Wydawca: Burda Książki (dawniej G+J Gruner +Jahr) Kategoria: Edukacja Język: polski

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 219 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Sekrety geniuszu -

Wydaje nam się, że typowy wynalazca to szaleniec z rozwianym włosem na głowie. Czy tak jest w istocie? Na łamach „Focusa” często piszemy o geniuszach, są bowiem równie fascynujący jak dzieła, które przeszły do historii. Kim są ludzie, którzy zmienili świat i w czym tkwi tajemnica ich geniuszu? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania: – Skąd wynalazcy czerpią pomysły? – Czy geniusz i dziwactwo zawsze idą w parze? – Jakie eksperymenty przeprowadzają na sobie naukowcy? – Kto zbił fortunę na cudzych odkryciach? – Jaki wynalazek zawdzięczamy lenistwu?

Opinie o ebooku Sekrety geniuszu -

Cytaty z ebooka Sekrety geniuszu -

Podczas II wojny światowej Widdowson i McCance opracowali dietę, pozwalającą rodakom przetrwać w zdrowiu mimo racjonowania żywności. Tygodniowy jadłospis składał się z jednego jajka, 450 g mięsa lub ryby, 170 g owoców, 140 g cukru, 110 g sera, 110 g tłuszczu, ciemnego pieczywa i warzyw w nieograniczonej ilości oraz ok. połowy szklanki mleka dziennie. Badacze sami stosowali tę dietę przez trzy miesiące i czuli się świetnie. Postanowili jednak sprawdzić, czy pozwala ona na przeżycie również w trudnych warunkach, więc wybrali się na wyczerpującą 10-dniową wycieczkę w góry (w grudniu!). Jedząc głównie chleb, maszerowali intensywnie; najcięższego dnia przemierzyli aż 58 km i wdrapali się 2100 m pod górę. Wysiłkowi podołali, a ich wytyczne do dziś uważane są za podstawę najzdrowszej angielskiej diety wszech czasów.
Obowiązek rozpoznawania wybitnych indywidualności ciąży na systemie edukacji. To szkoły powinny uzdolnionym dzieciom stwarzać warunki do rozwoju. Niestety, większość z nich stosuje politykę „równania w dół”, by nie dyskryminować dzieci, które nie nadążają za uzdolnionymi rówieśnikami. Nie ma praktycznie żadnej instytucji, która otaczałaby opieką genialne dzieci. Są pozostawione same sobie, w przeciwieństwie do dzieci upośledzonych, które mogą liczyć na pomoc wielu instytucji. Taki system nie sprzyja wykorzystaniu genialnych umysłów – przy braku szczęścia nikt się nigdy nie dowie o istnieniu polskiego Einsteina. Kolejnym ważnym ogniwem są
W maju 2009 roku została uruchomiona wyszukiwarka Wolfram Alpha, która de facto jest właśnie pierwszą semantyczną usługą w internecie. Szukanie za jej pomocą nie polega na zadawaniu prostych, jednowyrazowych pytań, lecz bardziej złożonych, zbliżonych do języka mówionego (na razie dotyczy to tylko języka angielskiego). Co ciekawe, wyniki wyszukiwania nie zawierają list odnośników do witryn internetowych, lecz konkretne odpowiedzi. Google zapytane o liczbę mieszkańców Warszawy wyświetli kilkadziesiąt tysięcy linków do stron, natomiast Wolfram Alpha od razu poda dokładną liczbę.
CO BADA FQ TEST dostępny na stronie www.focus.pl 1. Zdolności intrapersonalne (znajomość siebie) Poznanie swoich własnych talentów i słabych punktów. Osoby z dużą inteligencją intrapersonalną wiedzą dokładnie, czego chcą i co mogą zrobić.
Wiadomo, że Einstein był wybitnie inteligentny, ale powiedzieć, że IQ decyduje o geniuszu, to za mało. Już Francis Galton, podejmując w XIX w. pierwsze w historii badania nad inteligencją, doszedł do wniosku, że geniusz jest wynikiem nie tylko cech intelektualnych, ale też innych właściwości, jak niezwykła energia, dobre zdrowie, niezależność w myśleniu oraz determinacja. Jego tezę potwierdziły obserwacje prowadzone przez Catherine Coę, która zajmowała się ludźmi wybitnie uzdolnionymi (większość miała IQ powyżej 160). Analizując ich osobowości, wykazała ogólną „siłę charakteru”, upór w dążeniu do celu, konsekwentne przezwyciężanie przeszkód, motywację do pracy, energię i chłonność umysłu.
Początkowo figury były pełne i jednostronne, co sprawiało, że gracz, który odwracał kartę, by głowa króla lub damy znalazła się na górze, zdradzał swój stan posiadania. Niedogodność tę usunęło wprowadzenie kart z podwójnymi figurami, pierwszą taką talię wyprodukowano w Niemczech w 1813 r., dla uczczenia zwycięstwa nad Napoleonem w Bitwie Narodów pod Lipskiem. Królami byli władcy zwycięskiej koalicji – Rosji, Anglii, Austrii i Szwecji, waletami – marszałkowie, damami – mityczne boginie Diana, Flora, Cerera i Pomona.
Metoda, nazwana w średniowieczu „rzymskim pokojem”, a dziś określana jako „system miejsc mnemonicznych”, pozwalała na swobodne snucie logicznego, naładowanego emocjami wywodu i co najważniejsze – skutecznie zabezpieczała przed zgubieniem wątku.
Nagrodę tę otrzymał też gastroenterolog Barry Marshall, dzięki któremu wiadomo dziś, że przyczyną wrzodów nie jest stres, jak uważano przez lata, lecz bakteria Helicobacter pylori , łatwa do pokonania antybiotykami.