Wydawca: E-bookowo Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2013

Szczęśliwa. Kochana. Niezależna. Sztuka budowania udanego związku ebook

Ewa Kędziora

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 253 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Szczęśliwa. Kochana. Niezależna. Sztuka budowania udanego związku - Ewa Kędziora

Być może doczekamy się czasu, gdy inteligencja relacji będzie przedmiotem obowiązkowym w szkołach- na razie jednak nikt nas nie uczy jak budować szczęśliwe związki. Czasem ciężko jest zrozumieć samą siebie a co dopiero jeszcze drugiego człowieka, który dzieli z nami życie. Większość z nas nie potrafi skutecznie „zarządzać związkiem” i wierzy, że „wszystko samo się poukłada”.

Tymczasem po pierwszym etapie relacji, w którym wszystko ocieka fascynacją i namiętnością , następuje życie codzienne, które niektórzy nazywają „szarym”, bo nie wiedzą, że mają ogromny wpływ na swój związek i jego jakość.

Celem tej książki jest przeprowadzić Cię przez osiem aspektów udanej relacji  i przede wszystkim uświadomić  Ci jak wielki wpływ masz na swoje życie miłosne. Jest to praktyczny poradnik, co oznacza, że od piątego rozdziału, będą Ci towarzyszyć ćwiczenia, dzięki którym będziesz mogła od razu wdrażać  nową wiedzę w swoje życie. Odpowie ona także na najczęstsze problemy kobiet w związkach, takie jak:

-Jak poczuć się atrakcyjna sama ze sobą?

-Co zrobić, aby poprawić jakość życia seksualnego?

-Jak komunikować się w związku, aby się rozumieć?

-Jak radzić sobie z kryzysem w związku?

-Jakie są potrzeby kobiet i mężczyzn w związku?

-Jak pracować z negatywnymi przekonaniami dotyczącymi związku?

-Jak znaleźć czas na dbanie o związek?

- Jak pracować z uzależnieniem od Partnera?

-Jak pokochać samą siebie?Zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym, temat związków jest niezwykle popularny i można znaleźć setki książek , napisanych przez różnych autorów i przedstawiających ich różne podejścia w tym temacie. Dlatego też, Sztuka budowania udanego związku, została napisana tak, aby zawierała odpowiedzi na pytania, które trudno znaleźć w innych książkach.

Wiele poradników psychologicznych podkreśla, jak ważna jest, w tworzeniu szczęśliwego związku,  relacja z samą sobą.  Mało który natomiast pokazuje, w jasny i konkretny sposób, jak to zrobić. Ten ebook dostarczy Ci pięć kluczy, z których możesz korzystać od razu po ich przeczytaniu, aby pokochać i zaakceptować samą siebie.

Otrzymasz także odpowiedź na pytanie Jak to działa, że nasze myśli i przekonania kształtują nasz związek. Na tym założeniu oparta jest cała książka, więc znajdziesz w niej cały rozdział, który w jasny i rzeczowy sposób, wyjaśni Ci to założenie.

Książka zawiera także szereg technik pracy  z własnymi przekonaniami dotyczącymi związków, oraz praktyczne wskazówki dotyczące wprowadzania zabawy, romantyzmu i namiętności  w stałym związku.

Opinie o ebooku Szczęśliwa. Kochana. Niezależna. Sztuka budowania udanego związku - Ewa Kędziora

Cytaty z ebooka Szczęśliwa. Kochana. Niezależna. Sztuka budowania udanego związku - Ewa Kędziora

Zauroczenie to ciągłe pożądanie, jest to wzajemne przyciąganie się hormonów. Miłość, to przyjaźń, która nagle zapłonęła namiętnością, zapuszcza korzenie i wzrasta po trochu każdego dnia. Zauroczenie wiąże się z poczuciem niepewności; jesteście podekscytowani i pełni zapału, ale nie jesteście naprawdę szczęśliwi; dręczą Was wątpliwości i pytania bez odpowiedzi; pewne niedopowiedzenia na temat partnera, które być może mogłyby zniszczyć Wasze marzenia o wspólnym życiu. Miłość jest cichym zrozumieniem i dojrzałą akceptacją niedoskonałości partnera; to właśnie jest prawdziwe uczucie. Daje Wam siłę, pozwala zapomnieć o sobie i stać się podporą dla Ukochanej osoby. Nawet, gdy nie jesteście razem, świadomość, że jest gdzieś ta druga osoba, sprawia, że robi Wam się ciepło na sercu; największe odległości nie są w stanie Was rozdzielić. Chcecie być zawsze blisko, jednak nawet, gdy to niemożliwe, wiecie, że miłość, która Was łączy, pozwoli wam przetrwać.
Zauroczenie każe wam się pobrać tu i teraz; nie możecie czekać ryzykując utratę tego związku. Miłość nakazuje cierpliwość, pozwala zachować spokój, Wasz związek jest trwały i bezpieczny, możecie bez pośpiechu planować przyszłość Zauroczenie ma w sobie dawkę seksualnej namiętności, jeśli będziecie z sobą zupełni szczerzy, przyznacie, że trudno jest Wam spędzić razem wieczór, gdy wiecie, że tym razem nie dojdzie do zbliżenia. Miłość jest dojrzalszą forma przyjaźni, zanim zostaniecie kochankami, musicie stać się przyjaciółmi. W zauroczeniu brakuje wiary w drugiego człowieka, gdy jesteście daleko od siebie, miewacie fantazje o zdradzie, czasem nawet zdarza Wam się sprawdzić, jak to jest. Miłość oznacza zaufanie, czujecie spokój i pewność i oboje wiecie, że nic nie jest w stanie wam zagrozić. Partner czuje to zaufanie i stara się jeszcze bardziej na nie zasłużyć. Zakochanie, a przynajmniej jego część faktycznie mija, choć znam pary, które po długi okresie bycia ze sobą, są w sobie zakochane. To jest właśnie owoc opiekowania się z czułością i zaangażowaniem swoim związkiem.
Chodzi raczej o odwagę kochania Partnera z całego serca, przyjmując świadomość, że możesz zostać zraniona. I nawet jeśli tak się stanie, wciąż będziesz miała samą siebie. Kolejna rzecz to to, że kiedy czujesz lęk przed utratą Partnera, to właśnie w tym momencie dajesz mu swój lęk nie zaś miłość. Gdy to usłyszałam bardzo to do mnie przemówiło. Mężczyzna, na którego nie jesteś w pełni otwarta, nigdy w pełni nie otworzy się na Ciebie. W praktyce oznacza to, dawanie mu pełni swojej miłości gdy z nim jesteś i dawanie samej sobie pełni miłości gdy jesteś sama ze sobą.
Gdyby ktoś mnie zapytał, co jest najważniejsze w procesie pracy nad miłością do samej siebie powiedziałabym: cierpliwość (aby kontynuować nawet jak nie wychodzi) i akceptacja (aby akceptować, że nie czujesz jeszcze tej miłości).
Odpowiedzialność za relację jest zawsze po obu stronach. Paradoksalnie, mężczyzna zaspokaja kobiecą potrzebę uwagi, wtedy, gdy także jego potrzeby są zaspokojone. Gdy jest doceniany, podziwiany, gdy jego Partnerka pokazuje mu, że jest dla niej atrakcyjny, gdy obdarza o zaufaniem.
Uwaga może przybierać różne formy, może to być słuchanie Cię tak, jakby dookoła nic nie istniało (to jedna z moich ulubionych form, w jakich Partner obdarza mnie uwagą), może to być czułe przytulenie Cię na powitanie lub pamiętanie o ważnej dla Ciebie dacie. Cokolwiek. Bez względu na to, jak jest wyrażana, uwaga przypomina nam o tym, że jesteśmy kochane.
W moim przypadku idealna, sprawia, że chcę się starać dla Ukochanego niezależna pilnuje moich granic i swobody, kochanka dba o jakość życia seksualnego, przyjaciółka pielęgnuje intymność, Hestia sprawia pieczę nad scenerią, w której toczy się często nasz związek (mieszkanie) zaś księżniczka rozkoszuje się romantyzmem.
Zadałam sobie pytanie: co jest dla mnie ważniejsze, bycie szczęśliwą w swoim związku, czy udowodnienie Partnerowi, że to ja mam rację? Gdy wspólnie analizowaliśmy sytuację, która wprowadziła dysharmonię między nami, zrozumiałam też, że przyjście do mnie nie było dla mojego Partnera wcale proste.
Teraz powiem tylko tyle, że nie chodzi o to, aby przymykać oczy na nieakceptowalne zachowania partnera, chodzi o to, aby komunikować mu, jakie zachowania nam nie odpowiadają (i teraz najważniejsze) zachowując atmosferę miłości, szacunku i pamiętając, że jesteście po jednej stronie i łączy was wspólny cel, jakim jest stworzenie szczęśliwego związku.
Jeśli niezgoda miedzy wami była naprawdę poważna i wywoływała silne negatywne uczucia, warto już po pogodzeniu się, przeanalizować ją w atmosferze szacunku i miłości. Dzięki temu kłótnia stanie się narzędziami rozwoju, bo zauważycie błędy, które oboje popełniliście i będziecie mogli wyciągnąć z nich wnioski na przyszłe, podobne sytuacje.
Chwalenie działa jak cudownie samo –napędzająca się maszyna. Każdy z nas dąży do przyjemności w życiu. Osoba chwalona czuje się bardzo przyjemnie, jeśli więc zarejestruje, że za dane zachowanie dostanie „emocjonalnego głaska”, będzie chciała je powtarzać lub ulepszać, aby otrzymać więcej „głasków”.
dobra komunikacja w związku jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na to, czy związek będzie szczęśliwy czy też mało satysfakcjonujący. Komunikacja jest paliwo do rakiety. Może być piękna rakieta – bez paliwa nie poleci. Wasza miłość może być silna, namiętna i piękna jak rakieta – jednak bez dobrej komunikacji nie wzlecicie na wyżyny coraz szczęśliwszego związku. Dobra komunikacja to umiejętność rozwiązywania problemów w życzliwej atmosferze, świadome docenianie Partnera, umiejętność empatii i słuchania.
komunikacja jest silnym fundamentem, który pozwoli Waszemu związkowi przejść bezpiecznie przez okresy burzy i trudnych konfliktów. Warto wiedzieć, że każdy konflikt, w końcu jakoś się rozwiąże. Natomiast wzajemne oskarżenia, przykre słowa i raniące zachowania zostają w pamięci przez długi czas i mogą cieniem położyć się na relacji.
Komunikując się w świadomy i umiejętny sposób, będziecie mieli poczucie lepszego rozumienia siebie i swojego Partnera. Będziecie w stanie lepiej i konkretniej komunikować się swoje potrzeby a dzięki docenianiu partnera za ich spełnienie (to też jest komunikacja!), będziecie delektować się jeszcze częstszym zaspakajaniem Waszych potrzeb i marzeń – bo przecież Partner chętniej będzie sprawiał nam przyjemność, gdy jest za to doceniany!
Im bardziej Partnera poniżysz tym mniej, będzie chciał uszczęśliwić Ciebie. Można więc ustalić takie zasady: – Nie obrażamy się – Mówimy spokojnym tonem – Pamiętamy, że Partner zasługuje w każdej chwili na nasz szacunek – Mamy świadomość, że mimo konfliktu kochamy się i nasz związek jest silny – Oceniamy zachowanie, a nie osobę – Chociaż raz staramy się postawić w sytuacji Partnera i spojrzeć na konflikt jego oczami.
Komunikacja jest niesamowitą przejażdżką bez trzymanki. Im bardziej zbliżacie się do siebie z Partnerem, tym większym wyzwaniem będzie szczera rozmowa. Na początku relacji jest prosto: poznajcie się i używać komunikacji aby się poznać, kiedy jednak pojawiają się konflikty komunikacja staje się trudniejsza: niełatwo podzielić się z Partnerem własnymi słabościami, jeszcze trudniej wyznać Partnerowi, że mamy wątpliwości co do związku i wspólnie przez nie przejść w atmosferze wzajemnego wsparcia, wyzwaniem może być szczera prośba o więcej czułości czy zmianę w życiu seksualnym. Bliska relacja obfituje w trudne tematy i jeśli nauczycie się rozmawiać w atmosferze życzliwości i wsparcia bez względu na temat, Wasz związek wejdzie na niedostępny wcześniej poziom głębi.
Pisząc „uzależnienie od Partnera” mam na myśli poczucie, że druga osoba jest nam po prostu niezbędna do życia, a jej brak będzie końcem świata. Z tego założenia rodzi się chorobliwa zazdrość, rezygnacja z własnych pasji i znajomych na rzecz czasu spędzanego z Partnerem i w końcu utrata swojej własnej indywidualności.