Wydawca: Studio Emka Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2014

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 374 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Potęga skupienia - Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Les Hewitt

Czy wiesz dlaczego ludzie nie dostają tego, o czym marzą?

Dziesięć lat później, powodem nadal jest BRAK SKUPIENIA.


W niniejszej książce znajdziesz konkretne strategie wykorzystywane przez kobiety i mężczyzn sukcesu z całego świata. Niezależnie od tego, czego chcesz, Potęga skupienia pomoże ci to osiągnąć.

W tym szczególnym, rocznicowym wydaniu, znajdziesz:
Rady jak przetrwać w niestabilnych gospodarczo czasach.
Dostosowane do współczesnych realiów sprawdzone strategie finansowe, które zapewnią ci wolność i spokój umysłu.
Rady jak skupić się na tym, co robisz najlepiej i pozbyć się reszty.
Proste w realizacji Etapy Działania pod każdym z rozdziałów.
Plus najnowsze refleksje autorów, które pomogą ci odnieść sukces w każdej dziedzinie twojego życia.

100 stron zaktualizowanych nowych treści!

Umiejętność skupienia może zaważyć na twojej przyszłości – dlatego zacznij już teraz!

Wspaniała książka! Oto dowód, że zdrowy rozsądek i wartości etyczne nadal istnieją. Zadziwiająco prosty plan, który przyniesie korzyści każdemu, kto z niego skorzysta.
Stephen R. Covey, autor "7 nawyków" oraz "Przewidywalne rezultaty w nieprzewidywalnych czasach"


O autorach:

Jack Canfield i Mark Victor Hansen zdobyli liczne nagrody za wnikliwość biznesową i geniusz marketingowy. Są twórcami fenomenu serii Balsam dla duszy. Les Hewitt, „Szkoleniowiec od skupienia” jest ekspertem we wspomaganiu organizacji w spektakularnym podnoszeniu ich wydajności i zyskowności. Jest twórcą bestsellerowej serii książek Potęga skupienia.

Opinie o ebooku Potęga skupienia - Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Les Hewitt

Cytaty z ebooka Potęga skupienia - Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Les Hewitt

Pamiętaj, ludzie, którzy odnieśli sukces, nie zaszli na szczyt przypadkiem. Aby czegoś dokonać, potrzeba skupienia, osobistej dyscypliny oraz mnóstwa energii każdego dnia. Nawyki, które wypracujesz już dzisiaj, ostatecznie zadecydują o  tym, jak będzie wyglądała twoja przyszłość. Czy będziesz bogaty czy biedny, zdrowy czy chory, spełniony czy niespełniony.
Współczesnym światem rządzi pragnienie natychmiastowej nagrody. Ludzie kupują rzeczy, na które ich nie stać, i  zwlekają z  zapłatą za nie tak długo, jak tylko mogą – samochody, meble, urządzenia elektryczne, domowe systemy rozrywki czy inne najnowsze gadżety. Ci, którzy mają taki
Z  całej tej historii, drogi czytelniku, płynie dla ciebie następujący morał: Kiedy skupisz się wyłącznie na robieniu tego, w  czym jesteś najlepszy, to w  końcu przyniesie ci to znaczące zyski. Taka jest podstawowa zasada, która ma istotne znaczenie dla twojego przyszłego sukcesu.
„Zacząłem planować sobie czas przeznaczony na myślenie – rezerwuję na to jeden dzień w  tygodniu. Wszystkie moje najlepsze pomysły, wykorzystane możliwości oraz najbardziej dochodowe przedsięwzięcia zaczęły się w  dniach, które poświęcałem na refleksję. Zamykałem się w  mojej kwaterze i  zapowiadałem rodzinie, że pod żadnym pozorem nie wolno mi przeszkadzać”.
Podsumujmy – kiedy wyznaczasz sobie cel, wciąż powtarzaj: „Bądź bardziej konkretny”. Rób tak, dopóki twój cel nie stanie się całkowicie jasny i  mierzalny. Postępując w  ten sposób, zwiększasz swoje szanse na uzyskanie rezultatów, na których ci zależy.
Po pierwsze, miałem dosyć tego, że dorośli mówili mi, co powinienem, a  czego nie powinienem robić w  życiu. Po drugie, nie chciałem dożyć pięćdziesiątki i  zdać sobie sprawy, że niczego nie osiągnąłem”.
Gdybyś mógł przeżyć życie raz jeszcze, co zrobiłbyś inaczej? Kiedy zadaje się takie pytanie ludziom po osiemdziesiątce, nigdy nie mówią: „Spędzałbym więcej czasu w  biurze” albo „Częściej chodziłbym na posiedzenia zarządu”. Nie, zamiast tego stwierdzają, że częściej by podróżowali czy przeznaczali więcej czasu na rozrywkę i  dla rodziny. Dlatego kiedy wyznaczasz sobie cele, upewnij się, że pamiętasz o  wypoczynku i  czerpaniu radości z  życia. Praca do upadłego z  pewnością zakończy się uczuciem wypalenia i  kłopotami ze zdrowiem. Życie jest zbyt krótkie, aby przegapić to, co w  nim najlepsze.
Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się zepsuć ważną prezentację? To również dobra okazja, żeby zapisać przemyślenia na temat tego, co zrobiłeś niewłaściwie. Podkreśl je, a  obok dopisz: „Nigdy więcej tego nie mów!”. W  obu przypadkach, spisując przemyślenia bezpośrednio po jakimś wydarzeniu, wzmacniasz pamięć o  tym, co się sprawdziło, a  co nie. Dzięki temu zyskujesz niezwykłą klarowność.
„Inspiracji doświadczasz wtedy, gdy jakiś pomysł tak cię zaintryguje, że zawiedzie cię w  miejsce, w  którym chciałeś się znaleźć. Z  motywacją mamy do czynienia wtedy, gdy masz jakiś pomysł, a  twoje ego popycha cię ku jego realizacji”. To bardzo ważne, chociaż subtelne rozróżnienie.
Aby upewnić się, że będziesz prowadził zdrowe i  harmonijne życie, postaraj się wyznaczyć sobie jakiś cel w  każdej z  następujących kategorii – kariera i  biznes, finanse, odpoczynek, zdrowie i  fitness, relacje z  innymi, wsparcie społeczeństwa, a  oprócz tego we wszystkich tych, które mają dla ciebie szczególne znaczenie.
Jego książka, nosząca taki właśnie tytuł, jest lekturą obowiązkową. Można ją znaleźć na stronie www.wmitchell.com . I  jeszcze jedno – pewnie się zastanawiasz, co oznacza skrót „W.”? Mitchell wyjaśnia, że pochodzi on od słowa wonderful , czyli cudowny!
Zamiast zamartwiać się i  koncentrować na negatywnych emocjach, skup się na praktycznych rozwiązaniach. Zamartwianie się prowadzi do niepotrzebnego napięcia, które nie sprzyja kreatywności, a  ta jest konieczna, jeżeli chcesz znów stanąć na nogi.
„Sporządź listę dziesięciu możliwych rozwiązań, które poprawią twoją sytuację. Zmuś się do wymyślenia dziesięciu i  zapisz je. Pierwsze dwa lub trzy mogą nie być najlepsze, ale kiedy dojdziesz do rozwiązania numer osiem lub dziewięć, możesz wpaść na świetny pomysł”.
Dwa filmy, które należy obowiązkowo obejrzeć, żeby wyrobić sobie zdanie na ten temat, to Inside Job oraz Zbyt wielcy, by upaść . Uważam, że ten wstrząs gospodarczy miał również pozytywne skutki. Ludzie wreszcie zdali sobie sprawę, że jeżeli toną w  długach, to grozi im bankructwo. Jak mawia mój znajomy Peter Daniels: „Niezdrowy dług pęta ludzi i  niszczy inicjatywę”. Dlatego weź odpowiedzialność, zdobywaj wiedzę na temat finansów i  naucz się zarządzać swoimi pieniędzmi.
Kiedy zapytano go, jak sobie radzi z  przeszkodami, odparł: „Kiedy utknę, zaczynam od nowa, wyznaczając sobie cel, który mogę zrealizować w  ciągu siedmiu dni – coś prostego. Nie myślę o  niczym innym i  wtedy zwykle znów nabieram rozpędu”.
Prosimy o  to, żebyście państwo zarekomendowali nas, ale pod warunkiem, że będziecie zadowoleni z  naszych usług, i  dopiero wtedy, kiedy skończymy pracę. W  ten sposób jesteśmy w  stanie znacząco ograniczyć budżet marketingowy i  wykorzystać te oszczędności dla państwa korzyści”.
Magiczną Tabelą – zachęcam, żebyś ją wypróbował, jeżeli chcesz osiągnąć większe zyski. Oto jak ona działa. Po lewej stronie tabeli umieszczamy pionowo nazwiska klientów. Poziomo wypisujemy nazwy wszystkich oferowanych przez ciebie produktów i  usług. Następnie umieszczamy „x” pod nazwą każdej usługi czy produktu, z  którego korzysta dany klient, dobrze jest również dodać datę ostatniego zakupu.
Fachowo nazywamy takie podejście up-sell , czyli sprzedaż dodatkowa. W  przemyśle samochodowym, kiedy kupujesz nowe auto, prawdopodobnie dostaniesz propozycję nabycia przedłużonej gwarancji za dodatkowe kilkaset dolarów albo dodatkowej powłoki chroniącej przed rdzą i  mikrouszkodzeniami.
Kładzie on szczególny nacisk na cztery obszary, które pozwalają odnieść sukces w  biznesie i  w  życiu, są nimi – codzienna dyscyplina, ciężka praca, solidna etyka i  konsekwencja. Ich wdrożenie pozwoliło na powstanie setek podobnych do jego pomysłu modeli biznesowych opierających się na mikropożyczkach,
Ale nie Steve Jobs. Człowiek, którego motto brzmiało: „Bądź spragniony. Bądź szalony”, stworzył nowy kanon konsekwentnej wytrwałości. Czy zauważyliście, że w  obliczu wielkich przeciwieństw mądrzy ludzie nie rezygnują z  obranego celu? Znajdą sposób, aby obejść, przejść, przekopać się pod lub po prostu przebić przez wszelkie przeszkody, które stoją im na drodze. Jobs trzymał się wizji stworzenia narzędzi, które zmienią świat.