Wydawca: Albatros Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 988 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Pamięć absolutna - Arnold Schwarzenegger

Jedna z najbardziej oczekiwanych autobiografii naszych czasów. ""Pamięć absolutna: Niewiarygodna Historia Mojego Życia"" Arnolda Schwarzeneggera to szczera opowieść niezwykłego aktora, biznesmena i polityka – opowieść o niezwykłej determinacji, dyscyplinie, pracowitości i wierze we własne siły. Urodził się w małym miasteczku w austriackich Alpach. Marzył o wyjeździe do Ameryki, o tym, by zostać mistrzem kulturystyki i gwiazdą filmową. Zwycięstwo w zawodach Mr. Universe otworzyło mu drogę do kariery w Ameryce – w kulturystyce, biznesie, filmie i wreszcie w polityce. W każdej z dziedzin życia osiągnął wyżyny, o jakich większość imigrantów może tylko śnić. Za rolę w filmie „Niedosyt” otrzymał Złoty Glob. Ożenił się z siostrzenicą prezydenta Johna Kennedy’ego - Marią Shriver, zarobił miliony dolarów, nie tylko w branży filmowej, ale również prowadząc inne interesy – od inwestowania w nieruchomości po zakup boeinga 747. Trzydzieści sześć lat po wyjeździe do Ameryki został wybrany gubernatorem stanu Kalifornia. Jego życie nie było wolne od skandali, o czym pisze w rozdziale „Sekret”, przyznając się do nieślubnego dziecka z pomocą domową i szczegółowo relacjonuje całą historię, wraz z separacją i nadchodzącym rozwodem z Marią Shriver. A na deser serwuje czytelnikom „zasady Arnolda” - rady, którymi według niego należy kierować się w życiu, żeby osiągnąć sukces. Oto Arnold z jego pamięcią absolutną.

Opinie o ebooku Pamięć absolutna - Arnold Schwarzenegger

Cytaty z ebooka Pamięć absolutna - Arnold Schwarzenegger

Chociaż nakłaniał Karla do studiów medycznych, był zachwycony tym, że jego syn uprawia sport. Wierzył w harmonię ciała i umysłu. – Powinniście budować jak najdoskonalsze ciało, ale także doskonalić umysł – mawiał. – Czytajcie Platona! Starożytni Grecy nie tylko zapoczątkowali olimpiady, lecz także dali nam wielkich filozofów, i dobrze by było, żebyście skorzystali z jednego i drugiego.
Pozwalał, żebyśmy do niego przychodzili, bo chciał nas czegoś nauczyć: pracujesz, zarabiasz forsę i stać cię na taki samochód, trenujesz i wygrywasz mistrzostwa. Żadnej drogi na skróty, na wszystko trzeba zapracować.
Uważała na przykład, że nie nauczono nas prowadzić rozmów towarzyskich, a chciała, żebyśmy nabrali trochę ogłady. Gawędziła więc z nami o sztuce, religii i bieżących sprawach. Żeby nagrodzić nasze wysiłki, częstowała nas chlebem z marmoladą.
Później nigdy już nie jeździłem na zawody, żeby rywalizować. Jeździłem, żeby wygrywać. Choć nie udawało mi się to za każdym razem, nastawienie zawsze miałem takie samo. Stałem się prawdziwym zwierzęciem. Gdybyście mogli posłuchać moich myśli przed zawodami, usłyszelibyście coś takiego: Zasłużyłem na podium, mam do niego prawo i powinno się przede mną rozstąpić morze. Jazda mi z drogi, do cholery, bo wypełniam misję. Przyznajcie mi pierwsze miejsce i spływajcie.