Nie idź na łatwiznę Siedem kroków do prawdziwego sukcesu - Rory Vaden - ebook
Wydawca: Burda Książki (dawniej G+J Gruner +Jahr) Kategoria: Poradniki Język: polski

Nie idź na łatwiznę Siedem kroków do prawdziwego sukcesu ebook

Rory Vaden

4.75 (4)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 18000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 175 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka dostępny w abonamencie „Legimi bez limitu+” w aplikacji Legimi z:

Androida
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
iOS
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Odtwórz fragment audiobooka:

Czas: 5 godz. 27 min

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Nie idź na łatwiznę Siedem kroków do prawdziwego sukcesu - Rory Vaden

Jeździsz ruchomymi schodami czy wchodzisz po schodach? Chcesz osiągnąć sukces? Wchodź po schodach! Żyjesz w „świecie ruchomych schodów”– wybierasz drogi na skróty i łatwe rozwiązania. Drobiazgi rozpraszają twoją uwagę, odkładasz ważne sprawy na później i skazujesz się na przeciętność. A droga do sukcesu wcale nie jest trudna! Program WCHODZENIA PO SCHODACH, który proponuje Rory Vaden, może zmienić twoje życie. Przestaniesz korzystać z łatwych rozwiązań i stosować kreatywne uniki. Wdrożysz samodyscyplinę, nauczysz się zachowywać uwagę i osiągniesz wspaniałe wyniki! Rory Vaden daje czytelnikom to, czego potrzebują, żeby skupić uwagę, śmiało radzić sobie z problemami – i wygrać. Keith Ferrazzi Książka ukazuje, jak rozwinąć odwagę, wzmocnić charakter i determinację, aby osiągnąć sukces we wszystkim, do czego dążymy. Może ona zmienić twoje życie! Brian Tracy Rory Vaden to wielokrotnie nagradzany trener osobisty, strateg oraz mówca motywacyjny zachęcający profesjonalistów z różnych dziedzin do podejmowania działań, które zapewnią im lepsze życie i rozwój kariery. To także współzałożyciel Southwestern Consulting, firmy międzynarodowej prowadzącej szkolenia dotyczące technik sprzedaży. Jego książka Nie idź na łatwiznę była bestsellerem Amazonu, „Wall Street Journal”, „USA Today” i „New York Timesa”.

Opinie o ebooku Nie idź na łatwiznę Siedem kroków do prawdziwego sukcesu - Rory Vaden

Cytaty z ebooka Nie idź na łatwiznę Siedem kroków do prawdziwego sukcesu - Rory Vaden

Bardzo często do podjęcia decyzji i realizacji powziętego postanowienia potrzeba więcej energii psychicznej niż fizycznej. Innymi słowy, to nie sam trening w siłowni jest wyczerpujący; dużo trudniejszy, a zatem i ważniejszy, wydaje się moment, kiedy siedzimy na kanapie i podejmujemy decyzję, czy iść poćwiczyć, czy też zostać w domu. Zarówno ludzie sukcesu, jak i zwykli zjadacze chleba zmagają się z różnymi niełatwymi wyborami i krytycznymi punktami w swoim życiu. A jeśli nawet metody, którymi obie te grupy posługują się przy podejmowaniu decyzji, tylko nieznacznie się od siebie różnią, to na dłuższą metą ma to duże znaczenie. A wszystko sprowadza się jedynie do jednostopniowej zmiany nastawienia.
Problem wynikający z tego rodzaju nastawienia polega na tym, że nigdy nie ma sytuacji idealnej! Nigdy nie będzie idealnej pory na przeprowadzenie jakiegoś działania, idealnej osoby, z którą chcemy się związać, czy też idealnych warunków na rozpoczęcie czegoś, co ma nas zaprowadzić tam, gdzie pragniemy się znaleźć. Musimy przestać marnować tyle czasu na próby podejmowania odpowiednich decyzji i zacząć poświęcać go na podejmowanie decyzji, i wówczas robić to w odpowiedni sposób.
Jeżeli znajdujesz się w takim punkcie w swoim życiu i naprawdę chcesz coś zmienić, musisz działać od razu. Trzeba podwyższyć stawkę, podnieść cenę i zwiększyć zasób czasu i pieniędzy, które inwestujesz w to, co dla ciebie ważne (niezależnie od tego, co za takie uznajesz). Jeśli bowiem nie przechodzisz od stwierdzenia „nie jestem jeszcze pewien” do „tkwię w tym na dobre”, wtedy siłą rzeczy popadasz z powrotem w nawyk postępowania tak jak zawsze.
Droga postępu wybrukowana jest poświęceniem. A nasza filozofia życiowa przypomina komputerowy system operacyjny. Pomaga on nam działać sprawniej i skuteczniej, gdy wprowadzimy do niego dobre dane wejściowe, lub, jak w wypadku ludzi, którzy próbują coś zyskać bez wyrzeczenia, staje się czymś takim jak wirus. Wszelkie powodzenie w życiu sprowadza się do testu sprawdzającego, czy zdobędziemy się na poświęcenie, gdy nikt tego nie widzi, czy też tego nie uczynimy. Czy postąpimy tak w sytuacji, kiedy nikt nam nie przyklaskuje ani nawet nas nie zauważa? Ludzie sukcesu robią to, co właściwe, ponieważ to akurat jest właściwe; nazywa się to integralnością. I wydaje mi się, że ta integralność widzenia, mówienia i działania tworzy strukturę wewnętrzną, która nas wzmacnia.
Podczas naszej rozmowy butelka z wodą spadła na podłogę. Widzi pan! Wszystko w życiu sprowadza się do takiego prostego wyboru! Jeśli zignorujemy tę butelkę z wodą i zostawimy jej podniesienie personelowi, wtedy nasz zbiornik z paliwem zasilającym spójność wewnętrzną się wyczerpuje. Ale gdy się zatrzymamy i podbiegniemy, żeby butelkę podnieść i odstawić, wówczas dzieje się coś szczególnego: odnosimy osobiste zwycięstwo, które wzmacnia naszą integralność. Ignorowanie butelki wyczerpuje energię, a podniesienie jej dodaje nam sił. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje; po prostu wiem, że tak jest. Wyrzeczenia sprawiają też, że smak sukcesu staje się o wiele wyraźniejszy. Kropla wody podana człowiekowi, który słaniając się na nogach, przekracza linię mety podczas maratonu, smakuje mu o wiele lepiej niż litr napoju gazowanego komuś, kto zrezygnował przed dotarciem do celu. Kończenie tego, co się rozpoczęło, zawsze przynosi nagrodę – prędzej czy później. Działając właściwie, czujesz się dobrze i myślisz jasno. Kiedy zaś postępujesz nieodpowiednio, masz złe samopoczucie, a twoje myśli są zamglone.
A jeżeli nie starasz się najlepiej, jak potrafisz, nie robisz wszystkiego, co umiesz, i nie pracujesz z maksymalną intensywnością, rusz tyłek i weź się do roboty. Nie przysłużysz się sobie najlepiej, skoro zamiast do czegoś dążyć, wałęsasz się bez celu. Pozwalasz, by twoje marzenia padły ofiarą bezczynności. Przehandlowujesz to, czego najbardziej pragniesz, i w zamian zadowalasz się tym, co chcesz mieć natychmiast. A przede wszystkim pozbawiasz się wspaniałych nagród za sukces, na który solidnie zapracowałeś.
Najwięcej czasu tracimy między innymi z tego powodu, że nie wiemy, co robić dalej. Dzięki harmonogramowi przestaniemy się zastanawiać, jakim działaniom powinniśmy poświęcić czas, a jakim nie, ponieważ przeanalizowaliśmy to wszystko już wcześniej.
W twojej mocy leży pstryknięcie przełącznika w tym kluczowym momencie – a to może wszystko zmienić, ponieważ gdy nie wybieramy świadomie dobrego nastawienia, wtedy mimowolnie decydujemy się na złe. Oto cały wybór.
Jeśli nie wykorzystujesz całego swojego potencjału tam, gdzie jesteś, nigdy nie wiesz, że powinieneś odejść, ponieważ nie doświadczyłeś wszystkiego, co ta sytuacja ma do zaoferowania. Można też pomyśleć o tym inaczej: kiedy zaangażujesz się całym sercem i dasz z siebie wszystko, twoja decyzja będzie zupełnie inna niż obecna. Jeżeli natomiast nigdy tego nie zrobisz, to porzucając daną sytuację, zachowasz się nie w porządku wobec samego siebie oraz innych ludzi, których ona dotyczy.
Chyba najbardziej w życiu wstrząsnęło mną to, gdy sobie uświadomiłem, że przeciętność czy też mierność wcale nie wynikają z niewłaściwej postawy psychicznej, lecz raczej wywodzą się z przeciętnego nastawienia. Powoduje ono, że nigdy nie jesteśmy gotowi, uważamy, że coś zdarza się za późno lub czegoś jest za mało, ponieważ przeciętność to niedostrzegalny skutek uboczny ciągłego zadawania sobie pytania „czy powinienem?”. Jeżeli kiedykolwiek czułeś się sfrustrowany, że jesteś kimś, komu nigdy nie udaje się złapać wielkiej szansy, wiesz dobrze, co mam na myśli.