Hanni Münzer
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Hanni Münzer 
  • Literatura obyczajowa i piękna 
  • Wyczyść

Niemiecka współczesna pisarka, autorka kilku międzynarodowych bestsellerów. Hanni Münzer książki wydaje zaledwie od kilku lat, jednak już zdołał wyrobić sobie renomę i zdobyć sympatię czytelników. Największą popularność przyniosła jej powieść pt. Miłość w czasach zagłady, narracja dziejąca się na przestrzenie kilkudziesięciu lat: od czasów II wojny światowej do współczesności. Na polskim rynku w 2017 r. ukazała się jej kontynuacja zatytułowana Marlene, a w 2020 r. polskiego tłumaczenia doczekała się debiutancka powieść pisarki, Poławiacze dusz.

Hanni Münzer na świat przyszła 1965 r. w bawarskim Wolfratshausen. Podobno już od wczesnego dzieciństwa ujawniała zainteresowania literackie i talent narracyjny, a jej nieposkromiona wyobraźnia nie raz ściągała na nią kłopoty i dezaprobatę dorosłych. Bardzo wcześnie, bo jeszcze w przedszkolu, nauczyła się czytać i pisać. Od tego momentu dla Hanni Münzer książki stały się najlepszymi przyjaciółmi, z którymi praktycznie się nie rozstawała. Dziś, będąc uznana autorką, może wreszcie bez przeszkód oddawać się swojej pasji i popuszczać wodze fantazji. Jak sama mówi, zawód pisarza jest spełnieniem jej marzeń. W tworzeniu i spisywaniu historii uwielbia absolutnie wszystko od samego początku aż do końca tego procesu, kiedy to gotowa powieść trafia w ręce czytelników, choć ten ostatni moment bywa trudny emocjonalnie i przypomina, jej zdaniem, opuszczenie rodzinnego domu przez dorosłe dziecko. Jako czytelniczka uwielbia Hanni Münzer książki Johna Keatsa, Richarda Adamsa, a także klasyczną literaturę angielską spod znaku Jane Austen oraz prozę J.R.R. Tolkiena, chętnie sięga też po ciekawe biografie. Aktualnie pisarka po dłuższych okresach przebywania za granicą (mieszkała we Włoszech i Stanach Zjednoczonych) osiadła w rodzinnej Bawarii.

Hanni Münzer i Poławiacze dusz

W 2013 r. powieścią Poławiacze dusz Hanni Münzer zadebiutowała jako pisarka. Książkę wydała samodzielnie, jednak brak wsparcia marketingowego nie przeszkodził jej w osiągnięciu sukcesu. Sensacyjna historia pełna niesamowitych zwrotów akcji, starych sekretów Kościoła, okraszona dodatkowo wątkiem romansowym szybko podbiła serca czytelników. Poławiacze dusz Hanni Münzer to fabuła przywodząca na myśl najlepsze narracje Dana Browna, a jak wiadomo tego typu literatura ma wielu zagorzałych wielbicieli. Nic więc dziwnego, że powieść królowała przez wiele tygodni na szczytach niemieckich list najlepiej sprzedających się ebooków.

Jeszcze w 2013 r. ukazały się Pliki Roshentala, kontynuacja przygód znanego z Poławiaczy dusz, młodego zakonnika Lucasa, który w pierwszej części uwikłał się w niebezpieczny spisek na najwyższych szczeblach władzy i natrafił na trop najmroczniejszych tajemnic Kościoła Katolickiego, a także poznał smak miłości. W tym samym roku opublikowała Hanni Münzer prequel cyklu zatytułowany Hexenkreuz, a w następny zamknęła całość 4., finałowym, tomem. Cała tetralogia nie jest jeszcze dostępna w polskim tłumaczenia. Pod koniec 2020 r. do nadwiślańskich księgarń trafiła dopiero pierwsza jej cześć. Nie jest to jednak pierwsze spotkanie polskich czytelników z prozą pisarki. Zanim w naszym kraju ukazali się Poławiacze pereł, Hanni Münzer zdobyła ich serca przejmująca Miłością w czasach Zagłady.

Hanni Münzer, Miłość w czasach zagłady i Marlene

Wydaną w 2014 r. powieścią Miłość w czasach zagłady Hanni Münzer ugruntowała swoją pozycję na rynku i udowodniła, że sukces jej pierwszych powieści nie był w żadnej mierze sprawą przypadku. Szybko książką zainteresowało się duże niemieckie wydawnictwo Piper Verlag, dzięki któremu błyskawicznie zdobyła ona status bestsellera. Poruszająca opowieść o tragizmie ludzkich losów w czasach piekła III Rzeszy i II wojny światowej zdobyła pisarce międzynarodowe uznanie i popularność. Jak zdradza autorka, bezpośrednim bodźcem do jej stworzenia było dość przypadkowe spotkanie z Egonem Hanfstaenglem, chrześniakiem samego Adolfa Hitlera, jednak refleksje dotyczące grozy wojny i charakteru ludzkiej natury, która generuje kolejne krwawe konflikty zbrodnie, kłębiły się w jej głowie od bardzo dawna. Pisząc Miłość w czasach zagłady, Hanni Münzer poddaje te kwestie pod rozwagę także czytelnikom. Chociaż powieść nie ma charakteru biograficznego, pewną inspiracją dla fabuły były losy rodziny samej pisarki, która ze względu na nieczystego rasowo pochodzenie doświadczyła prześladowania ze strony nazistów. Okropności wojny w książce pokazane są głównie z perspektywy kobiecej, bowiem to właśnie kobiety i dzieci, chociaż nie odpowiadają za rozpętanie wojennego chaosu są jego największymi ofiarami. Pisarce zależało jednak również na pokazaniu, że jednocześnie są także największymi bohaterkami. W wydanej parę lat później powieści pt. Marlene Hanni Münzer kontynuuje wątki z Miłości w czasach zarazy. Tym razem jednak w centrum narracji postawiona zostaje przyjaciółka Deborah, jednej z głównych bohaterek pierwszej części.