Wydawca: Studio Emka Kategoria: Specjalistyczne Język: polski Rok wydania: 2012

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 393 Przeczytaj fragment ebooka

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Odtwórz fragment audiobooka:

Posłuchaj fragmentu audiobooka Czas: 1 godz. 10 min Lektor: Krzysztof Ibisz

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Audiobooka posłuchasz na:

tablecie MP3
smartfonie MP3
komputerze MP3
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Posłuchaj fragmentu audiobooka Czas: 1 godz. 10 min Lektor: Krzysztof Ibisz

Opis ebooka Myśl i bogać się - Napoleon Hill

Książka N. Hilla tłumaczona na wiele języków i wydana w milionowych nakładach w wielu krajach świata, stała się nie kwestionowanym, klasycznym dziełem literatury motywującej działania ludzkie. Napisana z inspiracji Andrew Carnegiego, przez swych niezliczonych czytelników uważana jest za "kartę powołania", która - na przekór trudnościom ocenianym przez inne systemy motywacyjne jako niepokonalne - skierowała ich na droge wiodącą do sławy i bogactwa. Książka Myśl i bogać się wraz z PODRĘCZNYM PORADNIKIEM odmieniła życie milionów meżczyzn i kobiet, zarówno dorosłych, jak i wkraczających w dojrzałe życie i stworzyła wspaniałe dziedzictwo osiągnieć dokonanych przez dzisiejszych i wczorajszych czołowych działaczy w dziedzinie biznesu, administracji rządowej i życia publicznego. Czytając tę książke pamiętaj, że przedstawia ona fakty, a nie zmyślenia, a jej celem jest przekazanie prawdy uniwersalnej, z której wszyscy przygotowani na jej przyjęcie dowiedzą się, co robić ze swym życiem i jak osiągnąć życiowy cel. Znajdą też w niej bodziec potrzebny do rozpoczecia nowego życia.

Opinie o ebooku Myśl i bogać się - Napoleon Hill

Cytaty z ebooka Myśl i bogać się - Napoleon Hill

Każda istota ludzka osiągająca wiek, w którym pojmuje się przydatność pieniędzy, zaczyna ich pragnąć. Pragnienie nie przynosi bogactwa. Ale żądza bogactw rodząca stan umysłu bliski obsesji, a następnie zaplanowanie określonych dróg i sposobów dochodzenia do bogactwa, wsparte wytrwałością, która nie uznaje klęski , bogactwo przyniesie.
Wyobrażając sobie pieniądze, które zamierzasz zdobyć (trzymając oczy zamknięte) ujrzyj siebie wykonującego jakąś czynność lub dokonującego jakiejś transakcji, w której wyniku pragniesz te pieniądze uzyskać. To bardzo ważne! Teraz zaczyna
Jeśli się zastanawiasz nad uzupełnianiem wykształcenia, najpierw określ sobie wyraźnie cel, do którego zdobywania wiedza będzie ci potrzebna, następnie ustal, gdzie ten szczególny rodzaj wiedzy najprościej będzie ci zdobyć.
Im wytrwałej podążasz właściwą drogą, tym bardziej się zbliżasz do sukcesu. Bardzo wielu ludzi rezygnuje w chwili, kiedy ów sukces mają już w zasięgu ręki. Pozostawiają go do wzięcia innym. Wytknięty cel jest podstawą wszelkich osiągnięć, zarówno mniejszych, jak i większych. Nawet silny mężczyzna może zostać pokonany przez dziecko, które zdąża do celu. Podporządkuj swe nawyki myślowe wadze twego życiowego zadania, a zdołasz osiągnąć nawet to, co się wydaje niemożliwe.
Kiedy sprawa, której pragniesz dokonać, jest słuszna i wierzysz w nią , dąż do jej osiągnięcia! Wypełnij nią swe marzenia i nie zwracaj uwagi na przejściowe porażki, ponieważ „one same” zapewne nie wiedzą, że każda porażka mieści w sobie zalążek równoważącego ją powodzenia.
Sześć kroków wiodących od żądzy bogactwa do zdobycia pieniędzy Ustal sobie dokładną sumę pieniędzy, której pożądasz. Nie wystarczy powiedzieć sobie tylko „Chcę mieć dużo pieniędzy”. Bądź dokładny w określeniu tej sumy. (Jest pewien powód psychologiczny tej dokładności, który omówię w następnym rozdziale). Określ sobie dokładnie, co zamierzasz dać z siebie w zamian za pieniądze, których pożądasz. (Nie ma tak w życiu, aby zyskać „coś za nic”). Wyznacz dokładną datę, w której będziesz posiadał pieniądze, których łakniesz. Opracuj dokładny plan realizacji swej żądzy i przystąp od razu do jego realizacji niezależnie od tego, czy już jesteś, czy nie jesteś gotów do działania. Napisz sobie jasne, zwięzłe oświadczenie określające sumę pieniędzy, którą zamierzasz zdobyć, termin, w którym musisz tego dokonać, zobowiązania dotyczące tego, co zamierzasz dać z siebie w zamian za te pieniądze i przedstaw w nim jasno plan prowadzący do zdobycia tych pieniędzy. Odczytuj sobie to oświadczenie na głos dwa razy dziennie, raz przed snem, drugi raz – rano po przebudzeniu. W trakcie czytania czuj się i zachowuj, jakbyś wierzył, że już te pieniądze zdobyłeś. Jest rzeczą bardzo ważną, abyś dokładnie wypełniał wszystkie zalecenia
Sukces bierze się z woli człowieka – Cały tkwi w jego nastawieniu umysłowym. Jeśli myślisz , że się zdeklasujesz, jużeś zdeklasowany, Masz myśleć śmiało, by się podnieść, Masz być pewny siebie , zanim Kiedykolwiek zdobędziesz nagrodę. Zwycięstwa w życiu nie zawsze należą Do ludzi silniejszych i szybszych, Prędzej czy później zwycięża ten, Kto MYŚLI, ŻE CHCE ZWYCIĘŻYĆ.
Puste, wyprane z emocji, słowa nie znajdują drogi do podświadomego myślenia. Nie osiągniecie godnych uznania wyników, dopóki nie nauczycie się wpajać w wasze myślenie podświadome myśli lub wypowiadanych na głos wyrazów, którym nadacie wartość uczuciową poprzez wiarę.
Ustal sobie jako cel określoną sumę i niech to będzie suma znaczna. Ustal również datę uzyskania tych pieniędzy. Kiedy podświadomość podsunie ci plan, natychmiast przystępuj do jego realizacji. Inspiracja przychodzi wcześnie i musi być natychmiast podchwycona. „Czekanie na właściwy moment” może cię zgubić.
Kiedy ją już przeczytasz całą, wróć do niniejszego rozdziału i wypełnij myślą i czynem to oto zalecenie: Odczytuj cały ten rozdział na głos każdego wieczora aż do czasu, kiedy nabierzesz pewności, że zasada autosugestii jest czymś zdrowym, czymś co ci zapewni wszystko o co za jej pomocą zabiegasz.
Wszystkie „przełomowe chwile”, których potrzebę odczuwasz, dyktowane są wymaganiami twej wyobraźni. Wyobraźnia jest warsztatem twego mózgu, w którym energię myślową przetwarza się w dokonania i w życiowe powodzenie.
„Pewnego sobotniego popołudnia siedziałem sobie w pokoju rozmyślając o sposobach i środkach zdobycia pieniędzy potrzebnych na realizację mego zamierzenia. Zastanawiałem się nad tą kwestią przez całe dwa lata, ale ciągle nie wykraczałem poza rozmyślania! Nagle przejęła mnie myśl, że zdobędę ów potrzebny mi milion w ciągu tygodnia. Jak? Nie przejmowałem się tym. Najważniejszą sprawą była decyzja zdobycia tych pieniędzy w określonym czasie; i chcę wam powiedzieć, że w chwili, kiedy tę decyzję podjąłem, owładnęło mną dziwne uczucie pewności, uczucie, jakiego nigdy przedtem nie zaznałem. Coś w mym wnętrzu zdawało się mi mówić: «Dlaczegoś tak zwlekał z tą decyzją? Przez cały ten czas pieniądze na ciebie czekały!»
Wyobraźnia syntetyzująca : za jej pomocą człowiek może włączać dawne pomysły, koncepcje, idee i plany w nowe układy. Sam zmysł syntezy nic nie wytwarza . Zajmuje się po prostu doświadczeniem, wykształceniem i obserwacją, którą się żywi. Zmysł ten wykorzystywany jest przede wszystkim przez wynalazców, z wyjątkiem geniuszów, którzy włączają natychmiast wyobraźnię twórczą, ilekroć nie mogą się zadowolić wyobraźnią syntetyzującą.
Wyobraźnia, twórcza : za pomocą siły wyobraźni ograniczony umysł ludzki kontaktuje się z Nieograniczonym Rozumem. To poprzez te zdolności umysłowe doznaje się „olśnień” i „natchnień”. I za ich pośrednictwem wszystkie podstawowe i nowe idee trafiają do człowieczeństwa. Za ich pośrednictwem wreszcie człowiek może „dostroić się” do podświadomego odczuwania innych ludzi i wejść z nimi w kontakt.
Wybierz sobie zalecenia najbardziej ci odpowiadające i zacznij od spisania swego planu na papierze, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. W chwili, w której ten plan przelałeś na papier, nadałeś już konkretną formę nieokreślonemu przedtem pożądaniu. Przeczytaj poprzednie zdanie ponownie. Przeczytaj je na głos, wolno, a potem zapamiętaj, że od chwili, w której spisałeś na papierze swą żądzę lub plan jej zaspokojenia, dokonałeś już pierwszego kroku wiodącego ku umiejętności przetwarzania myśli w jej fizyczny ekwiwalent.
Większość z nas przegrywa walkę z życiem, ponieważ czeka „na właściwy moment” rozpoczęcia jakiejś działalności. Nie czekaj na coś takiego, nigdy nie nadejdzie „najwłaściwszy moment”. Startuj z punktu, w którym się znajdujesz, z tymi środkami, które masz w ręku, lepsze znajdziesz w toku działania!
Cztery kroki do wytrwałości Określony cel wsparty gorącą żądzą jego osiągnięcia. Określony plan przewidujący stałą działalność. Umysł odporny na wszystkie negatywne i zniechęcające wpływy, włącznie z deprymującymi przestrogami krewnych, znajomych, przyjaciół i współpracowników. Przyjacielski związek z jedną lub kilkoma osobami, które będą umacniały cię w trwaniu przy wytkniętym planie działań i ich celu.
ustanowiłem sobie jako zwyczaj naśladowanie dziewięciu ludzi, których dokonania życiowe wywarły na mnie najsilniejsze wrażenie. Są to: Emerson, Paine, Edison, Darwin, Lincoln, Burbank, Napoleon, Ford i Carnegie. Przez długie lata, każdego wieczoru zwoływałem w mej wyobraźni posiedzenie zespołu doradczego złożonego z tych osób, które nazywałem „niewidzialnymi doradcami”.
Dokonaj wewnętrznego bilansu, sprawdź, czy jakieś resztki lęku nie stają ci jeszcze na drodze do powodzenia. Myśl odważnie i dąż naprzód – ponieważ nic, absolutnie nic, nie jest w stanie powstrzymać cię na obranej drodze życiowej.
Przysposobienie to nie jest trudne. Rozpoczyna się od zbadania i zrozumienia natury trzech przeciwników, od których musisz się uwolnić – niezdecydowania, zwątpienia i lęku. Szósty zmysł nigdy nie zacznie działać, dopóki w twym umyśle pozostaną jakiekolwiek pozostałości po którymś z tych przeciwników. Członkowie tego niechlubnego trio są nierozłączni; kiedy pojawia się jeden, dwaj inni czają się tuż obok.