandalu, ekranizacji. Najnowszy zaś tytuł tego budzącego wiele emocji autora, Chłopaki z Dubaju, do księgarń trafił wiosną 2021 r.

Jak na postać, której nazwisko ostatnimi laty wyjątkowo często pojawia się w mediach, o urodzonym w 1970 r. żurnaliście wiadomo zaskakująco niewiele. O ile swoje publikacje, dzięki którym zyskał rozgłos, opiera na ludzkich historiach i biografiach, swojego życia prywatnego od wielu lat strzeże wyjątkowo skutecznie. Dlatego mimo dwudziestu lat pracy w charakterze reportera oraz uczestnictwa w niejednej medialnej burzy, nie da się znaleźć w Internecie praktycznie żadnych osobistych informacji na jego temat.

Zanim wydał Piotr Krysiak Dziewczyny z Dubaju, które bez żadnej przesady można uznać za prawdziwy przełom w jego karierze, przez wiele lat był zawodowo związany z tygodnikiem Wprost i Telewizją Polską, gdzie był gospodarzem programów Patrol, Kronika kryminalna i Raport kryminalny. Tekstu podpisane nazwiskiem dziennikarza pojawiały się także na łamach Życia Warszawy, Super Expressu, Trybuny. Nigdy nie unikał, tematów niewygodnych, niebezpieczny i/lub kontrowersyjnych – wręcz przeciwnie – takimi właśnie zajmował się najchętniej, nie cofając się przed szokowaniem opinii publicznej. Piotr Krysiak lubi też być tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy – to on był jednym z organizatorów koncertu polskich artystów na Kijowskim Majdanie w 2004 r. podczas tzw. Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie. Zrealizował także filmy o bulwersującej sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika oraz materiały o polskiej mafii. Zawsze cenił sobie niezależność oraz profesjonalizm, dlatego też z Telewizją Publiczną rozstał się w bardzo złej atmosferze w połowie drugiej dekady nowego stulecia po zmianie władzy w Polsce, która mocno odbiła się na sytuacji w telewizji publicznej. Jak dziś mówi, odejście z TVP bardzo przysłużyło się jego karierze i życiu prywatnemu. Kilka lat temu przeniósł się na stałe do słonecznej Hiszpanii, której klimat, również ten polityczny, odpowiada mu o wiele bardziej.

Pierwsze książki Piotra Krysiaka

W charakterze autora książki Piotr Krysiak zadebiutował w 2005 r. kiedy to ukazał się tytuł Edyta Górniak. Bez cenzury, publikacja poświęcona jednej z najpopularniejszych polskich piosenkarek lat 90-tych, dziś znanej bardziej jako ekscentryczna celebrytka niż gwiazda estrady. O publikacji stało się głośno za sprawą procesu, który jej bohaterka wytoczyła autorowi. Sprawa zakończyła się zakazem rozpowszechniania książki, jednak nie da się ukryć, że bez wątpienia dziennikarz miał wówczas swoje pięć minut. Pięć lat później do księgarń trafiła kolejna kontrowersyjna opowieść jego pióra, o równie kontrowersyjnym celebrycie, funkcjonariuszu CBA znanym jako agent Tomek. Bez wątpienia do najważniejszych dokonań dziennikarza należy podsumowane w dokumencie, który zatytułował Piotr Krysiak Wyspa ślepców, śledztwo w sprawie seksualnych przestępstw o charakterze pedofilskim, których dopuszczali się polscy zakonnicy na Dominikanie.

Piotr Krysiak i Dziewczyny z Dubaju

W 2018 r. w ręce czytelników oddał Piotr Krysiak Dziewczyny z Dubaju, książkę opowiadającą o ekskluzywnej prostytucji polskich modelek i celebrytek, które za ogromne pieniądze oferowały swoje usługi m.in. arabskim szejkom. W proceder, również w stręczenie kobiet zamożnym klientom, jak zapewniał autor zaangażowanych było wiele, nazwijmy to, nie anonimowych osób, jednak z oczywistych względów na stronach publikacji próżno szukać konkretnych nazwisk. Jak podkreśla Piotr Krysiak, Dziewczyny z Dubaju, które uczyniły jego nazwisko znanym i przyniosły niemały dochód, nie powstałyby gdyby nie jego zwolnienie z telewizji i poszukiwania nowej zawodowej ścieżki. Wokół tytułu długo nie cichły kontrowersje, które odżyły w 2021 r. za sprawą bardzo medialnego konfliktu dziennikarza oraz producenta filmu Dziewczyny z Dubaju.

Piotr Krysiak i Diler gwiazd

Poniekąd na fali skandalu wokół Dziewczyn z Dubaju jeszcze w 2018 r. ukazała się Diler Gwiazd. Piotr Krysiak na stronach książki zajmuje się aferą narkotykową, która wybuchła w poprzednim roku. W listopadzie 2017 r. rozpoczął się proces Cezarego P., nazywanego dilerem gwiazd, ponieważ na liście jego klientów figurowało wiele znanych nazwisk, nie ustawały też spekulacje, kto konkretnie korzystał z jego usług.

Piotr Krysiak i Chłopaki z Dubaju

Swoja najnowszą, wydaną jesienią 2021r., książkę zatytułował (nawiązując do swojego największego hitu) Piotr Krysiak: Chłopaki z Dubaju. Tym razem na warsztat autor bierze zjawisko męskiej prostytucji, która jak wynika z publikacji, dużo rzadziej niż w przypadku kobiet, ma szczęśliwy finał.