Marian A. Nocoń
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polski pisarz, z zawodu i wykształcenia ekonomista. Marian A. Nocoń książki zaczął pisać blisko dekadę temu. W jego dorobku znajdują się 4 tytuły, z czego największą popularnością cieszy cię trylogia Seton. Póki co do księgarń trafiły dwa tomu cyklu: Artefakt umysłu i Niezabliźniona nić.

Marian A. Nocoń na świat przyszedł w 1959 r. w Katowicach, w których mieszka do dziś. Z miastem tym związany jest całe życie i nigdy nie zdecydował się na przeprowadzkę. Zdobył wykształcenie ekonomiczne i od dziesięcioleci pracuje w wyuczonym zawodzie. Ponadto tego jest także człowiekiem wielu pasji. Oprócz tego, że pisze książki, Marian A. Nocoń zawsze był człowiekiem bardzo aktywnym; kocha i wciąż uprawia turystykę górską, kiedyś również żeglował, jednak brak czasu zmusił go do rezygnacji z żeglarstwa. Jego wielką miłością jest fotografia, którą od lat zajmuje się amatorsko (specjalizuje się w fotografii pejzażowej). Kiedy tylko może, podróżuje, uzbrojony oczywiście w aparat. Udało mu się spełnić niejedno marzenie, z tych najważniejszych; wydał Marian A. Nocoń 4 książki i zdobył najwyższy szczyt Afryki, Kilimandżaro. Aktualnie autor pracuje nad ostatnim tomem swojej sensacyjno-przygodowej trylogii Septon, a w planach ma kolejna powieść, tym razem jednak z kobietą w roli głównej.

Marian A. Nocoń, Czarna biel i Wszystko się zmienia, czyli pierwsze koty za płoty

Swoją literacką karierę Marian A. Nocoń zaczął w 2010 r. Wtedy to ukazała się jego debiutancka powieść, sensacyjno-przygodowa fabuła z elementami postapo pt. Wszystko się zmienia. Główny bohater usiłuje wrócić do polski poprzez ogarniętą globalną wojną i kryzysem humanitarnym Afrykę i Europę. Niczym Odyseusz na swojej drodze do ojczyzny musi pokonać wielu wrogów i niezliczone przeszkody, a o przyjaciół w tak dramatycznych czasach jest niezwykle trudno.

W 2016 r. biograficznym tomem Czarna biel Marian A. Nocoń przypomniał się czytelnikom. Na książkę składają się opracowane i zredagowane przez autora wspomnienia Ireny Federowicz, sięgające czasów odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie brakuje również dramatycznych historii z czasów II wojny światowej i Powstania Warszawskiego, w którym Irena Federowicz uczestniczyła, oraz relacji z trudnych dekad powojennej odbudowy kraju. Bohaterka książki decyduje się swoje życie związać ze Śląskiem, na którym osiada po skończeniu studiów medycznych. I to właśnie Śląsk jest płaszczyzną łączącą ją z redaktorem wspomnień, urodzonym, wychowanym i całe życie mieszkającym w Katowicach. Za tom Czarna biel Marian A. Nocoń został przez internautów nagrodzony zwycięstwem w plebiscycie na najlepszą książkę na jesień 2016 w kategorii Z historią w tle oraz na najlepszą książkę roku w kategorii z lamusa.

Marian A. Nocoń i Atrefakt umysłu

Rok później opublikował Marian A. Nocoń Artefakt umysł, mocno sensacyjny thriller konspiracyjny. Powieść otwiera trylogię Seton., a jej głównym bohaterem jest żołnierz amerykańskich sił specjalnych, major Victor Moss, który w towarzystwie sierżanta Novaka dokonuje niezwykłych odkryć i przeżywa wyjątkowo niebezpieczne przygody. Dzień, w którym sierżant Novak znajduje pewien szczególny notes zawierający starożytne zapiski i pokazuje go przełożonemu na zawsze zmienia życie ich obu. W fabule fikcja przeplata się z elementami prawdy historycznej i aby powstał Artefakt umysłu Marian A. Nocoń przeprowadził niemały reserch, a także wykazał się sporą wyobraźnią. Akcja obfituje w zwroty akcji oraz starożytne i współczesne (zawsze bardzo niebezpieczne) tajemnice.

Marian A. Nocoń i Niezabliźniona nić

Na publikację drugiej części cyklu Seton pt. Niezabliźniona nić Marian A. Nocoń potrzebował aż 3 lat. Książka jest bezpośrednią kontynuacją Atrefaktu umysłu i opowiada o dalszych losach majora Mossa na tropie starożytnej tajemnicy. Jego poszukiwania prowadzą do Polski, gdzie na zamku w Baranowie znajdują się kolejne cenne wskazówki. Jednak im bardziej bohater zbliża się do rozwiązania, tym niebezpieczniej się robi, istnieją bowiem potężne siły żywotnie zainteresowane jego odkryciami. Podobnie jak w pierwszej części cyklu, także w Niezabliźnionej nici Marian A. Nocoń nie żałuje swoim czytelnikom szybkiej akcji i niesamowitych rozwiązań fabularnych, zgodnie ze swoją pisarska filozofią mówiącą, że w literaturze rozrywkowej ludzie szukają tego, co niezwykłe. Codzienności mamy w końcu pod dostatkiem, a dobry thriller to okazja, by się od niej oderwać i przeżyć razem z bohaterami coś naprawdę niesamowitego.