Seria Tezaurus Idei. Sun Tzu. Sztuka Wojny - Karen McCreadie - ebook
Wydawca: Studio Emka Kategoria: Nauka i nowe technologie Język: polski Rok wydania: 2012

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 18000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 138 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka dostępny w abonamencie „Legimi bez limitu+” w aplikacji Legimi z:

Androida
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
iOS
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Odtwórz fragment audiobooka:

Czas: 4 godz. 6 min

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Seria Tezaurus Idei. Sun Tzu. Sztuka Wojny - Karen McCreadie

 

Sztuka wojny uważana jest za podstawową lekturę dla światowych przedsiębiorców poszukujących mistrzowskiej strategii. Karen McCreadie z powodzeniem udało się przekształcić niewątpliwą mądrość zawartą w oryginalnym dziele, w interesujący dodatek do jednej z najwspanialszych książek w historii ludzkości.

W książce Sun Tzu. Sztuka wojny Karen McCreadie dokonała błyskotliwej interpretacji 52 pomysłów i doświadczeń zebranych przez Sun Tzu w trzynastu działach związanych z prowadzeniem wojny. Książka ta nie jest substytutem oryginału. Jej celem jest zilustrowanie ponadczasowej wartości nadzwyczajnych spostrzeżeń Mistrza Sun przez odniesienie ich do konkretnych przypadków ze świata biznesu.

Karen McCreadie autorka książek o szerokim spektrum tematycznym, od sprzedaży, od sprzedaży, szkoleń i zarządzania majątkiem, po równowagę między ciałem i umysłem oraz określenie profilu psychologicznego. Na potrzeby tej serii napisała Napoleon Hill’s Think and Grow Rich  oraz George S. Clason’s The Richest Man In Babylon

 

Opinie o ebooku Seria Tezaurus Idei. Sun Tzu. Sztuka Wojny - Karen McCreadie

Cytaty z ebooka Seria Tezaurus Idei. Sun Tzu. Sztuka Wojny - Karen McCreadie

Wszystko, co robisz i mówisz – od tego, jak odbierasz telefon, po wygląd strony internetowej – buduje obraz twoich umiejętności. Ten obraz musi być modyfikowany, kiedy tylko to potrzebne, żeby zapewnić powodzenie interesów. Musisz
Czasem warto mieć w swoim zespole pesymistę, kogoś, kto będzie wynajdował problemy i miał obiekcje. Jeśli planujesz w swojej firmie zmiany, upewnij się, że zaangażujesz w ich realizację ludzi, których będą one bezpośrednio dotyczyć. Sprawdź, czy twoja strategia jest fizycznie możliwa do wykonania, biorąc pod uwagę istniejące środki. Przekonaj się, że zmiany te są pożądane przez twoich klientów. Niczego z góry nie zakładaj.
Jeśli masz stanowisko do obsadzenia, pomyśl wstecz, a nie wprzód. Wyobraź sobie, że trzy miesiące temu zatrudniłeś idealną osobę. Jakie są jej codzienne obowiązki? Kim ta osoba zarządza? Jakie rozwiązania i umiejętności wniosła do firmy? Wykorzystaj te informacje do stworzenia opisu stanowiska i znajdź właściwą osobę.
Przyjrzyj się sprawie, w kwestii której masz podjąć decyzję. Wynotuj główne czynniki, które powstrzymują cię przed zrobieniem kroku naprzód. Które spośród tych spraw możesz od razu załatwić? Jakie odpowiedzi są ci potrzebne? Kto powinien zaangażować się w te sprawy, abyś zdobył konieczne informacje? Niezależnie od tego, czy je zdobędziesz czy nie, wyznacz datę, przed upływem której podejmiesz decyzję. Czasem dobra decyzja podjęta teraz jest lepsza niż spóźniona idealna.
Gdy zaczynasz z kimś negocjacje, wewnętrzne bądź zewnętrzne, postaraj się najpierw ocenić, kto może sprzeciwić się twoim propozycjom. Zapisz trzy zalety i trzy wady danej propozycji i przy każdym punkcie zanotuj, kto może na nich zyskać lub stracić. Kto może poczuć się zagrożony i zareagować negatywnie? Jeśli to możliwe, porozmawiaj z każdą z takich osób oddzielnie i uprzedź ich reakcję. Dowiedz się, jakie warunki należałoby spełnić, by uzyskać konsensus.
Mistrz Sun ostrzega przed niebezpiecznymi cechami, które powodowane są niewłaściwymi emocjami. Nie pozwalaj złości, tchórzliwości, arogancji, strachowi, głupocie albo nadwrażliwości wpływać na twoje decyzje – to prosty przepis na katastrofę. MYŚL POD ROZWAGĘ Przyjrzyj się decyzji, którą masz zamiar podjąć albo którą niedawno podjąłeś, i oceń ją pod względem każdej „niebezpiecznej” cechy. Czy złość, ego albo strach wpłynęły na nią w znaczący sposób? Czy niechęć do podejmowania ważnych decyzji osłabia twoje umiejętności zarządzania? Jeśli ulegasz wymienionym w rozdziale„niebezpiecznym” cechom, szybko napraw swoje błędy. Przeproś wszystkich, jeśli to konieczne.
Ludzie szukają natchnienia i chcą dzielić ze współpracownikami wizję. Szybko się jednak rozczarowują, jeśli widzą za dużo przechwałek, a za mało działań. Następnym razem, gdy będziesz przewodził spotkaniu, nie więcej niż 20% czasu poświęć na inspirowanie swoich pracowników, a pozostałe 80% na omawianie strategii i planowanie przygotowań postępu firmy. Nigdy nie odwracaj tych proporcji, bo twoje słowa stracą znaczenie.
Nie pozwól jednak zgłaszać się pracownikom jedynie z zażaleniami – niech dzielą się z tobą opiniami, anonimowo, jeśli to koniecznie, ale niech również zaproponują jakieś konstruktywne rozwiązanie zgłaszanych problemów. Przemyśl zgłaszane rozwiązania i najlepsze z nich wprowadź w życie.
Jeśli masz w firmie stanowisko do obsadzenia, zwróć się do swoich najlepszych pracowników i zapytaj, czy mogą kogoś polecić. Znajdź w firmie pracowników albo zespół z najlepszym podejściem, takich, którzy zawsze osiągają świetne wyniki i którzy są oddani i lojalni wobec pracodawcy. Zapytaj, czy ktoś z rodziny lub znajomych nadawałby się na dane stanowisko. Jeśli nie masz w firmie pracowników, do których mógłbyś się zwrócić z prośbą o polecenie kogoś, to masz zupełnie inny poważny problem.
Następnym razem, kiedy ciebie albo kogoś z twojego zespołu poniosą emocje, powróćcie do faktów. Gdy brak znajomości faktów prowadzi do błędnych założeń, w podejmowaniu decyzji często biorą udział emocje. Zrób wówczas krok w tył i zastanów się, co jest prawdą, a czego nie wiesz. Kontynuuj dyskusję tylko wtedy, gdy wszelkie niewiadome zostaną wyjaśnione.
MYŚL POD ROZWAGĘ Ludzie szukają natchnienia i chcą dzielić ze współpracownikami wizję. Szybko się jednak rozczarowują, jeśli widzą za dużo przechwałek, a za mało działań. Następnym razem, gdy będziesz przewodził spotkaniu, nie więcej niż 20% czasu poświęć na inspirowanie swoich pracowników, a pozostałe 80% na omawianie strategii i planowanie przygotowań postępu firmy. Nigdy nie odwracaj tych proporcji, bo twoje słowa stracą znaczenie.
Mistrz Sun ostrzega przed niebezpiecznymi cechami, które powodowane są niewłaściwymi emocjami. Nie pozwalaj złości, tchórzliwości, arogancji, strachowi, głupocie albo nadwrażliwości wpływać na twoje decyzje – to prosty przepis na katastrofę.