Trading harmoniczny – strategia, która sprawdza się w trudnych czasach - Michał Pietrzyca - ebook

Trading harmoniczny – strategia, która sprawdza się w trudnych czasach ebook

Michał Pietrzyca

0,0
29,97 zł

lub
-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

Trading harmoniczny to jedna z najlepszych strategii na zmienne czasy. Polega ona na wykorzystywaniu w inwestowaniu na giełdzie specyficznych układów cenowych. Stosując tę metodę, możesz otrzymać gotowy wzorzec postępowania wraz z prognozą. Z poradnika dowiesz się, na czym polega trading harmoniczny, poznasz jego podstawowe założenia oraz formacje.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 38

Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.



Redakcja

Autorzy:

Michał Pietrzyca, analityk, Dom Maklerski BOŚ – rozdziały I–V

Anna Śladewska– rozdział VI

Kierownik Grupy Wydawniczej

Ewa Ziętek-Maciejczyk

Wydawca:

Weronika Wota

Redaktor naczelny Grupy Czasopism:

Urszula Wróblewska

Redaktor prowadzący:

Dorota Siudowska-Mieszkowska

Korekta:

Zespół

Skład i łamanie:

6AN Studio

Przygotowanie do wersji elektronicznej:

RASTER studio, 603 59 59 71

Projekt okładki:

Piotr Fedorczyk

Druk: Miller

ISBN: 978-83-269-3026-3

Copyright by Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o.

Warszawa 2014

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o.

03-918 Warszawa, ul. Łotewska 9a

tel. 22 518 29 29, faks 22 617 60 10

NIP: 526-19-92-256

Numer KRS: 0000098264 – Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, Sąd Gospodarczy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy. Wysokość kapitału zakładowego: 200.000 zł

Publikacja „Trading harmoniczny” chroniona prawem autorskim. Przedruk materiałów bez zgody wydawcy jest zabroniony. Zakaz nie dotyczy cytowania publikacji z powołaniem się na źródło. Publikacja „Trading harmoniczny” nie świadczy doradztwa ani nie udziela rekomendacji zawarcia transakcji w rozumieniu przepisów rozporządzenia ministra finansów z 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. nr 206, poz. 1715).

Wszystkie porady są przygotowane z zachowaniem najwyższej staranności i wykorzystaniem wysokich kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia autorów. Jednakże decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie artykułów wiążą się z ryzykiem i Czytelnicy muszą mieć tego świadomość. Autor i wydawca nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje lub ich skutki podjęte na podstawie porad zawartych w tej publikacji.

Trading harmoniczny

I.Otoczenie makroekonomiczne

W ostatnich miesiącach wiele czynników makroekonomicznych, geopolitycznych, fiskalnych i inwestycyjnych zmieniło się na minus. Niestety najbliższe miesiące będą nadal trudne dla inwestorów. Dlatego przedstawiamy Harmonic Trading (HT), jedną z najlepszych metod inwestowania, która sprawdza się, kiedy rynki zachowują się schizofrenicznie, a sytuacja makroekonomiczna przypomina zamgloną trasę, którą większość inwestorów jedzie po omacku.

Przebadaliśmy setki zmiennych oraz wiele autorskich i komercyjnych metod gry na rynku i doszliśmy do wniosku, że najlepszy na trudne czasy jest trading harmoniczny. Inwestorzy, którym spodoba się ta metoda inwestowania i zdecydują się ją wykorzystać, mają szansę w tym trudnym roku osiągać zyski.

1. Wpływ konfliktu krymskiego na inne kraje

„Sytuacja na Ukrainie jest niezwykle złożona i najpilniejszym zadaniem dla wszystkich stron jest zachowanie spokoju i umiaru, by uniknąć eskalacji napięcia” – powiedział Xi w komunikacie dla chińskiego ministerstwa. Dodał, że w celu rozwiązania kryzysu należy wykorzystać opcje polityczne i dyplomatyczne.

„Rosja Władimira Putina może, niestety, uczynić jeszcze wiele zła. Nie tylko Ukrainie. Świat, szczególnie Zachód, jednak dostrzegł w końcu oblicze tego zła. Jeśli tylko mu nie ulegnie, odzyska – być może – i wiarę w wartości, na których się opiera, i determinację, by tych wartości bronić. W dłuższej perspektywie właśnie to może być w związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie stawka najwyższa i cel najważniejszy – tłumaczy Tomasz Lis.Cały świat teraz liczy na najwyższe władze, aby stłumić przedstawione zło w zalążku, bo jeśli mu się pozwoli na choć mały krok, to dojdzie do rozprzestrzenienia się na inne kraje.

2. Silne opory na indeksach z Kijowa i Moskwy

Silne opory na wschodnich indeksach, które zadziałały jako zapalnik dla podaży, są aktywne, a ruch mierzony z ich rejonów został zauważony przez cały świat. To na razie przestroga, co może stać się dalej, jeśli konflikt wokół Krymu nie zostanie zduszony. Każdy opór można przełamać, ale na ten moment brakuje do tego fundamentów.

Wykres 1. Indeks Ukrainy

Wykres 2. Rosyjski indeks

3. Silny dolar może być ukrytym czynnikiem ryzyka

W bieżącej dekadzie dolar jest zmienny, ale w razie potrzeby pokaże siłę, która wymaże część zarysowanej słabości.

Wykres 3. Ryzyko umocnienia dolara

4. Słabość miedzi i KGHM ciąży na WIG20

Kurs miedzi walczy ponad wsparciem 3,00 USD, ale walka nie jest zacięta. To tylko może świadczyć o braku sił rywala. Napastnik jest brutalny i ma do tego argumenty, np. spadek eksportu Chin w lutym br. o 18,1% r/r. To dało deficyt handlowy na poziomie prawie 23 mld USD. Warto pamiętać, że połamanie ww. wsparcia na miedzi wprowadza nową porcję ryzyka dla KGHM.

Kurs miedziowego giganta KGHM poddawany jest przecenie w kontekście powyższych rodzajów ryzyka, których część się materializuje. To ciągnie z kolei WIG20 w dół, a jesteśmy na głównym indeksie z GPW tylko 1% ponad styczniowym otwarciem i 2% poniżej ubiegłorocznych poziomów.

Wykres 4. Trend spadkowy na miedzi

Wykres 5. Sygnał słabości KGHM

WIG20 walczy o zachowanie dołka 2389 pkt oraz wsparcia 2330–2313 pkt. Jego przełamanie ryzykownie zdestabilizuje hossę. Wtedy Crab Pattern czy Gartley pomogą okiełznać „szarpaną hossę” albo nieregularne fale cenowe na GPW.

Wykres 6. Sytuacja na WIG20

5. Złoto w trendzie spadkowym nie pozwala na ochronę kapitału

Żółty kruszec nieraz był dla inwestorów ostoją w trudnych czasach. Teraz są wystawieni na „finansową burzę” bez zabezpieczenia, zatem schowanie gotówki na konto czy do sejfu nie daje gwarancji zachowania majątkowego statusu.

Złoto, jeśli będzie wyceniane poniżej 1.396 USD za uncję, nadal będzie w dryfie bocznym, a ten