Wydawca: WAB Kategoria: Obyczajowe i romanse Język: polski Rok wydania: 2008

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 127 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Rozwód. Jak go przeżyć? Wydanie II - Kuba Jabłoński

Rozwód to jedna z najtrudniejszych sytuacji życiowych; rodzi żal, ból, stres, strach, złość. Jak sobie poradzić z tak trudnymi emocjami? Jak przeżyć tak silny wstrząs psychiczny? I jak o tym, co się dzieje między rodzicami, rozmawiać z dziećmi? Poradnik Kuby Jabłońskiego odpowiada na te i inne pytania. Daje wskazówki, jak postępować, żeby nie zwiększać niepotrzebnie cierpień związanych z rozpadem rodziny i nie pogłębiać urazu po tak traumatycznym przeżyciu, jak się zachowywać podczas rozprawy sądowej. Pomaga uporać się z poczuciem krzywdy, podpowiada, jak ułożyć sobie nowe życie i zachować system wartości. Książka, napisana bardzo przystępnym, komunikatywnym językiem, zawiera wiele cennych wskazówek i porad, które z pewnością pozwolą przetrwać to dramatyczne doświadczenie życiowe.

Opinie o ebooku Rozwód. Jak go przeżyć? Wydanie II - Kuba Jabłoński

Cytaty z ebooka Rozwód. Jak go przeżyć? Wydanie II - Kuba Jabłoński

Długotrwałe utrzymywanie w tajemnicy sytuacji rodzinnej sprawia, że stajemy się mało spontaniczni, chcemy, żeby wszystko wokół nas było poukładane, zaplanowane. Boimy się i nie lubimy nieprzewidzianych sytuacji, przestajemy się uśmiechać i śmiać. Czujemy lęk przed niezapowiedzianymi gośćmi. Jednym słowem za utrzymywanie pozorów trzeba płacić wysoką cenę. Dlatego radzę ci, ABYŚ NIE STARAŁA SIĘ TEGO ROBIĆ ZBYT DŁUGO.
Lepiej oddaj, niż walcz o dobra materialne – to bezpieczniejsza psychologicznie postawa. Ilość dóbr materialnych, które udało ci się „wyszarpać” lub „zachować”, jest często symbolem ogromu twojego poczucia krzywdy i chęci zemsty, a nie zapewnieniem sobie niezbędnych do życia środków. We ź odpowiedzialność za to, co się dzieje.
A teraz zastanów się, o co należy zadbać, zanim się formalnie rozstaniecie, abyś w przyszłości tego nie żałowała. Pomyśl sobie, że w dużej mierze to, jak będzie wyglądało twoje życie po rozwodzie, zależy od ciebie i od tego, na ile przytomnie będziesz się zachowywała w sądzie. Przygotuj się do rozprawy sądowej. Musisz
Ale są też i tacy, którzy mając skłonność do pielęgnowania swojego poczucia krzywdy, skupiając się na tym wszystkim, co jest jego źródłem, nie przechodzą do etapu koncentracji na zadaniach. Jeśli rozpoznajesz siebie w gronie tych drugich, to namawiam cię do zaprzestania rozpamiętywania swoich nastrojów i zajęcia się konkretnymi działaniami.