Wydawca: ILLUMINATIO Łukasz Kierus Kategoria: Edukacja Język: polski Rok wydania: 2013

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 395 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Numerologia chaldejska - Heather Alicia Lagan

Poznaj swoją Drogę Życia, przeznaczenie, wyzwania, mocne strony, talenty i życiowy cel dzięki imponującemu systemowi dywinacji, jakim jest Numerologia chaldejska.

To niezwykle precyzyjna metoda o wyjątkowo duchowym charakterze, opierająca się na znaczeniu liter w analizie imienia i nazwiska, którego aktualnie używasz. Dociera do energii poszczególnych liter i ich znaczenia, przez co przekazuje przesłanie duchowe i ścieżki życiowe.

Choć Numerologia chaldejska nie należy do najprostszych systemów numerologicznych to bardzo przystępne wyjaśnienie autorki sprawia, że jest zrozumiałą, praktyczną i bardzo łatwą w stosowaniu dziedziną.

W książce oprócz oryginalnego znaczenia liczb i liter znajdują się także szczegółowe interpretacje portretów numerologicznych znanych osób m.in. Drew Barrymore – co ułatwia zrozumienie i skorzystanie z tej skarbnicy starożytnej wiedzy.

Odsłoń tajemnice numerologii chaldejskiej, a stanie się ona wyjątkowym i bezcennym narzędziem, które będzie służyło twojemu życiu!

Opinie o ebooku Numerologia chaldejska - Heather Alicia Lagan

Fragment ebooka Numerologia chaldejska - Heather Alicia LaganO AUTORCE

* * *

Heather Alicia Lagan (Chilliwack, Kolumbia Brytyjska) przez całe życie zajmuje się metafizyką i duchowością. Jest Mistrzynią Numerologii Chaldejskiej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem; przeprowadziła setki konsultacji z wykorzystaniem tego właśnie systemu. Odwiedź stronę internetową Lagan:

www.thereadingroom101.com

Naukowcy przyznają, że wszystko we wszechświecie wibruje na własnym poziomie energii. Liczby i litery mają zasadnicze znaczenie w tym systemie wiedzy, a kiedy się je połączy i „odczyta”, ukazują wibracyjną opowieść zakodowaną w każdym słowie bądź imieniu, a także wskazują ukrytą drogę, którą podążać ma każda energia.


PODZIĘKOWANIA

* * *

Ta podróż trwa już od dwudziestu lat. Nauczyłam się tak dużo od tak wielu ludzi i klientów, nie mając wówczas pojęcia, że cała ta wiedza przybierze postać książki. Po prostu nie kontrolowałam tego wszystkiego na bieżąco, a różne informacje gromadziłam jedynie na kartonowej planszy i w swojej głowie. Wielu ludzi towarzyszyło mi w tej drodze do książki drukowanej, i choć wkład jednych był niewielki, innych natomiast bardzo znaczący, to jednak wszyscy wspieraliście mnie w niepowtarzalny sposób w realizacji tego celu i w pisaniu, za co jestem niewymownie wdzięczna. Wy sami wiecie, że mówię o was, i wie to Wszechświat. Pragnę podziękować wam wszystkim i jednocześnie przeprosić te osoby lub źródła inspiracji, które również powinnam w tym miejscu wymienić.

Niniejszym chciałabym podziękować kilku osobom, które wywarły na tę podróż największy wpływ. Wyrazy wdzięczności i miłości kieruję do mojej siostry Claudii Lagan za to, że jest moją opoką i darem otrzymanym od życia równie cennym, jak mój syn James; do Catherine Lang-Murphy za wieloletnią zachętę; do Sylvaine Lelong za jej nieustające wsparcie; do Jose Alberto Canhasa za jego życzliwe, hojne serce i za uświadomienie mi realności tego marzenia; do Leeyi Brooke Thompson za dzielenie się ze mną swoimi myślami, za cenne wsparcie i przyjaźń; do Amy Glaser za bezcenne rady; do Davida Hilla za to, że zawsze jest gotów mi pomóc; a także do całego zespołu wydawnictwa Llewellyn za wiarę w to przedsięwzięcie i we mnie. Na koniec chcę też podziękować tobie, drogi Czytelniku, za to, że czytasz te słowa. Mam nadzieję, że to, co znajdziesz na kartach tej książki, wywoła uśmiech na twojej twarzy, a serce napełni lekkością.


WPROWADZENIE

* * *

SYSTEM CHALDEJSKI

Chociaż obecnie stosuje się kilka systemów numerologicznych, jedynie numerologia chaldejska – o czym przekonało mnie moje wieloletnie doświadczenie – jest wręcz niesamowicie precyzyjna. Zasadniczo Chaldejczycy jako pierwsi dostrzegli, że wszystko jest energią i połączyli dźwięki z wibracjami, wibracje z liczbami, a liczby z literami. Ten system o niezwykle duchowym charakterze zajmuje wyjątkowe miejsce w sztuce liczb i jako pierwszy wykorzystał oryginalne znaczenia liter w analizie imion i nazwisk. Sięga poza imię, docierając do energii poszczególnych liter i ich znaczenie dla ciebie, a także poza datę urodzenia, aby przeniknąć do określonych wibracji twojej Drogi Życia, która wskazuje, co masz tutaj do zrobienia, kim masz być i czego się nauczyć.

Pomimo reputacji systemu trudnego do opanowania (z powodu której niemal został zapomniany), właściwie dość łatwo można się go nauczyć. Kiedy już odsłoni przed tobą swoje odwieczne tajemnice, stanie się wyjątkowym i bezcennym narzędziem, służącym ci w życiu osobistym na co dzień. Nie tylko zaopatrzy cię w osobisty „plan”, ale umożliwi też dokonanie wglądu w innych ludzi.

STAROŻYTNI CHALDEJCZYCY

Ponad dwa tysiące lat temu starożytni Chaldejczycy zamieszkiwali najdalej na południe wysunięty kraniec Babilonii, leżący w pobliżu porośniętego bujną roślinnością ujścia Tygrysu i Eufratu. Chociaż pochodzenie tego dość tajemniczego ludu było i wciąż pozostaje nieznane, Chaldejczycy przejęli babiloński tron na ponad siedemdziesiąt pięć lat (ich najsłynniejszym królem był Nabuchodonozor, którego rządy trwały od około 606 do 561 r. p.n.e.). W chwili objęcia przez niego tronu rozwijało się tam już budownictwo, rolnictwo i rzemiosło, zaś Chaldejczycy wzbogacili społeczeństwo o zaawansowaną astrologię, matematykę i elementy duchowości, które obejmowały ciekawą mieszankę kultu Księżyca, obserwacji ezoterycznych oraz metod magicznych i wróżebnych. W tej sytuacji nie powinno dziwić, że Babilonię uważa się często za „kolebkę cywilizacji” – fakt, że stosunkowo niewiele zapisów na temat Chaldejczyków oraz ich pochodzenia, systemów wierzeń i zwyczajów wyszło spod ręki ich samych, jeszcze bardziej podkreśla otaczającą ten lud aurę tajemnicy oraz rolę, jaką odegrał w późniejszym rozprzestrzenianiu się wiedzy i nauki w całym świecie Zachodu. Niemniej pomimo braku oryginalnych zapisów system numerologii przypisywany Chaldejczykom nie tylko przetrwał, ale także okazał się niezwykle precyzyjną metodą pomiaru energii. Wypróbuj go samodzielnie, a zadziwi cię jego dokładność i wyjątkowość.

JAKA JEST TWOJA WIBRACJA?

Czy kiedykolwiek zastanawiało cię, w jaki sposób postrzegają cię inni ludzie? Innymi słowy, jaką wibrację wysyłasz? Tego i wielu różnych rzeczy dowiesz się dzięki tej wieloaspektowej wyroczni. Numerologia chaldejska śledzi fluktuacje energii, które powstają, kiedy myślisz lub mówisz – albo kiedy robi to ktoś inny. Mówiąc krótko, dźwięk wypływający z twoich ust wysyła częstotliwości, które wpływają i na ciebie, i na otaczających cię ludzi.

W twoim imieniu znajdują się najpowszechniejsze słowa, które są z tobą związane – a ich wibracje wiele mówią o tobie, o twoich postawach, cechach, poziomie mocy i wielu innych kwestiach – lecz usłyszy je tylko wprawne ucho.

Aby zrozumieć pojęcie wibracji dźwiękowych, pomyśl, co się dzieje podczas gry na fortepianie: powstają różne tony, niektóre ostre, niektóre łagodne, ale wszystkie rezonują w całym pokoju, nawet jeśli w klawisz uderzono tylko raz. Numerologia chaldejska pozwala na coś więcej niż słyszenie lub odczuwanie energii liter i wibracji liczb – dzięki niej możemy je odczytywać. Na przykład każda litera w czyimś imieniu posiada swoje znaczenie i historię, natomiast umiejscowienie liter i częstotliwość liczb odsłaniają cechy tej osoby, jej wzory, mocne i słabe strony, drogi, powiązania i wyzwania duchowe. Zasadniczo twoje imię jest jak pieśń – być może wielu potrafi zanucić melodię, ale prawdziwe znaczenie można poznać tylko wtedy, gdy umiemy odczytać słowa.

CÓŻ ZNACZY NAZWA?

Litery i liczby są jak pojedyncze pociągnięcia pędzlem, tworzące malowidło słownych energii. Słowa są żywe. Żyją. Z pewnością wiesz, że mogą ranić, jak w przysłowiu: „pióro jest potężniejsze od miecza”. Gra słów jest wszędzie; przyjrzyj się angielskiemu wyrazowi words (słowa), przesuń „s”, a otrzymasz sword (miecz). W alfabecie i jego elementach kryje się zdecydowanie coś więcej, niż może się wydawać. To samo dotyczy twojego imienia.

Przyjrzyjmy się literze D. Przede wszystkim symbolizuje ona „drzwi”, a jej tradycyjnym znaczeniem jest podstawowa stabilność. Ekwiwalent liczbowy tej litery to 4, liczba mocnych podstaw. Połączenie tych dwóch elementów wskazuje na niezmienną, rutynową, przewidywalną, a czasem zastałą energię, która – tak jak drzwi – ma dwie strony i może przejawiać się jako postawa otwarta lub zamknięta. Jeśli litera D jest Pierwszą Literą czyjegoś imienia lub nazwiska, w życiu takiego człowieka często pojawiają się znaczące wyzwania albo zmagania, wykraczające ponad normę; w związku z tym D jest również wytrwałe i nie poddaje się łatwo. Oprócz tego, że jest solidne i raczej domatorskie, D może też być uparte i bezkompromisowe do tego stopnia, że ani prośbą, ani groźbą nie można go przekonać do otwarcia drzwi, nie mówiąc już o opuszczeniu swego ciepłego gniazdka, aby zbadać nowy teren. Z drugiej strony, pozytywne D pozostanie otwarte na możliwości i okazje, z chęcią badając, co jest „po drugiej stronie”, jednak zawsze będzie chciało wrócić do domu i odpocząć w spokoju za swoimi zamkniętymi drzwiami.

Pomyśl o kimś znajomym o imieniu zaczynającym się na literę D. Czy którykolwiek z powyższych opisów coś ci przypomina?

Dlatego właśnie znajomość czyjegoś imienia, a nawet inicjałów, powie ci wiele o tej osobie. Wyobraź sobie więc, co może odsłonić kompletna karta numerologiczna.

CÓŻ ZNACZY LICZBA?

Zastanówmy się teraz, jak działają energie liczb. Wyobraź sobie wielki kubeł z jednym, samotnym centem leżącym na dnie, a następnie pomyśl, że ten sam kubeł wypełniony jest 10000 centów – dołożenie kilku zer sprawiło, że warto byłoby wybrać się do banku. Umiejscowienie poszczególnych cyfr zawsze będzie wpływać na wartość liczb, tak jak 10 procent akcji jest lepsze niż 0,1 procent. Ta zasada odnosi się do wszystkich układów liczb (i liter); każda wpływa w jakiś sposób na pozostałe.

Pomyśl o swoim domowym komputerze, a potem o wszystkich innych komputerach, jakie istnieją, i o olbrzymim zasięgu ogólnoświatowej sieci. Istotą tego systemu są cyfry 1 i 0 – zdumiewające, jeśli się nad tym zastanowić. Faktem jest, że wszystko na Ziemi można sprowadzić do liczb, a ty sam znajdujesz się pod ich wpływem, tak samo jak wszyscy inni.

MROCZNA STRONA LICZB I LITER

Co więcej, jak każdy, tak i ty niewątpliwie czasem czujesz się lekki jak piórko, a czasem ciężki jak ołów. Wszystko i wszyscy mają w sobie potencjał zarówno pozytywnych, jak i negatywnych reakcji i humorów – a ponieważ wszystko jest energią, liczby i litery nie są wyjątkiem od tej reguły. Nie miewają jednak wahań nastrojów; raczej zawierają w sobie obie możliwości (aspekt pozytywny i negatywny): każda liczba posiada negatywną wibrację, podobnie jak każda litera. Kilka z nich wyszczególniam na końcu każdego opisu, ale negatywy można najłatwiej określić jako przeciwieństwa wymienionych pozytywów.

Nie ulega wątpliwości, że ludzie, których nazywam „nierozwiniętymi”, są w niewielkim stopniu, albo nie są wcale, zainteresowani samodoskonaleniem/tematyką duchowości i jej praktykowaniem, dlatego rzadko, jeśli w ogóle, będą sięgać po takie książki jak ta.

Najniebezpieczniejsze z negatywnych przejawów dotyczą najpotężniejszych liczb; na przykład szczególną ostrożność należy zachować wobec liczb o bardzo silnym lub wyższym potencjale – ze względu na zawarty w nich przymus, pęd i żądzę sukcesu, władzy i kontroli. Liczby 1 i 8 są dwiema potencjalnie bardziej negatywnymi energiami (zdarza się to również dziewiątce), zaś Liczby Mistrzowskie, takie jak 11 (w szczególności), a czasem też 22, również mogą stworzyć energie zniekształcone, o których dokładniej napiszę później. Jeśli w twoim życiu jest ktoś, do kogo pasują te opisy negatywnych, a często i niebezpiecznych energii dowolnej liczby, prawdopodobnie okaże się, że już o tym wiedziałeś – intuicja to zadziwiający dar. Posłuchaj jej ostrzeżeń i odejdź albo znajdź pomoc. Mroczne energie potrzebują czasu, by dojrzeć i nie „zmieniają skóry” z dnia na dzień. Jeśli są głęboko zakorzenione, bardzo prawdopodobne, że mogą naprawdę komuś zaszkodzić.

W związku z powyższym nie bądź zaskoczony, jeśli niektóre z tych negatywnych opisów będą pasowały do ciebie – o ile nie są to cechy trwałe albo uwydatnione, nie musisz się martwić. Wszyscy jesteśmy zlepkiem kontrastów i przeciwieństw, a za normę uważa się mieszankę stosunkowo zrównoważoną. Każdy czasem miewa gorsze dni.

NA CZYM POLEGA RÓŻNICA MIĘDZY SYSTEMAMI?

Jeden z popularniejszych systemów numerologicznych, znany jako numerologia zachodnia i przypisywany Pitagorasowi (ok. 500 r. p.n.e.), różni się zasadniczo od systemu chaldejskiego. System pitagorejski opiera się na układach sekwencyjnych, a nie na wibracjach dźwiękowych. Litery alfabetu są w nim ułożone po kolei, według rzędu cyfr od 1 do 9. Ważna różnica dotyczy cyfry 9: starożytni Chaldejczycy czuli wobec niej olbrzymi respekt, dlatego nie była ujmowana w układzie liczb, choć mogła stanowić całkowitą sumę imienia. W oczach starożytnych ta cyfra była święta, być może po części wskutek swoich powiązań z nieskończonością (jest jedyną liczbą, którą można pomnożyć przez dowolną inną liczbę, a następnie ostatecznie zredukować do niej samej), jednak Pitagoras nie zwracał na to uwagi, a nawet przypisał jej wartość literom I oraz R. Co więcej, system pitagorejski opiera się na informacjach uzyskiwanych jedynie z daty urodzenia lub nadanego imienia i nazwiska, zaś system chaldejski koncentruje się tylko na imieniu i nazwisku, którego aktualnie używasz – przecież to właśnie te energie wpływają na ciebie w każdej chwili, a nie takie, które nosiłeś w sobie dawno temu. Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, jest zmiana imienia lub nazwiska. Czy z konieczności, czy z wyboru – w wyniku adopcji, małżeństwa, rozwodu, a nawet wymyślania różnych nowych zdrobnień – imię lub nazwisko może się zmienić, pociągając za sobą zmianę wibracji energetycznych. Przede wszystkim jednak żaden inny system nie odnosi się do znaczeń liter tworzących energię imienia i nazwiska ani też nie przekazuje przesłań duchowych. Te ostatnie są nierozerwalnie związane z systemem chaldejskim. Dość powiedzieć, że system chaldejski jest jedyny w swoim rodzaju – i działa.

DZIEJE NASZEGO ALFABETU

Starożytni Chaldejczycy posługiwali się innym zbiorem symboli niż nasz dzisiejszy. Pismo klinowe, jak je nazywamy (ponieważ wygląda jak proste gwoździe o klinowatych czubkach), było używane przede wszystkim z konieczności. Większość zapisków prowadzono na wilgotnych, glinianych tabliczkach, a kreślenie prostych znaków dawało znacznie lepsze rezultaty niż próby rysowania łuków. Mimo że dźwięki i symbole nie przestały dominować w trakcie późniejszych wieloletnich integracji i adaptacji, obejmujących piktogramy, hieroglify egipskie, greckie dodatki, rzymskie stylizacje, a także wkład, między innymi, Fenicjan i Hebrajczyków, sama istota numerologii chaldejskiej pozostała nienaruszona. Przetrwała tysiące lat i dzisiaj jest tak samo precyzyjna, jak w starożytności.

Te na początku dość proste związki dźwięków z symbolami w ciągu setek lat płynnie przekształciły się w alfabet, jaki znamy dzisiaj – system chaldejski jest jednak czymś więcej. Nasz alfabet mówi swoim własnym językiem, a numerologia chaldejska pozwala nam przetłumaczyć prawdziwe znaczenie wypowiedzi, bez potrzeby liczenia samogłosek i tak dalej. Ten system jest kompletny sam w sobie i dzięki niemu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o własnym ja. Obliczenie swoich liczb przy użyciu tej metody stanie się początkiem podróży w głąb siebie.

CO CZYNI MNIE EKSPERTEM?

Kiedy ponad dwadzieścia lat temu byłam w miejscowej bibliotece, książka spadająca z półki niemal przysłowiowo wpadła mi w ręce. Oczywiście zabrałam ją ze sobą do domu i z ciekawością otworzyłam. Kiedy zaczęłam czytać, moja ciekawość zamieniła się w prawdziwą fascynację. Chociaż książki z założenia mają do nas przemawiać, ta, którą miałam przed sobą, spełniła swój cel tak, że poczułam się jak w strefie mroku. Jasno i wyraźnie dała mi do zrozumienia, że to ona mnie znalazła i że jeśli zagłębię się w jej treść, będę miała obowiązek podzielenia się zdobytymi informacjami z innymi ludźmi, aby pomóc im w wędrówce przez życie. Pamiętam, że poczułam się tak, jakbym odebrała bezpośredni przekaz z nieznanego świata. Zupełnie jakby ktoś lub coś mówiło specjalnie do mnie. Chociaż wtedy czułam, że to zadanie mnie przerasta, zapamiętałam przesłanie, które otrzymałam.

Nigdy więcej nie natknęłam się na tę książkę, choć usilnie próbowałam ją odnaleźć. Nie pamiętam jej okładki, tytułu ani nazwiska autora. Jej pojawienie się u mnie i przekazanie mi zawartej w niej wiedzy było równie tajemnicze, jak jej tematyka oraz szybkie i całkowite zniknięcie.

W ciągu wielu lat, które upłynęły od przeczytania tamtych słów, przygotowałam i zinterpretowałam setki portretów chaldejskich dla klientów i znajomych. Nie przesadzę, mówiąc, że wszyscy bez wyjątku byli pod wrażeniem ich precyzji i duchowej głębi.

Dzięki numerologii chaldejskiej nauczyłam się wiele o sobie samej, a co więcej, dogłębnie zrozumiałam subtelności i odcienie, głębie i wyżyny, powtarzające się wzory i ogniwa kształtujące nasz alfabet i powiązane z nim wartości liczbowe – i to w niewyobrażalny przedtem dla mnie samej sposób. W rezultacie ten temat mnie pochłonął: stał się naturalnym przedłużeniem tego, kim jestem.

Sądziłam, że ta chwila nigdy nie nadejdzie, ale po wielu latach stosowania numerologii chaldejskiej i korzystania z jej darów w końcu poczułam, że jestem gotowa, aby wypełnić swoją część niepisanej umowy, której źródłem jest, w co wierzę, sam Wszechświat: podzielić się tą wiedzą z tobą.

Mam szczerą nadzieję, że rezultat mojej pracy przyniesie ci tyle radości, ile mi dało jego stworzenie.

Cóż znaczy nazwa?*

— Szekspir, Romeo i Julia (1591-1595)

* Przekład Stanisława Barańczaka (przyp. tłum.).


Rozdział 1

CHALDEJSKA KARTA NUMEROLOGICZNA

* * *

Poniżej znajduje się oryginalna chaldejska karta numerologiczna, z której będziemy korzystać we wszystkich obliczeniach (warto odręcznie ją sobie przepisać). Właśnie dzięki niej zaczniesz odnajdywać i odkrywać wyzwania, mocne strony i lekcje zakodowane w tajemniczych i duchowych wibracjach własnego imienia i Drogi Życia.

Przypominam, że ważne jest, abyś użył imienia i nazwiska, pod którymi jesteś najlepiej znany, albo których najczęściej używasz. Jeśli nadano ci imię Terrence, ale ludzie nazywają cię Terry, to użyj właśnie tej drugiej formy. Podobnie jeśli oficjalnie wciąż nosisz nazwisko po mężu, ale na co dzień posługujesz się swoim nazwiskiem panieńskim, wtedy do obliczeń użyj nazwiska panieńskiego. Pamiętaj, że jakkolwiek zazwyczaj nazywają cię inni albo jakkolwiek sam siebie nazywasz, imię to reprezentuje energię, którą emanujesz, i dlatego tylko ono ma aktualnie znaczenie.

LICZBY JAKO LATA

Mniej oczywistym, lecz nie mniej ważnym aspektem imion i liczb jest liczba lat, jaką obejmuje każda litera. Wartość numeryczna każdej litery odnosi się także do liczby lat, jaką zajmuje tranzyt energii tej litery. Na przykład moje imię sumuje się do liczby 27, co oznacza, że pierwszy tranzyt energii imienia Heather zakończyłam w wieku lat 27. Kiedy zakończę ten tranzyt po raz drugi, będę miała 54 lata i tak dalej. Liczby na chaldejskiej karcie numerologicznej traktuj jak lata, a nie tylko energie. Obliczając i zapisując liczbę swojego imienia i Drogi Życia, pamiętaj, że każda litera opowiada o etapach, przez które będziesz przechodził od urodzenia aż do, cóż, do chwili opuszczenia planu ziemskiego.

SŁOWO NA TEMAT PROCESU

Skoro ustaliłeś już swoje liczby i litery, a ja objaśniłam różne kategorie, do których należą twoje imiona, litery i liczby, przejdziemy teraz do starożytnych znaczeń tych symboli. Zaczniemy od liczb, ponieważ można nauczyć się ich szybciej, a później zrozumieć ich odniesienia w sekcji alfabetycznej. Następnie zajmiemy się literami alfabetu, które przydają głębszych wymiarów znaczeniom liczb.

Proces analizy jest niezwykle indywidualny i osobisty, więc otwórz się na powiązania i przesłania, które będziesz odkrywał podczas studiowania swoich liczb – każdej z osobna lub ich sum – pamiętając, że chwile poświęcone na kontemplację nad każdą liczbą w twojej karcie mają znaczenie i kryją wyjątkowe przesłanie dla ciebie. Wystarczy, że otworzysz się na te pozornie przypadkowe myśli, które przepływają przez twój umysł.

Odszyfrowywanie i zgłębianie tajemnic swoich imion jest łatwiejsze, niż może się wydawać. Po prostu kieruj się kategoriami, które wyszczególniłam, i zapisuj swoje wyniki: wyjaśnią ci, w jaki sposób można wyodrębnić różne formy twoich imion i co każda z nich ujawni. Zapisuj wyniki także dlatego, że końcowe podsumowanie wizualne własnych liczb często ukazuje powiązania, które w przeciwnym razie mógłbyś przeoczyć.


Rozdział 2

CHALDEJSKA ANALIZA IMIENIA

* * *

JAK OBLICZYĆ SWOJE LICZBY

Przygotuj duży arkusz papieru i długopis, a następnie u góry strony napisz drukowanymi literami swoje pierwsze i drugie imię oraz nazwisko. Poniżej zapisz miesiąc (1-12) i dzień urodzenia. Zostaw odpowiednią ilość miejsca nad, pod, pomiędzy i obok imion na notatki i dopiski. Nad każdą literą imion i nazwiska zapisz liczbę przypisaną jej w chaldejskiej karcie numerologicznej, tak jak na przykładzie:

Teraz zsumuj wartości poszczególnych imion i nazwiska.

Otrzymane sumy (18, 10 i 17) należy teraz zredukować do cyfr.

Wiemy już zatem, że liczbami Johna Adama Smitha są 9, 1 i 8. W ten sam sposób oblicz własny zestaw liczb. Jeśli zsumowane wyniki nadal są dwucyfrowe (np. 19/10), redukuj je tak długo, aż otrzymasz jedną cyfrę (10/1), chyba że wynik będzie Liczbą Mistrzowską (11, 22, 33).

Gdy będziemy przeprowadzać analizę imion i nazwisk, wynik otrzymany w każdej kategorii zapisuj pod danym imieniem lub nazwiskiem.

LICZBY MISTRZOWSKIE 11, 22, 33 itd.

Jeżeli zdarzy się, że choćby jedno imię lub nazwisko zsumuje się do wartości Liczby Mistrzowskiej, takiej jak 11, 22 albo 33 (które omówię później), nie redukuj jej do liczby jednocyfrowej. Są to wyższe manifestacje skali cyfr od 1 do 9 i rządzą się one własnymi prawami. Te Liczby Mistrzowskie są najczęstsze, chociaż mogą pojawiać się i wyższe. (Jeśli odkryjesz w swoich imionach i nazwisku kilka Liczb Mistrzowskich, oznaczać to będzie, że należysz do nielicznej grupy ludzi i masz dostęp do wyższych źródeł mocy, które również omówię później. Jednak ogólnie rzecz biorąc, wyższe Liczby Mistrzowskie stanowią raczej wyjątek niż regułę).

Zatem po połączeniu pierwszego imienia o wartości 11 z drugim imieniem o wartości 22 otrzymamy w sumie liczbę 33. Jest to jedyny przypadek, w którym numerologiczne prawo dodawania nie ma zastosowania. „Wibrowania” na poziomie energii mistrzowskich nie da się podtrzymywać zbyt długo, a gdy te wibracje ulegają obniżeniu, energie mistrzowskie zaczynają funkcjonować na swoim niższym poziomie, jako liczby „ciche”, jak je nazywam; są to odpowiednio: 2 (11), 4 (22) i 6 (33). Jednak dla celów obliczeń zostaw te liczby w takiej postaci, traktując je jako wyniki ostateczne.

TWOJE IMIĘ CODZIENNE

Imię Codzienne to imię, którym ludzie najczęściej się do ciebie zwracają i pod którym jesteś najlepiej znany, a jego wpływ na ciebie jest najbardziej bezpośredni ze wszystkich twoich imion; wskazuje ogólną energię, jaką emanujemy i pozwalamy innym dostrzegać na co dzień. Tak jak okładka książki Imię Codzienne symbolizuje to, co widać z zewnątrz. Pozwala na dość pobieżny wgląd, oferując nieco informacji, ale nie zdradzając całej treści i zachowując warstwę ochronną, aby nie dopuścić do szkodliwej ingerencji.

Z pewnością wiele ujawni analiza pierwszego imienia i nazwiska danej osoby, ale wewnętrzna dusza, czyli drugie imię, pozostaje głęboko ukryta i bywa odsłaniana tylko w nielicznych, wyjątkowych sytuacjach. (Nie martw się, jeśli nie masz drugiego imienia albo masz więcej niż jedno – napiszę także o tym).

Aby obliczyć wartość swojego Imienia Codziennego, po prostu dodaj do siebie wszystkie cyfry z pierwszego imienia i nazwiska. W ten sposób otrzymasz sumę dwóch wyników, tak jak w powyższym przykładzie, gdzie wartości imienia John (18) i nazwiska Smith (17) dają w sumie liczbę 35. Wartość Imienia Codziennego Johna Smitha, obliczona poprzez zsumowanie cyfr otrzymanego wyniku (3+5), wynosi 8. Oznacza to, że ogólny wizerunek, który prezentuje on na forum społecznym, odzwierciedla styl przeciętnej ósemki.

Twoje Imię Codzienne ukazuje ogólny rys zewnętrzny, cechy, osobowość, wyzwania i sposoby komunikowania się z innymi. Chodzi nie tylko o to, jak chcesz (nawet podświadomie) być postrzegany, ale także o to, jak widzą cię inni oraz jak reagują na ciebie i na energie, którymi emanujesz.

PODLICZBY

Wszystkie podliczby mówią o sposobie funkcjonowania twojej osobowości, czyli o twoich naturalnych energiach i najlepszym sposobie na wykorzystanie ich w życiu. Często ukazują twoje myśli, przeczucia, naturalne talenty, skryte pragnienia i nawyki, a ponadto są dobrym wskaźnikiem środowiska, które będzie ci najlepiej służyło i z którego możesz najwięcej nauczyć się w ciągu swej wędrówki przez życie. Na przykład podliczba 35, opisując wysoki poziom sprawności fizycznej, lotny umysł i zmienność, może wskazywać, że zawód, w którym ważna jest aktywność i stymulacja, będzie bardziej odpowiedni niż taki, który wymaga siedzenia w jednym miejscu przez osiem godzin. Ten drugi scenariusz nie uwzględnia potrzeby karmienia umysłu i ciała (3) ani pragnienia niezależności i swobody (5). Podliczby mogą rzucać światło na różne sfery życia i robią to na różne sposoby.

Ogólna praktyczna zasada głosi, że liczą się wszystkie podliczby, ale w tej ostatniej (którą otrzymujemy tuż przed zredukowaniem do ostatecznego wyniku jednocyfrowego) znajdziesz najważniejsze przesłanie. Jeśli wartość liczbowa któregoś z twoich imion lub nazwiska sprowadza się do więcej niż jednej sumy dwucyfrowej (na przykład 48/12 = 3), przeanalizuj tę pierwszą i jej znaczenie dla ciebie, ale skup się przede wszystkim na podliczbie drugiej (w tym przypadku na 12), zanim zredukujesz ją do ostatecznej liczby imienia, ponieważ to właśnie ona często zawiera najtrafniejsze przesłania. Czasem odnoszą się one do wydarzeń bieżących, czasem podpowiedzą, jaka praca mogłaby cię uszczęśliwić, a czasem ich znaczenie będzie tak osobiste, że tylko ty je zrozumiesz. Wszystkie podliczby wzbogacają Całkowitą Liczbę Imienia o różne niuanse i odcienie – wskazują określone tony w postaci predyspozycji, preferencji, osobistych potrzeb, skłonności, niewyrażonych pragnień i nadają indywidualny styl energiom twojego imienia i nazwiska.

A JEŚLI TWOJE IMIĘ NIE SUMUJE SIĘ DO WARTOŚCI DWUCYFROWEJ?

Jeśli wartość liczbowa jednego lub więcej twoich imion bądź nazwiska sumuje się od razu do wyniku jednocyfrowego, a nie dwucyfrowego, należy postępować w podobny sposób, jak w przypadku braku drugiego imienia; oznacza to, że energia tego imienia jest taka, jaka jest. Otwarcie wyraża to, czym jest i co jest dla niej istotne. Weźmy imię Mia – składa się ono z liczb 4+1+1, które sumują się bezpośrednio do liczby 6. Nie ma podliczby. W tym przypadku znaczenie tak obliczonej liczby jest bardzo wierne opisom tradycyjnym: dla szóstki najważniejsza jest miłość, dom i społeczność i tam właśnie będzie sobie radziła najlepiej – robiąc coś, co najbardziej kocha, spędzając czas z ukochanymi ludźmi i skutecznie pomagając w domu i w swojej społeczności. Tak właśnie dzieje się w przypadku każdego wyniku jednocyfrowego uzyskanego bezpośrednio; energia tej cyfry będzie obejmowała tradycyjne znaczenia niezakłócone obecnością energii podliczb. Rzadko pojawiają się tu jakieś ukryte motywy czy przewrotność i zwykle nie prowadzi się żadnych gierek. Jednocyfrowa energia imienia stanowi często czysty wyraz jej wartości liczbowej.

CAŁKOWITA LICZBA IMIENIA

Całkowita Liczba Imienia jest dokładnie tym, na co wskazuje jej nazwa: łączną sumą pierwszego i drugiego imienia oraz nazwiska. Ostateczna wartość liczbowa obu imion i nazwiska umożliwi wgląd w potencjały energetyczne, które przyniosłeś ze sobą na plan ziemski. Całkowitą Liczbę Imienia Johna Adama Smitha oblicza się następująco:

Pierwszą podliczbą Johna jest 45; drugą (i główną) – 18, zaś jego Całkowitą Liczbą Imienia jest 9.

Całkowita suma to ta, na podstawie której ocenia się, jaki jest twój ostateczny i właściwy potencjał, dlatego też właśnie ta energia symbolizuje sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez osoby urzędowe albo w różnych instytucjach, takich jak urzędy, placówki opieki medycznej, sądy i tym podobne. Jednak ogólnie rzecz biorąc, wskazuje ona, co mógłbyś osiągnąć w swoim życiu, gdybyś tylko zechciał. Jest darem, który zesłał ci Wszechświat – czy z niego skorzystasz, czy nie, jest kwestią twojego wyboru, ale przesłanie głównej podliczby (w przypadku Johna – 18) to zwykle wskazanie właściwego kierunku. Ta podliczba może określać, co trzeba osiągnąć, pokonać, zaakceptować albo uszanować, zanim będziemy mogli dostroić się do długości fal własnej Całkowitej Liczby Imienia. (Jeśli jesteś ciekawy, John musiałby dokładnie przyjrzeć się swoim podstawowym przekonaniom lub schematom [4] i dokonać kilku poważnych zmian [5], aby przezwyciężyć potrzebę lub pragnienie [1] poczucia kontroli [8], zanim będzie gotowy do wykorzystania satysfakcjonujących, intuicyjnych, kreatywnych i duchowych aspektów swojej Całkowitej Liczby Imienia, czyli 9).

LICZBY PEŁNYCH IMION

Liczby Pełnych Imion to poszczególne sumy wartości wszystkich liter tworzących każde imię i nazwisko – w przypadku imienia John jest to liczba 9. (Jeśli obliczyłeś już Liczbę Imienia Codziennego i Całkowitą Liczbę Imienia, znasz już swoje Liczby Pełnych Imion). Niezależnie od tego, czy te energie liczbowe są związane z pierwszym bądź drugim imieniem, czy z nazwiskiem, Liczba Pełnego Imienia zawsze jest ostateczną sumą wartości liczbowych jednego imienia lub nazwiska (zredukowaną do wyniku jednocyfrowego, o ile nie jest Liczbą Mistrzowską). W przypadku pierwszego – „społecznego” – imienia, ta energia będzie odzwierciedlała ogólny ton wizerunku, jaki prezentujesz w towarzystwie innych ludzi. Liczba Pełnego Imienia obliczona z drugiego – „wewnętrznego” – imienia wskazuje na uczucia, które żywisz wobec własnego „ja”, czyli na twoją postawę wewnętrzną, natomiast „rodowa” Liczba Pełnego Imienia, obliczona z nazwiska, opowie o twoich doświadczeniach z okresu dorastania lub życia małżeńskiego – albo też, w przypadku zmiany nazwiska, wskaże ci, z jakimi energiami nawiązałeś kontakt.

Obliczenie Liczby Pełnego Imienia może przydać się w sytuacjach towarzyskich, kiedy nie znasz czyjegoś nazwiska – korzyści wynikające z umiejętności określenia czyjejś ogólnej energii społecznej dostrzeżesz wyraźniej w trakcie dalszej lektury tej książki. Na razie zwróć uwagę na to, że każda Liczba Pełnego Imienia – obliczona z pierwszego lub drugiego imienia bądź z nazwiska – stanowi zarys ogólnej energii wibracyjnej nierozerwalnie związanej z tym imieniem/nazwiskiem: natomiast litery, z których się ono składa, powiedzą ci znacznie więcej o stylu bycia i skłonnościach danej osoby.

Zacznijmy od kilku podstaw, na przykład od tego, który aspekt danej osoby opisuje każda Liczba Pełnego Imienia.

PIERWSZE IMIĘ – MASKA SPOŁECZNA

Pierwsze imię zawsze odzwierciedla sposób, w jaki widzą cię inni albo jak prezentujesz się na forum publicznym – to energia, którą w sobie nosisz, którą emanujesz i na którą inni ludzie reagują przede wszystkim na poziomie społecznym, a czasem podświadomym. Mowa tutaj o współpracownikach, znajomych i sąsiadach, a także o przelotnych flirtach, imprezach i innych zebraniach towarzyskich. Tę właśnie maskę zakładamy, idąc na zakupy, do kina, siedząc w autobusie albo gawędząc z kelnerką. Nie oznacza to, że nie jesteśmy wówczas sobą; po prostu wszyscy boimy się zranienia i wolimy nie obnażać swojej wrażliwej duszy przed każdym. Energia imienia społecznego działa jak tarcza ochronna – u jednych lekka i łatwa do zrzucenia, u innych sztywna i rzadko zdejmowana. Pierwsze imię służy jako energia pierwszego kontaktu, dzięki której możemy z łatwością komunikować się z innymi. Oczywiście na głębszym poziomie wskazuje również na nasze zainteresowania, osobowość, upodobania i uprzedzenia, nawyki i „stan” w życiu.

DWA PIERWSZE IMIONA

Jeśli ktoś nosi dwa pierwsze imiona, dysponuje (zwykle podświadomie) dwoma różnymi sposobami prezentowania swojej osoby albo łatwiej umie dostosowywać zachowanie do różnych sytuacji. Z drugiej strony, dwa pierwsze imiona mogą też wskazywać na podwójny charakter lub dwie odmienne osobowości, z których jedna zaczyna dominować w zależności od sytuacji, osoby lub emocji, z którą człowiek ma do czynienia. Na przykład taka osoba może być najmilszym facetem pod słońcem, ale kiedy oboje siedzicie w restauracji przy wyśmienitym posiłku, może się okazać, że jego stek jest dobrze wysmażony, mimo że zamawiał krwisty. Wtedy nagle ten miły człowiek zaczyna emanować swoją drugą energią i wprawia cię w takie zakłopotanie, że chcesz się schować pod stół albo wręcz wymknąć się tylnym wyjściem. Takie nieoczekiwane i być może nietypowe zachowania mogą wynikać z imienia o silniejszej wibracji (na przykład 8) i stanowić przejaw jego energii.

Jednak większość z nas ma tylko jedno pierwsze imię, a nawet jeśli masz dwa, świadczy to po prostu o bardziej złożonej i enigmatycznej osobowości. Jeśli nie przepadasz za jednym ze swoich imion, zaufaj intuicji i przestań go używać.

Krótko mówiąc, podwójne pierwsze imię odzwierciedla twoją energię społeczną oraz to, co z nią robisz i jak jest odbierana przez innych.

DRUGIE IMIĘ – ENERGIA WNĘTRZA LUB DUSZY

Drugie imię, jak już wspominałam, jest chyba najważniejszą energią w całej analizie, ponieważ odsłania prawdę o duszy. Wskazuje na ukryte talenty, prawdziwe motywacje, pragnienia i poziom, na jakim dusza się znajduje bądź jaki próbuje osiągnąć – jest jak miejsce, w którym wszyscy możemy być sam na sam z własnym „ja”. Często przekazuje dziwne, zawoalowane przesłania z boskich sfer, wyjaśnia pewne uczucia lub pragnienia, albo po prostu rozwiązuje zagadki, których istnienia człowiek był świadomy, ale z różnych względów nie potrafił sobie z nimi poradzić samodzielnie. Czasem jednak drugie imię może okazać się nieocenionym weryfikatorem, potwierdzając, że obraliśmy słuszny kierunek, mimo że droga, którą kroczymy, jest wyboista. Solidne wsparcie duchowe dociera do samego sedna, pozwala dostrzec prawdziwą naturę i podpowiada, gdzie i jak można najlepiej wykorzystać swojego unikalne talenty dla dobra wszystkich ludzi oraz własnego „ja”. Odsłonięte zostają kompleksy, zwątpienie i okresowe niepowodzenia; w rzeczywistości często właśnie tutaj znajduje się klucz otwierający bramy naszego „więzienia” – możesz dowiedzieć się, w jaki sposób możesz najszybciej się z niego wydostać i czego brakuje w twoim życiu. Tutaj też ujawniają się osobiste atrybuty, i to zazwyczaj tak jasno i wyraźnie, że masz poczucie, jakbyś dobrze je znał. Często lekceważone lub głęboko ukryte mocne strony wychodzą na światło dzienne i wreszcie są doceniane.

Warto zwrócić uwagę na ważne ogniwo łączące twoje drugie imię i energie związane z Drogą Życia, czyli z dniem i miesiącem urodzenia. Kiedy okazuje się, że wibracje są powiązane ze sobą albo wręcz identyczne (na przykład wartość liczbowa zarówno mojego drugiego imienia, jak i dnia urodzenia wynosi 10), wskazuje to na określone talenty, zdolności lub cele, które według wszelkiego prawdopodobieństwa zostaną zrealizowane, kiedy ego zostanie uznane za to, czym w istocie jest: za ludzki element tego równania. Niewątpliwie znasz jedno z moich ulubionych powiedzeń – jesteśmy istotami duchowymi, przeżywającymi ludzkie doświadczenie, a nie odwrotnie. Jednak faktem jest, że ludzkie ego jest silne, czasem silniejsze niż wiara. Jeśli znajdziesz takie ogniwo w swoich liczbach (a nawet jeśli tak się nie stanie), wiedz, że bez względu na to, jak trudne mogą się wydawać bieżące okoliczności (zwłaszcza jeśli realizujesz swoje marzenie), Wszechświat zawsze wspiera szlachetne dążenia i intencje, chociaż duszy może być trudno wygrać z ego. I prawdę mówiąc, na tym właśnie polega cały proces analizy: ego kontra dusza. Nawet osoby najbardziej uduchowione czasami przeżywają rozdarcie między wiarą i zwątpieniem; człowiek pogrążony w tym drugim stanie wątpi, że spotka go cokolwiek dobrego, a kiedy coś dobrego jednak mu się przydarza – i tak w to wątpi. W końcu jak długo może trwać to, co jest dobre? Wątpimy, że naprawdę zasługujemy na cokolwiek dobrego; tak naprawdę wątpimy, że jesteśmy dobrymi ludźmi. Wątpimy, że inni naprawdę nas rozumieją – i czy nie uciekliby, gdzie pieprz rośnie, gdyby nas zrozumieli? Zwątpienie rujnuje wiarę.

Właśnie tutaj znajduje się zarzewie konfliktu – między ludzkimi emocjami a przekonaniami duchowymi. Analiza imienia może nas upewnić, że istotą naszej natury jest dobro, nawet jeśli jest głęboko ukryte. Skoro jesteśmy duchami przeżywającymi ludzkie doświadczenie, nie możemy być doskonali; musimy zaakceptować w sobie pierwiastek ludzki i nasze słabości – są istotną częścią nas samych i naszych życiowych lekcji. Numerologia chaldejska uczy nas przyjmować te lekcje takimi, jakie są, oswajać się z nimi, przyswajać je i rozwijać się dzięki nim, zamiast tracić czas, próbując wyjaśniać, ignorować albo usprawiedliwiać swoje negatywy. Drugie imię często kryje w sobie istne perełki i rewelacje, które mogą prowadzić do różnego rodzaju olśnień.

DWA DRUGIE IMIONA

Tak jak w przypadku pierwszego imienia, drugie też może się składać z dwóch lub więcej członów, co będzie wskazywało na obecność dwóch (lub więcej) odrębnych energii; a ponieważ przejawiają się one na poziomie wewnętrznym, a nie społecznym, mamy tu do czynienia z dwiema różnymi energiami lub dwoma kierunkami zakorzenionymi głęboko w psychice. Krótko mówiąc, im człowiek ma więcej drugich imion, tym bardziej pogmatwany może wydawać się sobie samemu i innym z powodu odmiennych, a czasem sprzecznych energii, targających jego wnętrzem. W takich przypadkach uważne przyjrzenie się poszczególnym energiom zazwyczaj pozwala zidentyfikować główny konflikt (na przykład silna jedynka może niezbyt dobrze komponować się z łagodną i pełną miłości szóstką), którym następnie można się zająć, a nawet go rozwiązać. Oczywiście czasami pierwsze lub drugie imię pisane z łącznikiem może łączyć w sobie dwie różne, a jednak pozytywne energie, które całkiem dobrze ze sobą współgrają. Z drugiej strony, dwie energie wewnętrzne mogą się ze sobą kłócić, a wówczas zrezygnowanie z któregoś z tych imion może pomóc załagodzić wewnętrzne konflikty.

A JEŚLI NIE MASZ DRUGIEGO IMIENIA?

Właściwie brak drugiego imienia może okazać się korzystny; oznacza, że w bezpośredni sposób wyrażasz to, kim jesteś – co w sercu, to na dłoni. Jeśli paskudny z ciebie drań, to paskudny z ciebie drań i nie próbujesz tego ukrywać. Albo jeśli jesteś majestatyczny, opanowany i zdystansowany, również wyrazi się to bezpośrednio jako twoja prawdziwa natura. Ludzie, którzy mają tylko pierwsze imię i nazwisko, są skłonni do mówienia wprost tego, co myślą, i sprawiają wrażenie prostolinijnych i szczerych; czy jest to cecha pozytywna, czy negatywna, będzie zależało od energii liczb, liter i Drogi Życia powiązanych z danym imieniem.

NAZWISKO – WPŁYWY RODOWE

Nazwisko związane jest z dziejami rodziny w linii męskiej. Samo w sobie ma mniejsze znaczenie, ponieważ odnosi się jedynie do energii obecnej już w chwili, w której – że tak się wyrażę – stałeś się częścią kręgu, podobnie jak mniej ważny jest rok urodzenia, jako że opisuje po prostu fazę, w jakiej znajdowała się Ziemia, gdy się na niej pojawiłeś. Oczywiście obie energie będą wywierały swoje wpływy na człowieka, ale nie będą one aż tak ważne dla jego tożsamości, jak pierwsze i drugie imię oraz dzień i miesiąc urodzenia. Nazwisko rodowe często jest źródłem najważniejszych życiowych lekcji, zwłaszcza jeśli zostało odziedziczone po męskich krewnych albo, mówiąc inaczej, jeśli jest to nazwisko, z którym się wychowałeś. Stanowi ono fundament, który będzie wpływać na relacje i przekonania w życiu dorosłym. Te energie nie są jednak tobą – już tu były, kiedy ty się pojawiłeś.

Jeśli nosisz nazwisko po mężu, odzwierciedla ono męską linię rodziny twojego małżonka i jego przodków, zatem również w tym przypadku nie jest to twoja energia. Jednak będzie wywierała wpływ na ciebie i twoją rodzinę, więc uświadomienie sobie jej częstotliwości może pomóc ci w komunikacji z członkami rodziny, zwłaszcza kiedy między tobą i współmałżonkiem albo dziećmi pojawiają się drażliwe tematy.

LICZBA DROGI ŻYCIA

Liczba Drogi Życia mówi o tym, czego masz się tutaj nauczyć, czym się stać, czego dokonać. Uwydatnia kierunek, który masz obrać, aby osiągnąć swoje cele, czyli przerobić lekcje życiowe, a lekcje, jakie niesie ze sobą Droga Życia, często zawierają kilka trudnych doświadczeń, które będą się powtarzały, jeśli nie weźmiesz ich sobie do serca albo po prostu nie zrozumiesz ich sensu. Zaczną wielokrotnie przejawiać się w postaci negatywnych cykli: niektóre będą wymagały od ciebie wzięcia odpowiedzialności; inne każą ci docenić własną kreatywność; jeszcze inne będą odwodzić cię od stylu życia, który zupełnie ci nie służy. Możliwości są tak znaczące i unikalne, jak ty sam. Bez względu na to, jakie jest przesłanie twojej Drogi Życia, znajdziesz w nim kierunek – potwierdzenie czegoś, co już podejrzewałeś albo bodziec zachęcający cię do pójścia tą drogą, która zawsze cię pociągała. Jeśli kiedykolwiek się zastanawiałeś, po co tutaj jesteś, twoja Droga Życia pomoże ci znaleźć odpowiedź.

Liczba Drogi Życia stanowi sumę wartości liczbowej dnia i miesiąca urodzenia. Na przykład załóżmy, że urodziłeś się 5 września. Obliczenia wyglądałyby następująco:

Wrzesień + 5

9 (miesiąc) + 5 = 14/5

Twoja Droga Życia wynosiłaby 5, a podliczba byłaby równa 14.

Najlepiej, jeśli dałoby się powiązać wartość liczbową jednego z twoich imion z Liczbą Drogi Życia lub którymś z jej składników. W ten sposób można zintensyfikować i skoncentrować swoją energię i zdolności, aby przerobić życiowe lekcje, a ponadto dowiedzieć się więcej na temat pewnego tajemniczego aspektu tej sztuki: niemal na pewno znajdziesz powtarzające się liczby w swojej własnej karcie. Jeśli jednak tak się nie stanie, nie martw się. Chociaż zwykle dość łatwo można dostosować imię do energii Drogi Życia, Liczba Drogi Życia, która odstaje od energii wszystkich imion (na przykład jest jedyną główną liczbą swojego rodzaju w całej karcie), niekoniecznie jest czymś złym – po prostu wskazuje na obecność czegoś, co w pewnym momencie trzeba będzie uwzględnić w swoim życiu. Na przykład wyobraź sobie kobietę, w której karcie numerologicznej wielokrotnie występuje pełna miłości szóstka, ale jej Drogę Życia stanowi siła napędowa liczby 1. Ta kobieta wydaje się być absolutną domatorką, która przez dwadzieścia parę lat całkowicie poświęca się sprawom związanym z domem i dziećmi, a potem (kompletnie niespodziewanie, zdaniem znajomych) otwiera własną firmę i prowadzi ją z takim samym poświęceniem, z jakim przedtem zajmowała się dziećmi. Jej przedsięwzięcie szybko okazuje się wielkim sukcesem.

Ta kobieta musiała w takim samym stopniu uwzględnić w swoim życiu pełne miłości domatorstwo szóstki znajdującej się w jej karcie, jak i siłę napędową liczby 1 – jej Drogi Życia.

Mimo to pamiętaj, że Liczba Drogi Życia może wskazywać na taki styl życia, jaki już prowadzisz, a wówczas stanowi dobitne potwierdzenie, że idziesz właściwą drogą. Zwykle otrzymujesz je właśnie wtedy, kiedy jest ci ono naprawdę potrzebne.

Z kolei w sytuacji odwrotnej można zarobić energetycznego kopniaka. Dzieje się tak wtedy, gdy potrzebujemy pewnego rodzaju ocknięcia. Możemy go doznać w postaci czegoś, co dotąd było ukryte albo pozostawało pod naszą kontrolą, a teraz musi zostać uwzględnione – Droga Życia wprost zwróci nam na to uwagę. Czasem takiemu ocknięciu będzie towarzyszyła ulga i poczucie jakby pozwolono nam spełnić szczere pragnienie serca, a czasem cierpkie przypomnienie prawdy zawartej w przesłaniu Drogi Życia.

Tak czy owak, będziesz wiedział, co mówi twoja Droga. Poczujesz, jak jej przesłanie rezonuje z tobą i nie sposób będzie temu zaprzeczyć.

DZIEŃ URODZENIA

Dzień, w którym się urodziłeś, również jest bardzo ważny: niemal tak, jak główna suma, poprzedzająca twoją Liczbę Drogi Życia, z tym, że jego przesłanie ma charakter bardziej intymny i osobisty. Odnosi się do najpotężniejszej z twoich osobistych energii – celebruje twoje przyjście na świat. To jak „ujawnienie się” albo debiut (w rzeczywistości), którego skutków nie można nie docenić. Jeśli twój dzień urodzenia mieści się w przedziale od pierwszego do dziewiątego dnia miesiąca, te energie są dość prostolinijne, jako że składają się z sił pojedynczych i dość bezpośrednich. Jeśli jednak twój dzień urodzenia jest zapisywany w postaci liczby dwucyfrowej, należy je odczytywać w następujący sposób. Najpierw spójrz na pierwszą cyfrę – może to być tylko 1, 2 lub 3. Ustal, które z jej znaczeń odnoszą się do ciebie. Następnie zastanów się nad powiązaniami drugiej cyfry. I wreszcie przyjrzyj się cyfrze, do której te dwa składniki się redukują. Na przykład jeśli twój dzień urodzenia przypada na dwudziesty piąty dzień miesiąca, powinieneś zastanowić się nad znaczeniem cyfry 2 (wpływ par i związków) i 5 (zmiany, wolność, eksperymentowanie ze zmysłami). Te dwie energie wskazują, że chociaż wszelkiego rodzaju relacje są istotne (2), być może ustępują miejsca pragnieniu odkrywania, podróżowania, pogoni za podnietami i wolnością (5). Suma cyfr składających się na liczbę 25, czyli Liczba Drogi Życia, wynosi 7. Jest to wibracja o zupełnie innym charakterze, ponieważ rządzi funkcjami mózgu i odnosi się do głębokich i dociekliwych myśli – to energia introspektywna i zasadniczo skryta. Wynika stąd, że ta Droga Życia prowadzić będzie ostatecznie w nowym kierunku – w stronę logiki, praktyczności, introspekcji, medytacji i mądrości. Siódemka ma do zaoferowania znacznie więcej, ale zachowajmy to na później. Dość powiedzieć, że ten przykład ilustruje dwie przeciwstawne siły: jedna jest zmienna, a nawet poszukująca dreszczyku emocji (25), natomiast druga – opanowana, pełna godności, analityczna, a także (w zależności od stopnia rozwoju danej osoby) mistyczna, twórcza i duchowa (7). Być może więc problem tkwi w tym, czy należy pozwolić, by zmysły dyktowały kierunek umysłowi, czy też umysł powinien dyktować kierunek zmysłom.

Po obliczeniu swojej Drogi Życia po prostu zastosuj w życiu znaczenie jej wartości liczbowej. Słuchaj intuicji, a powiązania i przesłania przyjdą same.

Pamiętaj, aby zarezerwować sobie czas na rozmyślania, bo mózg wie wszystko i jest doskonale nastrojony na odbiór przesłań w postaci form myślowych. Coś, co dzisiaj przeczytałeś, może dotrzeć do ciebie dopiero po dwóch dniach.

TWOJA BIEŻĄCA FAZA ENERGETYCZNA

Twoja bieżąca faza energetyczna wskaże ci, w którym momencie tranzytu energii swoich imion i nazwiska znajdujesz się obecnie – co jest uwidocznione w pierwszej podliczbie obliczonej dla każdego imienia i nazwiska; liczba ta wskazuje, ile lat zajmie energiom każdego imienia i nazwiska ujawnienie się. W każdej literze kryją się pewne niuanse i cechy, a odpowiadająca jej liczba rozszerza jej znaczenie.

Gdy obliczysz swój „kod”, dowiesz się, jakie siły obecnie dominują w twoim życiu, a głębokie zrozumienie ich cech oraz tonu, pomoże ci pojąć i odnieść się do tych energii, a być może także dostroić do nich siebie i swoje zachowanie, aby za ich pomocą osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty. Oto przykład ilustrujący sposób obliczania bieżącej fazy energetycznej; raz jeszcze wykorzystajmy do tego celu naszego przyjaciela Johna.

Powiedzmy, że John ma czterdzieści lat. Główną podliczbą jego pierwszego imienia jest 18, co oznacza, że przetranzytował energie imienia John przynajmniej dwukrotnie (18+18=36), a zatem w wieku lat 37 wrócił do litery J, która obejmuje 1 rok, więc w wieku lat 40 znajduje się w trzecim roku energii litery O. Gdy powtórzymy tę samą procedurę względem drugiego imienia, otrzymamy ostatni rok cyklu litery M, zaś nazwisko uzupełni kod o kolejne M. Zatem jego aktualny kod to OMM, czyli 744, bo takie są wartości liczbowe przypisane tym właśnie literom. Po ich zsumowaniu uzyskujemy wynik 15/6. Ponieważ już mówiliśmy o liczbie 6, wiesz, że w ciągu tej fazy energetycznej John będzie skoncentrowany na rodzinie, domatorstwie, społeczności, opiekuńczości i miłości, albo na braku tych elementów, i że siła przemian (15) również odegra swoją rolę. Podkreślam, że sposób odczytywania faz i ich znaczeń stanie się jaśniejszy w dalszej części niniejszej książki, ale na razie, stosując powyższe wskazówki, oblicz własną fazę energetyczną i zachowaj wyniki na przyszłość.

INICJAŁY

Istnieje jeszcze jeden kod, który można nazwać skrótową wersją wszystkiego, czym jesteś, a także (zazwyczaj) trzech najważniejszych czynników wpływających na twoje życie, co bierze swój sens stąd, że inicjały składają się z energii Pierwszych Liter imion i nazwisk. Oblicz energię swoich inicjałów w ten sam sposób, w jaki obliczyłeś bieżące fazy energetyczne: po prostu zsumuj wartości tworzących je liter i zredukuj wynik, a żeby uzyskać więcej informacji, weź pod uwagę podliczbę, cyfrę końcową oraz energie liter. (Moje inicjały to HAL, a suma ich wartości liczbowych jest taka sama, jak liczba pierwszego imienia, czyli 9).

Sprawdź, czy twoje Inicjały łączą się w jakiś sposób z liczbami w karcie numerologicznej albo z Liczbą Drogi Życia. Gdy będziesz uzupełniał swoją kartę dalszymi liczbami i kodami, zauważysz między nimi coraz więcej powiązań.

LITERY DOMINUJĄCE

Najczęściej powtarzające się litery w imionach i nazwisku opisują dominujące w twoim życiu energie zdarzeń, wywierające na ciebie najsilniejsze skutki – ich wpływy nigdy nie słabną, zwłaszcza jeśli imiona i nazwisko zawierają cztery lub więcej tych samych liter, przy czym siła wpływu wzrasta jeszcze bardziej, jeżeli jedna lub dwie z nich są Pierwszą Literą. Na przykład jeśli twoje imię zawiera jedno C, masz wrodzone zdolności komunikacyjne i w pewnym momencie swojego życia zechcesz lepiej poznać tę stronę własnej natury (na podstawie imienia lub nazwiska oblicz, w jakim wieku określona faza zostanie uwydatniona w twoim życiu). Jeżeli jednak imiona i nazwisko zawierają cztery litery C, a jedna z nich jest Pierwszą Literą, możesz się spodziewać, że znaczenie tej litery zostanie podkreślone, co wywoła potrzebę wykorzystania swych zdolności komunikacyjnych w codziennym życiu. Jeśli więc zawsze chciałeś na przykład komponować muzykę i śpiewać albo zostać fotografem, liczne C każe ci zacząć działać, a nie tylko o tym myśleć. Im częściej dana litera się powtarza, tym ważniejsze jest jej przesłanie.

DOMINUJĄCE LICZBY

Najczęściej powtarzające się liczby w imionach i nazwisku pozwolą ci na dokonanie jeszcze innego rodzaju wglądu. Będzie to zaledwie mgnienie energii. Powiedzmy, że liczba 1 występuje w imionach i nazwisku sześć razy. Z dużą dozą pewności można przypuszczać, że nie poddajesz się, kiedy robi się gorąco – jesteś twardy, a tacy ludzie nie przyjmują potulnie ciosów. Idźmy jeszcze dalej i załóżmy, że drugą najczęściej występującą w imionach i nazwisku liczbą jest 6: wskazuje to, że w grę nie wchodzi jedynie poddanie się, ale odnosi się to także do poszukiwania domu i związku pełnego miłości i troskliwości oraz wszystkiego, co się z tym wiąże. W moich imionach i nazwisku liczba 1 pojawia się siedmiokrotnie (cztery razy występuje w mojej energii Duszy), co oznacza, że na szczęście jestem twardzielką. Jest we mnie coś, co nie pozwala mi poddawać się ani ustępować; prę naprzód mimo przeszkód. A co twoje liczby mówią o tobie?

SŁOWA W IMIONACH I NAZWISKU

Jeśli zdarzy się, że w twoim imieniu lub nazwisku zawarte jest jakieś inne imię lub słowo, znaczenie tej dodatkowej energii dźwiękowej często stanowi subtelne przesłanie. Weźmy na przykład moje pierwsze imię: zawiera słowa heat (upał, ogrzewać) i her (jej), co potwierdza mój poważny problem z upałem – nie znoszę go. Ta szczególna cecha ma swoje źródło w dzieciństwie, kiedy to nadano mi przezwisko Heater (grzejnik), ponieważ ciągle było mi gorąco. Z drugiej strony, gdy dorosłam, doświadczam też czegoś zupełnie odwrotnego; chłód przenika mnie do szpiku kości jak nigdy wcześniej, dlatego wyrażenie heat her (ogrzać ją) nabrało zupełnie nowego, choć równie dokładnego znaczenia – ale nadal nie znoszę upału!

Przyjrzyj się uważnie swoim imionom i nazwisku, i bądź otwarty na zakodowane w nich przesłania. Jeśli jakieś znajdziesz, posłuchaj, co mają ci do powiedzenia. Być może nie będzie w nich nic szczególnie ważnego, a być może odkryjesz potwierdzenie osobliwych szczegółów, tak jak ja je znalazłam w wyrazach heat i her. Mogą też odnosić się do czegoś ważniejszego. Pamiętaj, że jest to coś, z czym tylko tobie uda się nawiązać autentyczny kontakt.

JAK CZYTAĆ SWOJE IMIĘ

Litery tworzące twoje imię i nazwisko należy czytać od lewej do prawej – tak samo jak zdanie. Każdy symbol literowy płynnie przechodzi w następny, a wszystkie współtworzą wzór energetyczny. Na przykład przyjrzyjmy się energiom liter w wyrazie HEAT. Podstawowe znaczenia kolejnych liter są następujące: H to drabina o dwóch różnych kierunkach – w górę i w dół. E jest czystą Energią, która podkreśla i wyolbrzymia wszystko, co ją poprzedza. A tworzy nową i oryginalną siłę. T ma charakter dodatku, dlatego „dodaje” albo „wzmacnia”.

Dlatego wyraz HEAT czyta się w następujący sposób: czujemy, jak wzbiera coś (H), co wykracza poza normy (E), które wywołują znaczącą siłę (A), i wciąż się rozwija (T).

Z kolei zarówno H, jak i E mają wartość 5, która łączy je ze zmysłami i ich stymulacją. Litera A ma wartość 1, oznaczającą rozpoczynanie czegoś nowego i wskazującą na zdolność do przetrwania, natomiast T ma wartość 4, która ma związek z kwestiami fundamentalnymi oraz ze zdrowiem fizycznym. Wiadomo, że HEAT (upał, gorąco) jest wynikiem nadmiernego wzrostu temperatury i może z łatwością wywołać potężną, niemal nieznośną siłę, która staje się jeszcze potężniejsza, gdy upał rośnie. Upał może negatywnie wpływać na ciało i zmysły, a gdy staje się nie do zniesienia, może wręcz zagrozić ludzkiemu życiu.

Aby przeczytać tę książkę w całości, kup ją w księgarni www.legimi.com.