Wydawca: Insignis Media Kategoria: Literatura faktu, reportaże, biografie Język: polski

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 599 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Moje Lata w Top Gear - Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson – o samochodach i o życiu. Celnie. Błyskotliwie. 

I oczywiście – aż do bólu dowcipnie!

Top Gear. Kiedyś najzwyklejszy program telewizyjny poświęcony motoryzacji, nieco później kolorowy magazyn, a dziś… Dziś marka Top Gear to imperium motoryzacyjnego szaleństwa, skrajnego przepychu i zbytku; to królestwo adrenaliny, nad którym nigdy nie zachodzi słońce! To najbardziej zwariowany, obrazoburczy i inspirujący samochodowy show, gromadzący przed ekranami telewizorów na całym globie setki milionów widzów! To wreszcie Top Gear Live – porywające, pełne rozmachu stadionowe widowisko, z którym Jeremy Clarkson wraz z przyjaciółmi pięć lat temu wyruszył po raz pierwszy na podbój świata, zdobywając przyczółki w jego najodleglejszych zakątkach, a ostatnio także i w Polsce.

Jeremy Clarkson, budując potęgę Top Gear, nie tylko rozbijał się najszybszymi i najpiękniejszymi samochodami, jakie kiedykolwiek stworzono… Nie tylko wysadzał w powietrze motoryzacyjne ohydztwa i wcale nie poprzestawał na ślizganiu się bokiem przed obiektywami kamer…Jeremy także – a może przede wszystkim – pisał. A Moje Lata w Top Gear to książka, w której po raz pierwszy zebrał owoce swojej pracy z tego okresu. To zbiór aż 112 prowokujących i pełnych zwariowanego humoru tekstów mistrza ostrego pióra. To wybór znakomitych felietonów, które dadzą Wam do myślenia i rozśmieszą kaskadami rozbrajających metafor. 

Opinie o ebooku Moje Lata w Top Gear - Jeremy Clarkson

Cytaty z ebooka Moje Lata w Top Gear - Jeremy Clarkson

Korzystanie z samochodów jest nieodpowiedzialne. Są szkodliwe dla środowiska, niebezpieczne i hałaśliwe. I głupie jak seks bez zabezpieczenia, ale kto tak naprawdę lubi prezerwatywy? Właśnie dlatego ponad sześć milionów widzów regularnie ogląda Top Gear na kanale BBC2. Z tego samego powodu wydawane jest sto trzydzieści rozmaitych periodyków poświęconych samochodom, a ani jeden poświęcony pralkom.
Winą za ten stan rzeczy obarczam miniaturyzację. Mądrzy ludzie przestali wynajdywać nowe rzeczy i zajęli się robieniem tego, co już mamy, tylko w pomniejszonym wydaniu. W latach siedemdziesiątych mój zestaw hi-fi był wielkim pudłem wykonanym z drewna tekowego, z ramieniem gramofonu przypominającym żurawia portowego w dokach Tyneside. Tymczasem dziś do naciskania przycisków potrzebna jest pęseta, a do odczytania informacji na wyświetlaczu – teleskop z obserwatorium Jodrell Bank. Kolejna taka rzecz to aparaty fotograficzne.