Seria Tezaurus Idei. Cyril N.Parkinson. Prawo Parkinsona - Leo Gough - ebook
Wydawca: Studio Emka Kategoria: Nauka i nowe technologie Język: polski Rok wydania: 2012

Seria Tezaurus Idei. Cyril N.Parkinson. Prawo Parkinsona ebook

Leo Gough

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 18000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 141 Przeczytaj fragment ebooka

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Seria Tezaurus Idei. Cyril N.Parkinson. Prawo Parkinsona - Leo Gough

 

Mądre, odkrywcze i ponadczasowe Prawo Parkinsona pozostaje dzisiaj równie aktualne jak w chwili pierwszego wydania w 1958 roku. Opierając swe obserwacje na hipotezie głoszącej, że „praca rozrasta się tak, aby wypełnić czas przeznaczony na jej wykonanie”, Parkinson analizuje ludzkie zachowania w warunkach biurokratycznych. Nie teoretyzuje, tylko dowcipnie pisze o tym, jak ludzie rzeczywiście funkcjonują w organizacjach. W tej książce Leo Gough uwypukla aktualność obserwacji Parkinsona, przytaczając współczesne przykłady i pokazując, w jaki sposób te obserwacje odnoszą się do wszystkich firm i jednostek administracyjnych, niezależnie od wielkości.

Ta błyskotliwa interpretacja książki będącej jednym z najważniejszych klasycznych dzieł ubiegłego wieku, pomaga z powodzeniem przedzierać się przez żargon teorii zarządzania, likwidować niepotrzebne przedsięwzięcia, uczyć się prawidłowego nawiązywania znajomości i sprawnie poruszać się pomiędzy biurokratycznymi zasadzkami i pułapkami.

Leo Gough jest autorem piszącym o zarządzaniu i inwestowaniu. Spod jego pióra wyszło ponad dwadzieścia książek, między innymi How the Stock Market Really Works, The Financial Times Guide to Numbers In Business, 25 Investment Classics, Trading the World’s Market i Teach Yourself Saving and Investment. Od końca lat dziewięćdziesiątych wiele czasu spędza w krajach azjatyckich, gdzie pracuje dla dużych banków i film doradzających w kwestiach zarządzania.

Opinie o ebooku Seria Tezaurus Idei. Cyril N.Parkinson. Prawo Parkinsona - Leo Gough

Cytaty z ebooka Seria Tezaurus Idei. Cyril N.Parkinson. Prawo Parkinsona - Leo Gough

Prawo Parkinsona głosi, iż „pracę poszerza się po to, by wypełnić czas niezbędny do jej wykonania”. Innymi słowy, w przeciętnym biurze administrującym każdy pracownik będzie zawsze zajęty, niezależnie od tego jak wiele, czy też niewiele, pracy do wykonania rzeczywiście istnieje.
Badania do wodzą, że większość miejsc pracy zostaje uzyskana nie „z ogłoszenia”, lecz wskutek rekomendacji udzielonej przez pracowników. Jak sobie z tym poradzić? Zdając się na system rekomendacyjny I nie rozglądaj się wokół bez celu – skup się na zbieraniu informacji o przedsiębiorstwie, w którym chciałbyś się zatrudnić i zbadaj, jakie ma ono potrzeby jakie prace mogłoby zaoferować.
MYŚL POD ROZWAGĘ Badania do wodzą, że większość miejsc pracy zostaje uzyskana nie „z ogłoszenia”, lecz wskutek rekomendacji udzielonej przez pracowników. Jak sobie z tym poradzić? Zdając
wskutek rekomendacji udzielonej przez pracowników. Jak sobie z tym poradzić? Zdając się na system rekomendacyjny I nie rozglądaj się wokół bez celu – skup się na zbieraniu informacji o przedsiębiorstwie, w którym chciałbyś się zatrudnić i zbadaj, jakie ma ono potrzeby jakie prace mogłoby zaoferować. Wtedy zorientujesz się, jak zarekomendować samego siebie i, jakie masz szanse na zatrudnienie. Zazwyczaj najkorzystniej wypada się w oczach potencjalnego pracodawcy zgłaszając gotowość podjęcia się zadań nowych lub szczególnie przez przedsiębiorstwo poszukiwanych. A kiedy cię do nich dopuszczą, łatwiej uzyskasz stałe zatrudnienie.