Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli - Anna Gergana Rangełow, Irena Sidor-Rangełowa - ebook

Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli ebook

Anna Gergana Rangełow, Irena Sidor-Rangełowa

4,1

Opis

Mapy myśli to najbardziej doskonały sposób na robienie notatek. Dzięki temu wynalazkowi Tonny'ego Buzana, każda informacja może być zapisana w sposób bardzo bliski do tego, w jaki porządkuje ją nasz mózg. Mapy myśli są potężnym instrumentem, który ułatwia zrozumienie i zapamiętanie informacji i stymuluje rozwój myśli twórczej.

Ta książka jest przeznaczona dla każdego, kto na co dzień  zajmuje się własną edukacją, działalnością naukową, planowaniem, rozwijaniem idei i projektów, produkcją, usługami i handlem; dla małych i dużych uczniów, nauczycieli, studentów, pisarzy, ludzi zajmujących się biznesem i pracujących w różnych branżach, rodziców, gospodyń: jest ona dla każdego, niezależnie od wieku, zainteresowań i obowiązków jakie posiada.

Jeśli miewasz zadania związane z porządkowaniem informacji, zapamiętywaniem ważnych rzeczy i planowaniem różnych działań, albo pomagasz swoim dzieciom w ich nauce - ta książka da ci możliwość wykonywania tego łatwiej, szybciej i efektywniej niż dotychczas. Z mapami myśli twoje notatki staną się interesujące i zabawne.

Książka "Naucz się w 7 godzin: Jak tworzyć mapy myśli" dostarcza wyczerpującej, praktycznej informacji o tym, dlaczego i jak robić mapy myśli. W ciągu siedmiu godzin możesz zmienić nie do poznania sposób, w jaki zapisujesz informację. Znajdziesz tu ciekawe przykłady - pomogą ci one szybko i z łatwością opanować umiejętność sporządzania map myśli, a ćwiczenia dadzą ci możliwość doskonalenia nowych umiejętności na każdym etapie. Książka zawiera 28 kolorowych ilustracji, które obrazują każdy krok opisany w tekście. Wszystko to ma na celu, by ta lektura była przyjemna w czytaniu, jej materiał dostępny, a umiejętność sporządzania map myśli przychodziła z lekkością.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 56

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
4,1 (50 ocen)
23
14
10
2
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
jajkodziobaka

Nie oderwiesz się od lektury

krotko i treściwie, jeżeli ktoś nie bardzo wiem jak zapamiętujemy i jak tworzyć mapy mysli to na początek zupełnie wystarczy
10
misstransept

Całkiem niezła

całkiem niezła
00
Ewalen81

Nie oderwiesz się od lektury

świetnie napisana książka przybliżającą system nauczania /zapamietywania/notowania po przez mapy myśli
00

Popularność




Irena Sidor-Rangełow

Naucz się w 7 godzin:

Jak tworzyć mapy myśli

Copyright by Irena Sidor-Rangełowa, Anna Gergana Rangełow, Slavcho Rangelov

Projekt okładki: Slavcho Rangelov

ISBN 978-83-935157-0-7

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Kopiowanie, rozpowszechnianie części lub całości 

bez zgody wydawcy zabronione.

Witaj,

Cieszymy się, że wybrałeś nasz kurs!

Pewnie zrobiłeś to w celu nauczenia się czegoś nowego, przeczytania czegoś interesującego, z czego będziesz miał pożytek. Mamy nadzieję, że spełnimy twoje oczekiwania.

Jeśli nie jesteś pewien, czy dokonałeś trafnego wyboru, niech odpowiemy na kilka pytań, które być może sobie zadajesz:

„Czy ten kurs jest dla mnie?”

Jest on dla ciebie, jeśli jesteś uczniem, studentem, wykładowcą, managerem, rodzicem lub kimkolwiek, kto chciałby się dowiedzieć jak szybko, jasno i przejrzyście można robić notatki i zapamiętywać to, co jest w nich zapisane. Jeśli jesteś którymś z tych ludzi, wówczas ten kurs jest dla ciebie.

„Po co mi ten kurs?”

Będzie ci bardzo pożyteczny, jeśli czekają cię klasówki, prezentacje, egzaminy, matura, kierowanie burzą mózgów, planowanie w pracy lub w codziennym życiu (remonty, wszelakie obowiązki, podróże, budowa domu, wiele innych). Ten kurs może się przydać nie tylko tobie, ale również twoim bliskim - każdy musi planować, organizować, notować i każdy może do tych celów wykorzystać mapy myśli. Oto kilka przykładów:

„Długa i mroźna zima znudziła się nam wszystkim. W końcu, gdy nadszedł miesiąc marzec, pojawiła się nadzieja na rozruszanie się daleko od pieców i kaloryferów: posprzątać wokół domu, uporządkować ogródek, drzewa, trawniki. Kiedy śnieg się stopił, spojrzałam na zewnątrz i zobaczyłam, jak wiele pracy nas czeka. Nawet trochę pożałowałam, że zima się skończyła. Ale niezależnie od tego, czy jest nam smutno lub wesoło, czas płynie i staramy się go wypełnić jakąś pracą. Dlatego też postanowiłam przeznaczyć marzec na generalne porządki w podwórku. Zrobiłam mapę myśli do tego projektu. Zapisałam w niej wszystko, co miałam ochotę, by było wykonane w ramach tego miesiąca. A u jego końca sprawdzę, czy sprostaliśmy wszystkim zadaniom.”

„Każdy człowiek, w pewnym momencie, musi podjąć decyzję odnośnie tego, co będzie robił w życiu. Ja zdobyłam swoje wykształcenie - zostałam psychologiem. Dwójka moich dzieci podrosła - jedno chodzi do szkoły, drugie - do przedszkola. Zadałam sobie pytanie: „a co ze mną powinno się dalej stać?” Miałam wybór: poszukać gdzieś pracy, albo założyć własną firmę. Znalazłam wiele przyczyn, aby nie wybrać pierwszego wariantu i skierowałam się w stronę drugiego, ale i tam nie wszystko mi się wydawało jasne i łatwe. Wprost nie miałam pojęcia, co przedsięwziąć. Wówczas postanowiłam zrobić mapę myśli i zapisać w niej wszystko, co uzasadnia lub zaprzecza podjęciu decyzji o stworzeniu firmy. Kiedy zrobiłam mapę, zobaczyłam, że uzasadnień jest więcej i są one bardzo znaczące dla mnie. W ich świetle zbladło wszystko to, co wcześniej mnie niepokoiło. Stworzyłam własną firmę i odczuwam dużą satysfakcję z tego, co robię.”

Dzieci także mają różne zadania do rozwiązania. Zwykle są one związane z ich obowiązkami szkolnymi i lekcjami. Nasza ośmioletnia Victoria z wielką przyjemnością pozowała do zdjęć do tego kursu. Pewnego dnia musiała przygotować do szkoły informację o czarnej mambie i postanowiła wykonać mapę myśli na ten temat. Zobacz, jak ją zrobiła! Nawet jeśli znajdziesz w jej mapie jakieś błędy albo niedoskonałości, to zrobiła ona najwyższej jakości opisanie czarnej mamby.

„Naucz się w siedem godzin: Jak tworzyć mapy myśli” znajdzie zastosowanie we wszystkich sferach twojego życia. Wykorzystując mapy myśli:

•osiągniesz swoje cele za cenę mniejszego wysiłku i w krótszym czasie;

•będziesz rozumiał i zapamiętywał ważne informacje;

•wyeliminujesz stres, bezsenne noce i porażki.

Mapy myśli posiadają wyjątkową jasność i porządek, co prowadzi do maksymalnej przejrzystości zawierającej się w nich informacji. Mapy myśli są najefektywniejszym, ze wszystkich znanych ludziom, sposobem na prowadzenie notatek.

Kurs ten jest w formie książki, która składa się z siedmiu części. Możesz ją przeczytać za jednym razem, ale czytając codziennie po jednej części - w ciągu tygodnia niezauważalnie przejdziesz przez cały kurs. Oznacza to, że każdego dnia będziesz zaangażowany tym zajęciem w ciągu najwyżej jednej godziny. Dlatego też kolejne rozdziały nazwaliśmy: „Godzina I”, „Godzina II” itd. Poza tym, będziesz uczestniczył w kursie nie opuszczając swojego pokoju - siedząc na ulubionym krześle, w domowym ubraniu, o wygodnej dla ciebie porze.

Podczas każdego kursu jest normalne, by jego uczestnicy zadawali pytania, dzielili się pomysłami, rozmawiali. Dlatego będziemy oczekiwać, byś do nas pisał i jesteśmy gotowi odpowiadać na twoje pytania. Pisz do nas na adres:

[email protected]

A teraz: przyjemnego czytania i powodzenia! Pewni jesteśmy, że wspaniale dasz sobie radę i dobrze będziesz się bawił!

Irena Sidor-Rangełow

Anna Gergana Rangełow

Slavcho Rangelov

Przez chwilę byliśmy tutaj we troje. Teraz ja - Irena - będę „trzymać pióro”. Gergana i Slavcho będą niedaleko, ponieważ bez nich i ich pomocy nie byłoby możliwe, abym kontynuowała.

Godzina I

Mapy myśli to wielki wynalazek Tony`ego Buzana. Zasłużył nim sobie na uznanie wielu uczniów, studentów i tych, którzy poświęcają czas i wysiłek na wzbogacanie własnej wiedzy. Jako wielką stratę traktuję fakt, że dowiedziałam sie o mapach myśli w momencie, gdy już dawno temu ukończyłam szkołę, studia, a edukacja stała się dla mnie jedynie swego rodzaju hobby. Ale to nic - moje dzieci skorzystały z bogactwa map myśli i doskonale zdają sobie sprawę, że ich sukcesy w szkole, na uniwersytecie i w rozwijaniu własnego biznesu to wynik pracy, wytrwałości i stosowania właśnie map myśli Tony`ego Buzana.

Tony