Wydawca: Armoryka Kategoria: Religia i duchowość Język: polski Rok wydania: 2013

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 112 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Opowieści czyśćcowe - Andrzej Sarwa

Według nauki Kościoła katolickiego, ziemskie życie człowieka jest tylko etapem na drodze ku wieczności. Nie należy zatem okazywać większego, niż to oczywiście konieczne, zainteresowania dobrami materialnymi. Książka w prosty i przystępny sposób wyjaśnia czytelnikowi czym jest czyściec, jakie dusze się tam znajdują i w jaki sposób, my śmiertelnicy, możemy im jeszcze pomóc. Książka podpiera się nie tylko cytatami z Pisma Świętego, ale także przykładami z życia świętych i Doktorów Kościoła. „Oto dusza jedna, w samym największym ogniu gorejąca, nagle zawołała: O jakież to szczęście mnie spotkało! A gdy ją zapytano o powód tej radości, odrzekła: Oto aniołowie mi objawili, że w tej minucie dziecko się narodziło, które zostanie kapłanem i podczas pierwszej mszy, jaką odprawi, mnie od mąk czyśćcowych wyzwoli.”
(fragment)

Opinie o ebooku Opowieści czyśćcowe - Andrzej Sarwa

Cytaty z ebooka Opowieści czyśćcowe - Andrzej Sarwa

Dusza zaś w Bogu nie może być zniweczona, ale może być w sobie: im się ona więcej oczyszcza, tym bardziej w sobie zostaje zniweczona, i wtedy dopiero staje się w Bogu czystą i piękną. Kiedy złoto jest oczyszczone aż do dwudziestu czterech karatów: to mu już wtedy żaden ogień szkodzić nie może, ani mu coś odjąć: bo już nie ma w sobie nic złego i nieczystego, co by ogniem mogło być zniszczone. A taki sam jest skutek ognia boskiego w duszy. Zostawia Pan Bóg duszę w ogniu tak długo, póki nie zniszczy wszelkiej jej niedoskonałości i nieczystości, i nie przywiedzie jej do doskonałości dwudziestoczterokaratowej. Po zupełnym jej oczyszczeniu, przeistacza się ona całkiem na podobieństwo Boga; nie ma już w sobie nic własnego, jej jestestwem jest Bóg, i w ten sposób czysta jak światło, zwrócona nazad do Boga, żyje odtąd bez żadnych namiętności: bo w sobie nie znajduje nic takiego, co by mogło być zniszczone.
Po zupełnym jej oczyszczeniu, przeistacza się ona całkiem na podobieństwo Boga; nie ma już w sobie nic własnego, jej jestestwem jest Bóg, i w ten sposób czysta jak światło, zwrócona nazad do Boga, żyje odtąd bez żadnych namiętności: bo w sobie nie znajduje nic takiego, co by mogło być zniszczone. A gdyby po zupełnym oczyszczeniu, nadal jeszcze pozostawała w ogniu, to by nie czuła w nim żadnej męki, owszem: przemieniła by się całkiem w ogień Boskiej miłości, w żywot wieczny, w którym nie masz już miejsca dla żadnej przeciwności.