Wydawca: BC Edukacja Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2008

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 92 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Przemówienia, prezentacje - Thomas Stelzer-Rothe

Dobry mówca potrzebuje umiejętności i całej palety narzędzi, aby sprostać różnym sytuacjom komunikacyjnym. Powyższa pozycja udzieli odpowiedzi na zasadnicze pytanie, jakie należy sobie zadać, jeżeli chce się być dobrym mówcą: co należy umieć, aby odnieść sukcesy na tym polu? W książce przedstawiono krok po kroku, jak należy przygotowywać i wygłaszać przemówienia. Dzięki zamieszczonym  w niej wskazówkom będziecie dysponować umiejętnością, która coraz bardziej zyskuje na znaczeniu.

Opinie o ebooku Przemówienia, prezentacje - Thomas Stelzer-Rothe

Cytaty z ebooka Przemówienia, prezentacje - Thomas Stelzer-Rothe

Przyjmij właściwą postawę. Zrób głęboki wydech. Pochyl do przodu górną część tułowia. Opuść ręce swobodnie. Zrób głęboki wdech przez nos. Napnij mięśnie brzucha. Rozciągnij przednią ścianę brzucha – rozszerz klatkę piersiową. W trakcie wdechu powoli unieś górną część tułowia. Wróć do pozycji wyjściowej.
Przygotowanie: oddychaj zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami (por. rozdz. 2.3 ). Odpręż się. Na wydechu wydaj z siebie dźwięk „hmmmmmmm” (bez zabarwienia emocjonalnego). Powtórz ćwiczenie kilka razy.
Sposób wykonania tego ćwiczenia trafnie opisali Horst Coblenzer i Franz Muhar: należy włożyć nie za gruby korek od wina poziomo między przednie zęby – niezbyt głęboko, tak by nie blokować języka – i lekko je zacisnąć . Zdania należy wymawiać możliwie najwyraźniej , powoli, dokładnie. Z początku brzmienie będzie zniekształcone, a efekt niezadowalający, ale z każdym powtórzeniem będzie można zaobserwować poprawę. Po kilkukrotnym wypowiedzeniu tego samego tekstu, trzeba wyjąć korek z ust i powtórzyć wszystkie zdania. Pojedyncze spółgłoski staną się wyraźniejsze: usłyszysz różnicę pomiędzy „p” i „b”, „t” i „d” oraz „g” i „k” (wykorzystywane podczas mówienia mięśnie staną się dużo bardziej elastyczne ). Mówiąc krótko: Korek w ustach stanowi dla nas przeszkodę. Staramy się ją pokonać i wzmocnić artykulację. Efekty słychać po wyjęciu korka.
Wypowiedz poniższe zdania 1 z korkiem w ustach, a następnie bez niego. Apetyczny automat Andrzeja atakował antyseptyczną akupresurę, akceptując akacjowy efekt autentycznego arystokraty. Lojalna Jola wyindywidualizowała się z rozentuzjazmowanego tłumu, który oklaskiwał przeintelektualizowane i przeliteraturalizowane dzieło. Leży Jerzy na wieży i nie wierzy, że na wieży leży stado jeży (bo to leży gniazdo nietoperzy). Przeleciały trzy pstre przepiórzyce przez trzy pstre kamienice. Potężne monstrum ukąsiło zębami aranżera, demonstrując bransoletę na munsztuku. Autentyczna autobiografia Eugeniusza euforycznie autoryzowała eutanazję europejskiego auta.
Apetyczny automat Andrzeja atakował antyseptyczną akupresurę, akceptując akacjowy efekt autentycznego arystokraty. Lojalna Jola wyindywidualizowała się z rozentuzjazmowanego tłumu, który oklaskiwał przeintelektualizowane i przeliteraturalizowane dzieło. Leży Jerzy na wieży i nie wierzy, że na wieży leży stado jeży (bo to leży gniazdo nietoperzy). Przeleciały trzy pstre przepiórzyce przez trzy pstre kamienice. Potężne monstrum ukąsiło zębami aranżera, demonstrując bransoletę na munsztuku. Autentyczna autobiografia Eugeniusza euforycznie autoryzowała eutanazję europejskiego auta.